Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam ma egy 4 éves szuka...

Kaptam ma egy 4 éves szuka németjuhász keveréket. Meg lehet tanítani sétálni? Mert nem nagyon tud

Figyelt kérdés
kertes házból kaptam, nem volt sétáltatva. meg lehet tanítani? nagyon húz meg minden baja van, orvoshoz meg csak busszal tudom elvinni, tehát arra is majd fel kéne tuszkolnom valahogy... Hogy kezdjek hozzá?
2009. dec. 7. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

A németjuhász nagyon okos kutya, pár nap alatt szépen meg fogja tanulni, mit kérsz tőle, csak legyen türelmed!


Pár napig rendszeresen vezetgesd pórázon, sőt kell venned szájkosarat is (járművön előírás a szájkosár!), ezt nehezebb lesz megszoknia...


Ha húzni akar, akkor kicsit ránts a pórázon vissza, hogy értse : ne húzz!

Meg kell tanulnia, hogy te vagy a főnök, engedelmeskednie kell.


Jobb lett volna kölyökkutyát kapni, azt könnyebb lenne megtanítani... :-[

2009. dec. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha húz, indulj el a másik irányba. Ebből megérti, hogy nem arra mentek amerre ő akar. Ha 4-5 másodpercig is, de húzás nélkül melletted megy, jutalmazd kajával, dicsérettel.

A szájkosarat naponta többször tedd rá. Először nagyon rövid időre, majd egyre tovább hagyd rajta, közben csináljatok valami olyasmit ami neki nagyon jó. A kutyák úgy "gondolkodnak": szájkosár = jó történik, ezért szívesen viselem. Ezt mindenre alkalmazhatod.

2009. dec. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

kutyaoviba hamar megtanulná.

Ha húzz akkor ránts egyet a pórázon, és ezt annyiszor csináld meg ahányszor húz. és ha valamit jó csinál jutalmazd és dicsérd (kis sajt darab, virsli, stb., az a lényeg h. ne kelljen percekig rágnia a jutifalatot.)

A busznál először szerintem csak sétálgass olyan helyen ahol a járda mellett mennek buszok, hogy szokja a hangját, mert a mienk még így is félt az elején. Ha fél simogasd nyugtasd meg. De ehhez sok sok türelem kell, főleg, hogy nem kölyök.

2009. dec. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én klikkerrel képzem a kutyámat, a leírás alapján ezt bevezetheted idősebb kutyánál is. Első alkalommal rövid időre vidd el. AMit írtak korábban, hogy rövid, de határozott rántás, meg a vissza fordulás, kell itt is, de ha ha pl rádnéz menet közben, akkor a klikkerrel hamar megtaníthadod neki, hogy figyeljen rád. A klikker.hu-n sokat olvashatsz róla. Ezzel nagyon pontosan tudod jutalmazni. Meg egy jó kiképző is segíthet.

És szeresd nagyon, meg türelem ezerrel:) Sokat kell jutalmazni is.

Valahol olvastam, hogy ha pl fél valamitől, pl buszhang, akkor állítólag rá kell szólni,mintha szídnád, mert ha nyugtatni akarod, akkor hasonló a hangsúly, mint a dicséretnél, ezért akaratlanul is rögzülhet benne a félelem. Én így csinálom, és már a sétánál, nem fél más kutyáktól. Utána persze jön a jutalom is!

Ha erről valaki tud okosabbat, akkor majd úgyis elmondja:) Csak az baj, hogy az ember ilyen esetben automatikusan nyugtatáshoz fordul, de lehet nem ezzel segít a kutyán. Jó nem üvöltök a kutyára, csak határozottan de nyugodtan rászóltam hogy nem.

A kutya.hu-n vannak szakértők, ők biztosan sokkal jobb tanácsot tudnak adni, mert minden kutya más... Nálam lehet működik valami, a te kutyádnál, meg nem fog beválni... Sok sikert, és örömöt a kutyushoz!!! :)

2009. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet rántani a kutyán, ha húz. A pórázon való sétáltatásnál épp az lenne a lényeg, hogy a póráz laza legyen: kutya ne húzzon téged, hanem melletted menjen, rád figyelve, hozzád alkalmazkodva. Ha azt szokja meg, hogy feszül a póráz, akkor abban a hitben él, hogy ő sétáltatja a gazdit, és övé az irányítás, nem pedig fordítva.


Előttem már leírták, hogyan gyakorolj: amikor a kutya elmenne az egyik irányba, te fordulj a másikba. Ne ránts a pórázon, ne rángasd a kutyát, csak dönts másféleképpen, mint a kutya. Ha követ téged, akkor pedig dícsérd, jutalmazd. Sose hagyd, hogy ő menje előtted. Mindig maximum melletted mehet. (A flexibilis, hosszú póráz kifejezetten káros e szempontból, ne ilyennel sétáltasd, tanítsd sétálni!) A németjuhász okos, intelligens fajta, hamar rá fog jönni, hogy mit akarsz tőle.


Az előző válaszolónak teljesen igazat adok: ha a kutyád megijed, ne vígasztald azonnal, mert ő ezt úgy értelmezi, hogy a viselkedéséért megdícsérték. Inkább tereld el a figyelmét valami mással, pl azzal, hogy olyan parancsot adsz neki, amit már könnyedén képes teljesíteni (pl ülj vagy fekszel), és ezért megdícséred.

2009. dec. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálkozok vele :D azért őt kaptam, mert a gazdája meghalt sajnos(jó ismerősünk volt) és menhelyre került volna szegény, azt meg nem akartam...
2009. dec. 8. 12:30
 7/11 anonim ***** válasza:
KUTYAOKTATÓ MONDTA,HOGYHA húz a kutya megkell rántani a pórázt és így tanulja meg. Sőt még én is sokhelyen olvastam. Csak jobban tudja egy oktató akinek ez a munkája!!!
2009. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Biztosan. Én meg kutyaneveléssel foglalkozó szakkönyvben olvastam azt, hogy a kutya póráza mindig legyen laza, sose legyen feszes, ne rángassuk.


Akkor most vesszünk össze, hogy kinek van igaza? :-)

2009. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát kipróbáltam ezt a "rántásos" módszert, kezdi érteni hogy mért csinálom... Napról napra ügyesebb, csak más kutyáktól fél:S
2009. dec. 9. 11:43
 10/11 anonim ***** válasza:

dehogy veszünk össze:)

ez most ugyan olyan mint a sertésvírus, egyik azt mondja oltass a másik hogy ne. na de ebbe ne menjünk bele.:)


a póráznak valóban mindig lazának kell lennie és ez úgy tudod leghatásosabban és gyorsabban elérni, de ezt minden gazda maga dönti el mit alkalmaz a kutyáján.


de ugye nem veszünk össze:) Jó kutyanevelést!

2009. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!