Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi jó házőrző?

A mudi jó házőrző?

Figyelt kérdés
Megvédi területét vagy csak jelez, ha jön valaki? A válaszokat előre is köszönöm!

2014. febr. 10. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én mudijaim megvédik a területüket és engem is, de ez nem minden kutyánál van így. Viszont nagyságra és ereje nincs akkora, hogy komoly szándékú rosszakaró ellen sokat tehessen.
2014. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Jelzőkutyának jó.
2014. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

szia!


Az enyém engemet az élete árán is megvédene, ebben biztos vagyok. Nagyon jó házőrző is, senki nem jön be tőle.

2014. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A mudik tapasztalataim alapján nagyon bátor, tökös kutyák. Védik a területüket, és mivel elég hangosak, ezért az alkalmi tolvajnak elveszik a vállalkozó kedvét. De a komoly szándékúaknak semmilyen kutya nem jelent problémát, mert pl lemérgezik.
2014. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Állítólag igen, a miénk pont nem.
2014. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Hortobágyon voltak mudikkal élményeim. Egy ideig egy juhtelepen dolgoztam, volt ott egy két rossz keverék kutya is, de volt vagy 2-3 mudi és kuvasz kutya. A mudi már akkor ugatott amikor még alig látszott hogy ki közeledik. Az éles hangján elcsaholt egy darabig, majd amikor már közel volt az illető elhallgattak, mentek a dolgukra. Szóval jelezni nagyon jól tudnak, ebben semmi kétség, viszont nem számít komoly ellenfélnek szerintem.
2014. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kis juhászkutyák remek jelzőkutyák, de házőrzőnek nagy méretű pásztorkutyák kellenek. Nem véletlenül azok védték a nyájat (kuvasz, komondor, stb.).
2014. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, hozzánk senki nem mer bejönni, és nem is ajánlnám nekik az engedélyem nélkül.
2014. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!