Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyánk van a kertes...

Két kutyánk van a kertes házunk udvarán, folyton a saras kertben rohangásznak, felhordják a sarat a járdára, tönkre tesznek mindent amit csak érnek. Láthatatlan kerítésőr érdekelne, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

A gondom az,hogy jó ötletnek tartom a láthatatlan kerítésőrt,de félő hogy lerágják egymás nyakáról mint a bolha írtó nyakörvet és a vastag bőrövet amivel meg lettek 1x kötve(többet nem volt mivel).

Kerítésőr nyakörvet nem árulnak olyan formában ami lerágásbiztos kivitel?



2014. febr. 9. 09:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Esetleg megoldás hogy elkerítetek egy részt ott meg azt csinálnak amit akarnak de akkor az a rész katasztrofális állapotban lesz az tuti... Ezzel a láthatatlan őrrel nincs tapasztalatom.
2014. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Az elajándékozás kilőve,akiket alajándékoztunk,majdnem azokat is visszakaptuk mert ugyan ez a helyzet alakult ki ott is,csak 1-1 kutyával.Ezeket megszerettük,ők is minket,etetjük,símogatjuk,ha otthon vagyok(ritkán)labdázok velük,meg amelyik engedi viszem őket sétálni.Amúgy villanypásztort is be kellett szereznem,mert többet voltak a szomszédoknál mint otthon.(Na nem a kerítésünk állapota miatt,hanem mert egész nap ráértek agyalni hogy hogy tudnak átmenni).Már feljelentéssel fenyegettek a kutyák miatt.Ilyen "átok" kutyánk még nem volt,pedig puli-foxi és annak a kölyke volt az előző kettő 1994 óta,a "kölyök" pusztult el tavaly.Azokkal egyáltalán semmi gond nem volt,a macskáinkat is imádták,bolhászgatták éjjel-nappal,ezek néha felkapják őket a szájukban és mint a ronggyal rohangásznak(3 macskánk van még pillanatnyilag,1-et már kinyírtak játékból).Na,ki lenne a helyemben?
2014. febr. 9. 19:38
 13/23 A kérdező kommentje:
11-es.Gondultunk rá,de nagyon tagolt a kert/udvar,nincs olyan hely amit csak a kutyáknak el tudnánk keríteni,vagy ha lenne,az a kert hátsó része ami termőföld,na ott úgy néznének ki mint a kisdisznók.Járdás-betonos-kocsibehajtós-kis füves terület akarok kijelölni,amit ha el akarnak hagyni,előbb halkabb majd erősödő hangjelzéssel értésükre adnék hogy stopp,tovább ne!Ha nem tágít kap egy kis csípést a nyakán és legközelebb nem próbálkozik.De ezt a nyakörvet lerágják egymás nyakáról,ez a gondom,ebben akarom a támogató ötleteket fogadni.Köszönöm.
2014. febr. 9. 20:33
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván vegyél villanypásztort meg elektromos nyakörvet a kutyáknak, az a hatékony kutyanevelés ja... :D Ahelyett hogy olyan kutyát vállalnának a szüleid és annyit, amennyivel megfelelő módon tudnak foglalkozni és MEGTANÍTANÁK pórázon, az utcán sétálni. Ha életében nem volt még kint, sem pórázon, akkor persze hogy bestresszel, sem különleges nincs ebben. Abban sem, hogy unalomból tönkretesznek mindent, beleértve a kerítést is. Ilyen egy kutya, akivel nem törődnek, ez van.

Mellékesen megjegyzem rosszindulat ide vagy oda (úgyis hiába magyarázok), nem hiszem el, hogy léteznek ilyen emberek, erősen KAMU szaga van nekem ennek.

2014. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szerintem meg sajnos igaz.

Kérdező, akkor a szüleid tiltsák le a nyakörv-harapdálást. Már, ha van valami hatalmuk a kutyák felett. Ha nincs, akkor akár acélsodronyból is lehet az a nyakörv, úgyis rágni fogják.

2014. febr. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
14-es.Ami tőlem megtelik megteszem,de hogy a "KAMU" pontos legyen,944km-re lakok otthonról Albstadt-Ebingenben,megadhatnék utca,házszámot is,de mi közöd hozzá?Amikor otthon vagyok(4-5 nap,néha 1,5-2 hét) foglalkozok velük,szerinted ez elég?Anyám cukros,nehezen bírja magát,most volt szemműtétje,nem hajolhat,nem erőltetheti meg magát,műtét előtt pedig majdnem teljesen vak volt,sorolhatnám!Apám is rozoga,akutyákat el kellett volna altatni mikor születtek,mégis vállalták h inkább megbírkóznak a feladattal.Álmukban sem gondolták hogy hiperaktívak lesznek.Amúgy nagyok kíváncsi lennék rá,hogy Te mint zseni hogy tudnád ezeket naponta úgy kifárasztani hogy jól viselkedjenek?!Miért kell a rosszindulatot kiéreznem a hozzászólásodból?Miért kell nekem védenem az igazam olyan ember előtt mint te vagy?Egy kérdést tettem fel,nem igazságügyi szakértői véleményre vagyok kíváncsi!Gőzöd nincs mi van,te csak vádaskodsz!Megkérnélek hogy hanyagolj a továbbiakban.Nem vagyok a játszótársad.
2014. febr. 10. 06:30
 17/23 A kérdező kommentje:
15-ös.Köszönöm a kultúrált és korrekt válaszodat.Ha legközelebb hazajutok(fogalmam sincs mikor) megpróbálom szoktatni őket a nyakörv viselésére,hátha később az elektromosat is elviselik.Nem tudok mást én sem.
2014. febr. 10. 06:34
 18/23 anonim ***** válasza:
Miért kell kínozni őket ahelyett hogy elajándékoznák? Az a 2 hét amit te maximum otthon vagy halottnak a csók. Semmit nem fogsz elérni, mert a szüleidnek nincs tekintélye.
2014. febr. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18-es.Ajándékozott már el kutyát?Könnyen megy,igaz?Szinte mindenkinek csak kutyára van szüksége,ami már felnőtt és hiperaktív.Kínzás?Röhögnöm kell.Olyan soruk van,amilyen anyjuk hasába nem volt!De a kutya van értem,és nem fordítva!Ha kutyát tartok,az ne jelentse már azt hogy vége az otthonunknak.Mit nem értenek ezen az emberek?Magának milyen kutyája van?Nehezen kezelhető?Megkküzdött vele az akarata érvényesítésében?Köszönöm az érdemi hozzászólást.
2014. febr. 10. 07:03
 20/23 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem el hogy mindenki jobban tudja nálam hogy mi folyik az udvarunkon!Tőlem akarják megvédeni a kutyáinkat?Libát tartunk 7! éve,mert díszállatnak lett véve,tavaly meghalt a párja,azon tanakodtunk hogy veszük hozzá még 2 tojót.Lalinak hívják.A kacsánk elbukott az ólat kitámasztó kőben,ÁLLATORVOST hívtunk hozzá,azt hitte meghibbantunk.Tudtátok-e,hogy csak a mellébe lehet a kacsának injekciót adni,mert nincs máshol hely ahol felszívódna az orvosság?Ki az állatkínzó?!Ne kezd elegem lenni a tudatlan és ostoba válaszokból,lassan törlöm a kérdésem és nyugtázom hogy ilyen szinvonalú emberektől kár bármit kérdeznem!
2014. febr. 10. 07:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!