Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megtépték a kutyám a...

Nagyon megtépték a kutyám a parkban, tanácsot szeretnék, jegyzőhöz érdemes menni?

Figyelt kérdés
Délutáni sétán voltunk a parkban, 2 éves ivartalanított shar pei kutyusommal. Ő mindenkivel jól kijön, el is kezdett játszani a többiekkel, mire 2 nála jóval nagyobb ivaros kan elkapta. Régen is kicsit morgolódtak, de simán le lehetett őket állítani, most viszont az egyik a fejét kapta el, a másik a hátát és úgy rázták mint egy rongyot. Próbálta magát védeni, de jóval nagyobb kutyák voltak. Legalább 2-3 percig tartott, a gazda ordibált, meg rám is kiabált hogy ne dobjam közéjük a pórázt, hát mondom oké akkor némán nézzem végig ahogy megölik a kutyámat? Nagyon megijedtem, a kutyám azóta behúzott farokkal közlekedik, és nagy ívből elkerüli még a haver kutyákat is, nem vittem rögtön az orvoshoz gondoltam oldódik kicsit a barátai között akik hívták is játszani, de ő értelemszeűen nem ment. Elvittem az orvoshoz mert a fején volt egy csúnya seb, szerencsére nem kellett varrni de kapott antibiotikumot, fájdalomcsillapítót. Az oldalán van vagy 5-6 seb, és a fenekét úgy megharapta az egyik hogy megsértett valami mirigyet, amitől most alig tud kakálni. Egyre gyűlik bennem a harag, és azon gondolkozom hogy felnyomom a jegyzőnél, természetesen az állatorvosi számlát holnap bedobom neki. Már volt velük többször probléma (panel-pletykák nem tudom mennyi igaz), de én nem féltem hiszen naivan arra gondoltam úgysem hozza ki a parkba póráz nélkül a kutyáit ha gond lehet velük. Hát tévedtem. Nem akarom hogy elaltassák őket és azt se hogy elvegyék, de nem szeretném ha póráz nélkül mennének mindenhova. Arra is gondoltam hogy talán csak túlreagálom de borzasztó volt nézni ahogy két nagy kutya marcangolja az enyémet és a gazdájuk csak ordibál... A jegyző ezzel tud kezdeni valamit? Vagy ilyenkor mi történik?
2014. febr. 11. 19:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Állatorvostól leírást kérni a sérülésekről. Aztán a Gazdának az orra alá nyomni. Utána figyelmeztetni, a közeletekbe se menjen soha, mert megy a feljelentés a jegyzőhöz és a perelés a kár okozta költségek kifizetéséért. A mostani eset miatt pedig követeld a kutyái által okozott orvosi költségek megtérítését. persze, az csak akkor megy, ha akik látták, hajlandóak tanúskodni.
2014. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

én is beszerzek egy gázsprayt, basszus. : Márcsak azért is, mert tényleg vannak hülye kutyák... az enyém közepes testű, megadó, nagyon ártatlan. Volt hogy megtámadták már, de eszébe sem jutott visszatámadni, inkább összehúzta magát. :S

Bár komoly affér nem volt hálistennek. De ha lenne, idegbajt kapnék szerintem.


Amúgy, ha egy kutyán egyszer látom hogy hajlamos a balhézásra... engem nemérdekel mit mond a gazdája, az sem ha csak ők vannak lenn, én elkerülöm őket és kész.

2014. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 zsuzsabazsa ***** válasza:

Felháborító, hogy az aki kutyát tart főleg nagytestűt, ne tudjon a kutyái felett uralkodni.Nem tudom azt elhinni, hogy a pasas ne látta volna a kutyáin azt,hogy mire készülnek a kutyái. Vagyis ha látta nem tudta értelmezni azt. Egy parkban nem csak pofázni kell egymással, hanem mindenkinek a saját kutyáját figyelemmel kell tartania, főleg ha két kutyája van. Mert óhatatlan az, hogy mikor indít be egy kutya egy verekedést mire a társa is csatlakozik.

Egy domináns kutya, legyen akár ivaros akár ivartalan és ha nagytestű is ráadásul, veszélyt jelent a kisebb gyengébb kutyákra.

Ha van legalább két tanúd, és orvosi papírok a kezedben a költségekről akkor polgári peres úton érvényesítheted azt.

a bíróságon nem fognak felelősségre vonni senki sem azért, hogy pórázon voltak e vagy sem a kutyák, ez nem a kártérítési perre vonatkozik.

2014. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

a leírtak alapján ,számomra ez egyértelmű megrendszabályozás volt . a gazdik eltávolodtak, így a két domináns testvér kutya . együtt együttes erővel megrendszabályozta a kutyádat .....SAJNOS . mivel ivartalanított , így a szagok nem segítenek, mivel nem volt ott a falkavezér ( gazdik ) így a két testvér úgy gondolta ,hogy eljött az ő idejük .

az ilyen támadás nem elkerülhető !!

bár a sebei súlyosnak látszanak, de hidd el ,ez még jól sült el !

az ivartalanított kutyák közötti harc ( főleg a szukáknál ,sok esetben az egyik halálával végződik !!!)

javaslom készülj fel , gázspray,stb , de a lényeg,ha a kutyád nem enged ( és miért is tenné,hiszen domináns ) akkor neked kell felkészülnöd a várható összecsapásokra.

vannak kutyák akik remekül elkerülik az ilyen helyzeteket ,és vannak akik szinte keresik . ilyen a természetük, sőt talán pont e-miatt szeretjük őket :)

gyógyulást ,és jobbulást kívánok .

jogilag a te kutyád pont annyira hibás mint a másik kettő . lehet ,hogy 1-1 ellen győzött volna ! de itt nem a győzelem a fontos. nekünk !

a kutyák szemében viszont csak 1 vezér lehet !!!!!! ezt sose feledd!!

2014. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben a kérdésben nem tudok segíteni, de leírok egy esetet, ami velem esett meg. Kistestű kutyámmal sétáltam, pórázon volt. Erre póráz nélkül oda rohan hozzánk egy hatalmas ivaros kan kutya. Se szájkosár, se póráz csak úgy oda futott. A gazdája meg oda se nézett, hogy hol a kutya. Erre neki ment az én kutyámnak... Ha akartam volna se tudtam volna kikerülni! Szerencsére nem lett baja s kutyámnak. Belerúgtam a nagy kutyába, mert hirtelen csak az jutott eszembe. Akkor szerencsére elengedte az én kutyámat...
2014. febr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!