Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy whippetet bevállalhatnék...

Egy whippetet bevállalhatnék ilyen feltételekkel szemben?

Figyelt kérdés

Nos, a kutyus panelban lenne tartva, napi 2-2.5 óra mozgás ellenében. Ebből 1-1.5 órát terveztem agyi lefárasztásnak, és lenne bandázás is, de "házilag" szeretném kipróbálni fele a frizbizést. Sajnos coursingra, versenyekre nem lehetne lehetőségem, viszont 1-1 kiállításra örömmel ellátogatnánk.

De mivel van több nagy mező, kutyafuttató a környéken, rohangálhatna.


Ilyen feltételekhez megfelelne?

Nektek mi a véleményetek a fajtáról, főleg a whippet-tartók?


Köszi!


2014. febr. 10. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
én azt gondolom, hogy ha minden nap ennnyit tudsz fordítani rá, akkor nem lesz gond vele, nyugodtan tarthatod lakásban. A környékünkön van egy 75! kg-os roti, a gazdája minden nap legalább 2 órát sétál vele. A kutya nyugodt, póráz nélkül megy, és mondta a gazdi, hogy igényli a kutya, de ha mennek, nincs vele semmi gond. A whippet elég mozgásigényes kutya, de ha ennyit tudsz vele foglalkozni, akkor minden rendben lesz! :)
2014. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld pacsi. :)
2014. febr. 10. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egy közkeletű tévedés, hogy az agaraknak nagy a mozgásigényük. RÖVIDtávfutók. Ha a napi két-három sprint megvan, az nekik bőven elég, azon kívül a takaró alatt szeretnek tartózkodni. Szóval ilyen feltételekkel nyugodtan :)
2014. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Zöld kéz neked is ment.

Igen, én is úgy tudtam, hogy a whippetek sprinterek, ezért 2 sprintet terveztem egy napra.

2014. febr. 10. 16:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Szeretem és örömmel olvasom azon gazdik kérdéseit, akiket érdekli még a kutya érkezése előtt, hogy milyen gazdája lenne a kutyusnak, ki tudná-e elégíteni az igényeit és leírja, mit tudna nyújtani neki. :)


Ha valóban ezt minden nap megadod neki a 2 órás aktív mozgás lehetőségét, akkor minden további nélkül alkalmas lakásban tartásra! Sok sikert kívánok és örömöt a kutyusban!

2014. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:
Fáradtnak elég fáradt lenne, de egy whippetnél számíts arra, hogy fáradtan is tud égetnivaló lenni. Mikor nem vagy otthon, mindenképp javaslom hogy zárd be egy boxba vagy egy szobába, ahol nem tud nagy károkat okozni saját magában sem. Igen leleményesek tudnak lenni, akár a szekrény tetejére is felugranak, ha valamit meg akarnak szerezni.
2014. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Igazából már 99 %-ban eldöntöttem, hogy ilyen kutyám lesz, csak megerősítést vártam.

Köszönöm.

2014. febr. 10. 16:53
 8/8 A kérdező kommentje:

Akiteki, megfogadom. :)

A Sophie's Pearl oldaláról már okkultam.

2014. febr. 10. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!