Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadáskor hogy van ez?

Örökbefogadáskor hogy van ez?

Figyelt kérdés

Láttam egy kutyát az allatok.hu oldalon, aki érdekelne, de az Illatos út töltötte fel az adatait, és ők semmilyen plusz információt nem közölnek az oldalon. Ilyenkor élőben tudnak mesélni a kutya előéletéről, és arról, hogy milyen természetű? (Mint amikor állatvédő szervezetek írnak az örökbe fogadható kutyákról.) Vagy pedig ott helyben néhány perc alatt kell eldönteni, hogy visszük vagy nem?


Köszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatát!!


2014. febr. 12. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz információt emailben is, vagy telefonon is a kutyáról, de természetesen személyesen is elmehetsz. Nem kell rögtön eldönteni, hogy akarod-e a kutyát vagy nem, és ezt a menhely sem várja el tőled. Mivel egy élőlényt veszel magadhoz jó pár évre mindenképp alapos megfontolást igényel, a te és a kutya érdekében is. Mindenképp érdemes elmenni személyes, hogy lásd és tapasztald a viselkedését.
2014. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor így teszek!


(Két kisgyerekünk és egy cicánk van, miattuk fontos, hogy milyen a kutyus.)

2014. febr. 12. 11:28
 3/5 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Én azt ajánlanám, keress egy kiképzőt, vagy egy nagyon tapasztalt kutyást, aki elmegy veled, és segít felmérni az állatot. Még ha fizetned is kell érte, szerintem megéri, mert nem mindegy kit viszel haza.
2014. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez tényleg hasznos lenne, főleg, ha felnőtt kutyáról van szó.

Eddig németjuhászunk volt, de ő 3 hónapos kora óta volt velünk, domináns személyisége ellenére probléma nélkül fogadta be a falkába a gyerekeket, mikor megszülettek, és mindig nagyon vigyázott rájuk. Sajnos 13 évesen itt hagyott minket.

Most egy felnőtt kutyában gondolkozunk, és nem házőrző fajtában.

2014. febr. 12. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
e-mailben és telefonon is eléred őket, elmondanak mindent amit tudnak, be is mehetsz többször. Nézd meg mikortól hozható ki, attól függ mikor vihetitek el:) nagyon-nagyon kedvesek, az én kedvencem az O. Miki nevű gondozójuk, ő nagyon kedves , szimpatikus:)
2014. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!