Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az a helyzet, hogy lehet lesz...

Az a helyzet, hogy lehet lesz mini yorkink. Ha lesz akkor június körül, és az a problémám, hogy én június körül megyek fel pestre dolgozni apukámhoz és jönne akkor velem a kutya is. Többi lent?

Figyelt kérdés
Szerintem az lenne a jobb a kutyának ha először a mi lakásunk szokná meg. Mert pesten max nyáron lesz. Az év többi napját itt tölti. Ti mit vélekedtek erről?
2014. febr. 10. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
azt hogy még mindig nincs olyan hogy mini yorki
2014. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes választ!
2014. febr. 10. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: A kutya könnyen alkalmazkodik. Mikor én elhoztam az enyémet épp nagy utazásokban voltunk. 2 nap itt, 3 ott, 4 itt, 2 megint ott.. Össze-vissza, mindig máshol. Már 2 hete volt nálam amikor először jöttünk haza. Az égvilágon semmi baja nem volt. Sőt, ezalatt tanulta meg, hogy a biztos pont én vagyok, semmi más. Hihetetlen kötelék alakult ki köztünk.


Mini yorkit ne vegyél, mivel olyan nem létezik. A standard egyféle méretet ír elő. Yorkshire terrier van csak, nem létezik belőle alfaj, mint mini yorki. A mini jelzőt szaporítók teszik elé, hogy kelendőbb legyen a kutyájuk, amely nem azért kicsi, mert mini a mérete, hanem azért, mert beteges, fejletlen, csoffadt. A szaporítók célja az egyed számának növelése, pároztat mindenkit mindekivel, anyát a fiával csak azért, hogy minél több kutyája legyen, melyekért pénzt kaphat. Egy yorkshire terrier 100 ezer forintnál kezdődik, de az biztos, hogy örökletes betegségektől mentes, szűrt szülőktől származik, jó idegrendszerrel rendelkezik és a tenyésztő soha nem ad el mini yorkit, mivel ő tudja, hogy NINCS.


Ennyi pénz abszolút nem drága egy kutyáért, amely az embernek még tizenévig tárasa lesz. A 30 ezres yorkshire terrierre az első 2 hónapban fogod rákölteni egy tenyésztőtől vásárolt yorki árát, akinek a szaporítókkal ellentétben, nem az egyedszám növelése a célja, hanem a fajta nemesítése, az, hogy minél egészségesebb kiskutyák szülessenek a kennelében.


Amennyiben valaki mégis drágáll 100ezer forintot kiadni egy kutyáért, az hozzon el menhelyről vagy fajtamentőktől, de kutyát 20-30-40 ezer forintért nem szabad venni.

2014. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ sokat segített! Különben mi nem vennénk hanem ismerősöméknek van egy yorkijuk és őt fedeztették be. Azt nem tudom, hogy mini-e csak netenmindenhol így láttam.
2014. febr. 10. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor máshogy írjuk.Ne ismerőstől vegyél ki tudja milyen kutyát,mert jó eséllyel a gatyátok rá fog menni az orvosra.Akkor is,ha látszólag egészséges.

Az ilyen otthoni kutyagyártás nem kifizetődő.


A kutyának meg tök mind1 hol laktok,a lényeg hogy vele legyetek.Mi már 5x költöztünk a kutyával együtt.Soha nem volt ebből gond.Szabályok mindenhol legyenek,tartsátok is be.


És tényleg ne ismerőstől vegyetek kutyát,főleg ne "fajtisztát" mert kizárt,hogy fajtatiszta (nincs törzskönyv,akkor nem fajtatiszta) és egy ilyen agyonszaporított fajtánál,jó eséllyel idő előtt eltávozik,az orvos nyaralását meg ti fizetitek majd.

2014. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
HÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁÁÁÁÁÁ!!!! MINI YORKI!!! Igen, hogyne, repülni nem tud esetleg? Ilyen lutri sz***r helyről hogy "ismerősnek befedezték a mini yorkiját" NEHOGY kutyát vegyetek de még minden kapcsolatot szakítsatok is meg vele mert egyrészt egy alja szaporító másrészt örömmel nézi végig ahogy a másnak adott kutyája max. 2 évesen megdöglik egy légcsőszűkület műtét előtt/után/közben.
2014. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!