Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most tulajdonképpen mi a...

Most tulajdonképpen mi a helyzet ezzel a tenyésztővel?!

Figyelt kérdés
Vettem egy teljesen fajtatisztának tűnő kutyust egy olyan helyről, amit ha bírok a googlbe "xy fajta kennel" akkor az első pár találatban benne van. (Nem is gondoltam, hogy baj lehet) Teljesen normálisnak tűnt a hölgy is. Ott rontottam el, hogy amikor írtam az első levelemet érdeklődtem, hogy megvan-e még az egyik kutyusuk, mennyibe kerül és belefoglaltam azt is, hogy nem kell törzskönyv, csak szeretgetni szeretném. Jött is a válasz, hogy törzskönyv nélkül ennyibe meg ennyibe kerül. Akkor a tudatlanságom miatt írtam, hogy nem kell törzskönyv, ma már máshogy cselekednék. Bízom benne, hogy ettől függetlenül nem lesz a kutyának bármiféle örökletes betegsége és hogy még így is jobban jártam, mintha szaporítótól vagy családtól vettem volna. :( Meg voltam győződve róla, hogy ez egy szuper tenyészet, de többen írtátok már, hogy az nem opció, hogy törzskönyvet kérek-e vagy sem, az jár és pont. Mi a véleményetek?
2013. dec. 7. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Hát ezzel sokat már nem tudsz kezdeni, ez volt a tanulópénz. Nem minden arany ami fénylik.

Melyik kennel volt ez? Hátha akkor többet tudnánk mondani, tán még meg is tudnánk állítani ezt a nőt, hogy ne húzzon csőbe még több jóhiszemű embert.

2013. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A hölgy a saját kennelének a honlapján még fel is hívja rá a figyelmet, hogy nagyon körültekintően válasszuk meg, hogy honnan vásároljuk a kutyáinkat, mert rengeteg a szaporító. Akkor hogy lehet, hogy nem kértem és nem is kaptam törzskönyvet a kutyámhoz?
2013. dec. 7. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Mert ő is szaporító.

Tenyésztő nem ad el kölyköt tk és adásvételi szerződés nélkül,amiben benne foglaltatik,hogy milyen garanciát vállal milyen öröklött betegségekre.

Gondolom a szülők szűrve nem voltak.

2013. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

A törzskönyv nem garantálja az egészséget.A törzskönyv a fajtatisztaságot hivatott garantálni.


Az egészséget a szülők esetleg nagyszülők szűrési eredményei garantáljak,valamint a szerződésben feltüntetett egészségügyi garancia.

Ha az utóbbi kettő nincs ( eü. szűrések,szerződés) akkor szaporító az illető,a törzskönyv hiánya csak hab a tortán.

Illetve,mivel kötelező kiváltania a törzskönyvet (ami 5500 ft) így a "törzskönyv nélkül olcsóbb" az kb. 5500 ft-tal jelent olcsóbb összeget,de mint írtál előttem,a tk az JÁR.Nem lehet nem kérni,hanem odaadja,azt ha neked tényleg nem kell,akkor berakod a fiókba és elfelejted.De nálad van...

2013. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Egy kicsit off, de több helyen olvastam, hogy szünetel a törzskönyvezés. Ha 5 év múlva feltesz itt valaki egy kérdést, akinek emiatt nem tk-s a kutyája annak nekiugrotok, hogy akkor nem is fajtatiszta?Akkor mostanság, hogy lehet eldönteni, hogy fajtatiszta e vagy sem.
2013. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyvezés MEOE része szünetel.A fajta klubboknál van papírozás,majd ha helyreáll a rend,akkor pótolják a hivatalos meoe törzskönyveket is.


És a kérdés az egészségre irányult,a törzskönyv pedig nem garantál egészséget,csak fajtatisztaságot.Valamint,nem választható opció.JÁR,ha pedig nem tudta megcsinálni a papírokat,akkor ezt elmagyarázza,illetve a fajta klubos papírt odaadja,amíg nincs tk.

2013. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
84%

Egészen biztos vagy benne, hogy ki sem váltották a törzskönyvet? Lehet, hogy megvan neki, csak otthon figyel a fiókban.

Különben, meg mint már írták is, a törzskönyv nem garancia semmire, az csak a kutyus igazolványa. A garancia a törzskönyv mellé adott szerződés, amiben leírja, hogy milyen kártérítési kötelezettséget vállal, ha a kutyus nem megfelelő akár küllemben, jellemben vagy egészségben.

A google meg nem ért a tenyésztéshez, ő azt dobja ki elsőnek, amit a programozó ügyesen beállított a honlapján, hogy őt találják meg hamarabb.

2013. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem minden fajtának van ma elismert szervezete. Akik törzskönyveznek, azoknál is lutri, el lesz-e fogadva az a szervezet? Mert most kell mindegyiknek beadnia a kért adatokat arra, megfelelnek-e a jelenlegi előírásoknak.

Szóval, manapság nem éppen szaporító, aki nem ad papírt.

2013. dec. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szomszédom mesélte, hogy amikor vette a kutyáját (yorki), telefonban előre megmondta, hogy hobbikutyát akar, ezért amikor ment a kutyáért, a tenyésztő (?) ugyan megmutatta, de nem adta oda neki a törzskönyvet. Hazavitte a kutyát, a férje meg kiakadt, hogy hol a törzskönyv, biztos átverték, fel is hívta a tenyésztőt, aki azt mondta, azért nem adta oda, mert hobbicélra kellett a kutya, ő úgy ajánlott neki kiskutyát is. És hogy ne is akarjon/tudjon vele szaporítani. Ebből nem tudom mennyi az igaz meg mennyi a ferdítés, de ilyen is előfordulhat.
2013. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:

A szerződésbe akkor is bele lehet írni, hogy a törzskönyvet megkapja, ha rendeződött a meoe helyzete.

Hobbi célra én sem adom oda az eredeti törzskönyvet. Kap a gazdi egy fénymásolatot, de az eredetit akkor adom oda, ha igazolja, hogy ivartalanította a kutyát. De attól még megvan. Ezért kérdeztem, hogy nem lehet, hogy csak megtartotta?

2013. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!