Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a staffordshire...

Szerintetek a staffordshire bull terrier bántja a tengeri malacot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3éves tengeri malacom(lány)és szeretnék venni egy staffordshire bull terriert.A kutyát tavasszal gondoltam mert azt ajánlották ,hogy akkor vegyem.A malac ketrecbe van de van egy rész ahol nyitott és nem szeretném ,hogy baja legyen.Nem vagyok kezdő kutya témában,bár kutyám még nem volt de egy menhelyen segítek már jó ideje.Barátnőm kutyáját is én tanítom.Szerintem ha a kutya kölyök kora óta a malaccal van akkor nem lesz semmi baja. Mi a véleményetek?
2009. dec. 8. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Szerintem azért ha a malac közelébe tud férkőzni, legyél ott vele, mert lehet, hogy játszani szeretne a malackáddal, amivel a kutyus rosszat nem akar, csak hát a tengerimalacnak baja eshet, ha mondjuk odakap a kutyus játékból:)

2009. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
nem valószínű hogy bántaná,legalább is nem szándékosan,nekem régen a kutyusom sajnos egyet elpusztított,mert kicsit durvább volt és megfojtotta!
2009. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak óvatosan! Az én tacsim mellett rendszeresen kint volt a malacom a kertben. Egyszer csipegette a füvet a lábam mellett, míg én anyummal beszélgettem. Egyszer csak lenézünk, és a drága ebem egy hang nélkül gyűrte a szájába a malacot, aki meg sem nyikkant. Szerintem azt hitte csak fel akarja venni valaki. :) Szerencsére nem lett semmi baja, mert a tacsim sem tudta igazán mit is szeretne vele kezdeni. Nekünk csak egy mókás emlék lett, de rosszul is elsülhetet volna.
2009. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!Kicsit megnyugtattatok: )Vigyázni fogok ,hogy ne legyen semmi probléma velük: )

Még jöhetnek válaszok!A fajtával kapcsolatos tapasztalatoknak is nagyon örülnék!

2009. dec. 8. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem bántja csak megeszi.
2009. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos fennáll a veszélye, hogy jót lakmározik szegényke kismalacból!

Figyelj! A gond az, hogy ha még kis korába nincs is vele baj, akkor is a vadászösztöne 9 hónapos kora körül kezd kifejlődni, és megerősödni!

A terriert eleve is patkányfogásra használták, és ez nem halt ki belőlük!

Olvasd el a fajtára jellemző infókat, és döntsd!

Vagy várd meg, míg a tengerimalackád eltávozik az örök vadászmezőkre, és akkor vegyél staffordshire bull terriert.

Bár mindjárt itt a karácsony, de a csodákba ne higyj!

2009. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

vegyél csak 10000%os figyelmet kell rá fordítani. ahogy elöttem is írták nem figyelt oda 2 percre és ott volt a baj. de ha szoktatod és következetesen nevelsz akkor semmi baj nem lehet!:)

amúgy ha nem akarsz annyira erős jeleműbbet, nyugisan szét is nézhetsz a menhelyeken :D de csak ajánlom felőlem vehetsz fajtatisztát is:D csak szerintem ha komolyabban akarsz vele foglalkozni nem durr bele hanem elösször egy keveréket(ő is nagyon hasonlíthat az amstaff jellemére) képezz mert hidd el őt is nehéz, de nem annyira :D szóval felkészülés:D

sok sikert!:D

2009. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia! nekem bulldogom van, ami elég kemény kutya, de sehol nincs a bullterrierhez képest. az a baj ezekkel az izomkutyákkal, hogy óvatlanok, nem akarnak ők bántani senkit, csak éppen játékból egy kicsit gyorsabban veti rá magát kelleténél, és máris meg van a baj. látom a bulldogon, hogy átgázol mindenen, volt hogy ő kapott a labda után, a kezem épp lendületben, és már meg is volt a csúnya véres sérülés. persze ha tudsz nagyon, de tényleg irgalmatlanul következetes lenni, szigorú szabályok szerint élni, és mindig minden körülmények között falkavezérként viselkedni, akkor le tudod tiltani a malacról. de szerintem az az egy esélyed van, ha teljesen letiltod, megtanítod neki, hogy a malchoz soha, semmilyen körülmények között nem nyúlhat a malachoz. nincs szaglászás, szuszmákolás, együtt játszás. tapasztalatból mondom, van két bullterrier haverunk is, hogy nagyon kemény kutyák, én még a bulldog után sem merném bevállalni, pedig nagyon tetszik a fajta.
2009. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!