Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a Yorkimnak?

Mi baja lehet a Yorkimnak?

Figyelt kérdés
Most lesz 9 éves a Yorkshire terrierem.Egy hete köhög kb 5-10 mp-ig tart nagyon száraz köhögés majd így kattan egyet, izgalom hatására is előjön ez pl ha jön valaki vagy örül mert megyünk sétálni de valamikor csak úgy magától :( Először csak azt hittem, hogy valami zavarja a torkát vagy kiszáradt de ez sajnos nem az:( Kiköltöztem külföldre kutatom az orvisojat de megmondom őszintén elégge félek az idegen orvosoktól. Jövőhéten viszem mindenképp találtam egyet a neten aki kép alapján elég szimpatikus. Esetleg valakinek volt már ilyen? Mi volt a baja? Nátha? Vagy komolyabb? Valami tipp amit adhatnék neki? Kérlek írjatok valamit nagyon ideges vagyok beleőrülök ha valami baja lesz

2014. febr. 9. 04:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Orvosokat*
2014. febr. 9. 05:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a szokásos légcső összeesés. Általában már kölyök korban jelentkezik. Olyan, mintha asztmás köhögés lenne?

Én is rohantam az első kutyámmal a kórházba, azt mondták, hogy ezzel együtt kell élni, szokjam meg. A kis testű, rövid orrú fajtákra jellemző. Általában nem kell kezelés, nagyon súlyos (és nagyon ritkán) esetben műteni kell, ilyenkor gyűrűket ültetnek be a légcsőbe.

Igazából azt kell kideríteni, hogy a ti esetetek melyik kategória, na ehhez biztos orvos kell.

Remélem csak erről van szó. Ezek a rohamok jelentkezhetnek naponta többször is, de van úgy hogy hónapokig semmi.

2014. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.. mindenképp viszem az orvoshoz én is nagyon remélem, hogy csak ennyi :(
2014. febr. 9. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Ha már ott vagy a dokinál, nézesd meg vele a szívét is. A lépcsőházunkban egy néni yorkija szívbeteg, és ő is néha ilyen rohamokban szokott köhögni, főleg amikor a néni elfelejteni beadni neki a gyógyszerét. Ha rendesen szedi a gyógyszert, akkor hosszú hetekig nem is hallom köhögni.

2014. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot a dokihoz szerdán kell mennem persze most teljesen kivizsgáltatom. Köszönöm! :)
2014. febr. 9. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!