Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyánk van a kertes...

Két kutyánk van a kertes házunk udvarán, folyton a saras kertben rohangásznak, felhordják a sarat a járdára, tönkre tesznek mindent amit csak érnek. Láthatatlan kerítésőr érdekelne, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

A gondom az,hogy jó ötletnek tartom a láthatatlan kerítésőrt,de félő hogy lerágják egymás nyakáról mint a bolha írtó nyakörvet és a vastag bőrövet amivel meg lettek 1x kötve(többet nem volt mivel).

Kerítésőr nyakörvet nem árulnak olyan formában ami lerágásbiztos kivitel?



2014. febr. 9. 09:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Hányszor viszed őket sétálni naponta? Szerintem ha vinnéd őket többször és kint elfáradnának, a kertben már csak pihennének és nem rombolnának. Olcsóbb megoldás mint ez az izé, és humánusabb mint megkötni őket.
2014. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
Sár van, a kutyák mozognak, nyilván sáros lesz a járda is... Tönkre meg nem tennének semmit, ha elengedő foglalkozást kapnának, meg mozgást.
2014. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%
a saras járda ekkora probléma?:-S ha viszed őket sétálni napi rendszerességgel és foglalkozol velük ez ritkább lesz. Plusz ha tisztelnek és hallgatnaktrád. a saras járdát én le szoktam söpörni, ugyanis ha én a saras cipőmmel rálépek,attól is olyan lesz.
2014. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Úristen. Neked nem kutya való, hanem kerti törpe. Mi lenne, ha foglalkoznál velük és akkor nem rombolnának!? Hányszor mész velük sétálni? Egy nap mennyi időt labdáztok és tanultok trükköket?

Saras lesz a járda? Hát úristen bele ne halj, ha a te cipőd lesz saras, te is kikötöd magad a kerítéshez nehogy összesarazd a járdát a házba befelé menet???

Minek neked kutya?

2014. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Kitalálom: a kutya csak házőrzésre van tartva, egyébként meg húzza meg magát.

Vagy békélj meg a helyzettel vagy kezdj el foglalkozni velük. A harmadik lehetőség, hogy nem tartasz kutyát.

2014. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Gratulálok az eddigi váalaszolóknak,semmi közük a kérdésemhez.Továbbra is várok.Nem beszélgetni jöttem ide,hanem a problémámra megoldást találni.Ez nem a kibeszélő show unatkozó embereknek.Kívánom hogy bár minden kutyának olyan dolga lenne legalább mint nálunk!Szóval,mit lehet tenni hogy ne rágja le az egyik kutya a másikról unalmáben a nyakörvet,ami humánus?
2014. febr. 9. 18:54
 7/23 anonim ***** válasza:
Sétáltatni kell őket. Nem tudom mit vársz meg miért lettem lepontozva, ez szerintem megoldás lehet, de nem is reagáltál rá semmit, pedig ha le lennének fárasztva nem lenne ilyen gond velük.
2014. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Tények,és ezzel befejeztem a körülmények leírását,de úgy látom ennélkül nem jutunk 1-ről a 2-re.31 éves vagyok,másfél éve külföldön dolgozom.A szüleimnél tavaly februárban meghalt az idős kutyánk,aki sszobakutya volt,anyám árnyéka éjjel-nappal.Annak egy hangját nem lehetett hallani(kivéve ha a postás jött),egy tünemény volt.Halála után nem akartak kutyát egy ideig,de a facebookon mégis megsajnáltak egy nőstény keverék foxit,elintézték a szállítását hozzánk,aki pár héten belül (szökős kutya volt-már nem az mert ragaszkodik anyámékhoz-szar sorsa lehet igaz?!)vemhes lett.4 kölyök kutya született,2-t elajándékoztunk,2 megmaradt mert anyám az egyiket,apám a másikat akarta megtartani,így most 3 kutyánk van.Szar trógerek lehetünk,hogy nem tettük ki őket egy szántóföldön,vagy altattuk el őket,igaz?!Szeretjük őket,de anyáméknak (átlag életkoruk 68 év)nincs elég energiájuk 15-20kg-os kutyák fárasztására naponta.Ott az udvar,futnak egymással eleget,van velük foglalkozva,de amit művelnek az udvaron,azt kívánom hogy próbálja ki az az inteligens hozzászóló,aki szerint a járdát le szokták söpreni!Garantálom hogy nem tudja miről van szó!Szóval az udvar kva nagy,betonozott és gyeptéglás részből is van megfelelő terület,erre szeretném korlátozni a szabad területüket és - most figyelj- nem egy boxba zárom őket,mint sok ember teszi.Tehát hol itt a baj a kérdésemben?!Vágjátok mi van?!Tehát megkérem az írogató önjelölt állatvédőket hogy "sepregessenek" más portáján!Kösz!Várom az intelligen,célravezető hozzászólásokat,a többiek kíméljenek,megkérném őket!Köszönöm.
2014. febr. 9. 19:10
 9/23 A kérdező kommentje:
7/8-as válaszoló.Neked köszönöm a kultúrált válaszodat,de nem ez volt a kérdés.Hidd el,a kutyákkal van annyi törődve ami a szüleimtől telik,de az egyik(legnagyobb,legmozgékonyabb)abszolút nem akarja elhagyni a portát,nem lehet sétálni vinni mert olyan félelem tör ki rajta,h kőszoborrá válik és látszik h szenved,nem akar kimenni a portáról.Bent szuper dolga van,imádjuk,gyönyörű,kedves,saras lábbal állandóan ágaskodó kutyus.Apámat majd fellöki,akkora méretre és súlyra.Tehát nekem megoldás kell az udvar rendbe tételére mert nálunk ami megy,qz egy katasztrófa,ezért kértem itt segítséget,mert ha ez olyan egyszerűen megoldható lenne,megoldottam volna már magam.
2014. febr. 9. 19:26
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a foxi már csak ilyen, nem fognak nyugton maradni, náluk hiperaktívabb fajta nem létezik. Minden nap 2-3 órát kéne velük sétálni, ezen kívül sok agyi fárasztást is igényelnek. Szerintem a legjobb az lenne a szüleidnek meg a kutyáknak is ha elajándékoznák őket mert így nem fogják abbahagyni a rombolást. Mint mondtam a foxi és keverékei TIPIKUSAN ilyen kutyák nagyon sok fársztás kell ahhoz hogy ne unatkozzanak, hiperaktív kis jószágok. Nem fogják abbahagyni, mi meg nem tudunk varázsigét mondani amitől megjavulnak csak azt, hogy sokkal-sokkal többet kell velük törődni.
2014. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!