Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek volt már rossz tapasztal...

Kinek volt már rossz tapasztalata szaporítótól vett kutyával?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 19:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tenyésztőtől vásárolt kutyám van, most kamasz. Egyenlőre nincs vele semmi gond. Egy csúnya férgességen túl vagyunk, ami nem is értem hogyan alakulhatott ki a rendszeres féreghajtás mellett, de szerencsére eddig nincs más.


Viszont a két kisbarátja szapis, és mindkettővel van ám gond rendesen. Az egyik egy francia bulldog, akinek kb 4 hónaposan műteni kellett a szemét, mert az alsó szemhéja véresre dagadt és előjött. Nem tudom mi a neve ennek a jelenségnek, de állítólag bulldog betegség. Visszavarrták neki, most jól van. A másik egy szuka amstaff mix, akit 10 kg Darling tápra cseréltek el... Ő nagyon erősen mutatja a dp tüneteit, de egyenlőre még nem volt szűrésen. A gazdája meggyőzhetetlen, tovább akarja szaporítani. Aztán ott van egy barátom, a havanese kutyájával, aki ideggyenge, fél mindentől, 1 éves múlt és még nem szobatiszta. És a kedvencem a közveszélyes roti, akit póráz nélkül, szájkosár nélkül sétáltatnak, és már több kutyának nekiment, súlyos sérüléseket okozva, amik nem lettek megtérítve. Se suli, se komolyabb nevelés. Tudnék még sorolni, ezek csak azok a kutyák voltak, akikkel napi szinten összejárunk.

2014. febr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly vettünk egy német törpe spiccet. Azt mondták hogy minden oltás megvan, álítólag az anja , apja rengeteg versenyt nyert stb. Elég drága is volt a kutya. Mikor hazahoztuk 1 hét után nagyon beteg lett , nem evett meg semmi. Kihívtuk az állatorvost, megnézte és azt mondta hogy szerinte ez az állat még tűt sem látott soha nem hogy meglegyen minden oltása. Kérdezte ogy hol vettük és mikor meghallotta az ember nevét már egyből tudta hogy vissza kell vinni a kutyust. Mondta hogy már rengetegszer fel is volt jelentve. Akkor derült ki hogy nem egy tisztességes tenyésztő hanem szaporító.
2014. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 sippara ***** válasza:
76%
Ami azt illeti, utolsó, az, hogy szaporító, már akkor kiderült, amikor nem kaptatok a kutyával oltási könyvet és tkt...
2014. febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Ami azt illeti, utolsó, az, hogy szaporító, már akkor kiderült, amikor nem kaptatok a kutyával oltási könyvet és tkt..."


Van aki hamisít hozzá.

2014. aug. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szaporítós kutyám van, de a szaporítónak összesen két kutyája van, nem ellet évente, szóval viszonylag "rendes". Nem volt még soha semmi baj vele, annyi csak hogy a sok tanács közül amit adott, annyi volt igaz, hogy amíg nincs meg az oltási sorozat, addig ne vigyük ki az udvarra. Ez hasznos volt, de minden másra egy tenyésztő ismerősünk meg a doki is csak pupillázott, hogy nemár.

Amúgy semmi baj vele, gyönyörű, okos, erős, standardnak megfelel mind külsőre, mind viselkedésre. Ivartalanítani fogjuk, amint lesz rá pénzünk. A testvérei is jól vannak.

Szóval csak azt akarom mondani, én sem vagyok a szaporítás híve, de amikor vettük őt, még nem voltam ezzel képben. Nem lett volna pénzünk drága kutyára, de szükségünk volt rá, hogy őrizze a házat. Egy percig sem bántam meg hogy ő lett a kiskutyánk. A suliban is kitűnően teljesít.

2014. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15 Az a baj, hogy mivel csak két kutyája van, még ha nem is évente elleti, akkor is ugyanabból a párosításból ugyanolyan hátterű kutyák vannak. És nem mindenki rendes, aki tőle vesz, hogy irvartalanítja, hanem más is akar majd saját almot és akkor papírok nélkül van kint egy csomó közeli rokon kutya, akiket majd a jófogásos hirdetés alapján párosítanak, és finoman szólva se épp optimális lesz a végeredmény.


És ez csak az a "pici" baj, ami a papírok hiánya miatt és az egy pártól sok alom miatt van.

2014. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!