Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt már fellehet jelenteni...

Ezt már fellehet jelenteni állatvédőknél? Illetve névtelenül lehet bejelenteni?

Figyelt kérdés
Kb 20 perce jártam a faluba sétálni, mindig láttam egy gyönyörű szép arany színű kis termetű pittbul.. elég nagy láncon volt mindig kikötve de nagyon izmos volt meg tényleg jó kiállású és nagyon szép :)télen nem láttam gondolom a házban tartották.. most viszont ugyanazon a láncon ki van kötve gondolom mert jó idő van.. Viszont alig bírt felkelni, pedig mindig ugat ha megy arra valaki.. Látszott rajta, hogy semmi életkedve nincs aztán amikor szegény megpróbált felkelni remegtek a lábai, nagyon nagyon (!) durván vékony volt minden csontja a csípője tényleg minden, nagyon görbe a háta is.. Szerintetek? :O ezért biztos kijönnének az állatvédők nem?

2014. febr. 13. 15:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
8%

A Kádártól jól megtanultad a jelentgetőst!Gratula

Nem hogy törődnél a saját dolgoddal,mint hogy azt lesed hogy kit és mikor és miért bírnád feljelenteni!

2014. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 klopusz ***** válasza:
90%

Szia!


Szerintem mindenképpen érdemes értesíteni az állatvédőket. Ők tudják, mit kell/lehet tenni ilyen esetben. (Elmennek, megnézik, elveszik az állatot, stb.)

2014. febr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Édes istenem, ilyen csodabogár mit keres itt? Elolvastad amit írtam? Sz*rom le kit jelentek fel.. de így bánni egy állattal.. Nem feljelentésről beszélünk.. hanem BEjelentésről az állatvédőknek!!! de szövegértés biztos 1! Görbe a gerince, az összes csontja ki van, az előző még egészséges énjéhez képest szinte a pusztulás szélén van, de nem is értem minek magyarázkodom!!jha és falun lakom szerintem ahhoz nézek be akihez akarok, és aki akarja hogy benézzenek hozzá!aki nem az tesz érte.. 2. köszönöm a válaszod, fel is hívtam őket, azt mondták ismeretlen bejelentés alapján valószínű elveszik az állatot!
2014. febr. 13. 16:06
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Itt az oldalon is találsz infókat, de mindeképpen jelezd valamelyik állatvédő szervnek!
2014. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
igen, 3. az ilyen ember nem is tudom ilyen ember mit is keres itt.. biztos hogy élőbe durvább mint amiket itt leírtam, de szerintem még így se csekély büntetés egy ártatlan kutyus számára!
2014. febr. 13. 16:07
 6/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek! :) tényleg, sokat jelent. remélem a kutyus is megjavul és viszont már csak másik embernél láthatom aki gondját viseli :)
2014. febr. 13. 16:09
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
gondolom azért arra fogsz sétálni, vagy legalábbi titokban utánanézel, hogy mi lett vele:)
2014. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
hát remélem ehhez a gazdájához már vissza nem kerül! igazából sokat sétálok arra felé fotózni mert elég kis falu kevés pici utcával,és úgy van h egy 2x2es és mellette egy szintén elkerített 1x60cm-s részen van KIKÖTVE pedig 10000% hogy nem tudna kijönni.. már elve ezt se értem ! :\ de ha tudok róla valamit illetve ha már jártak erre az állatvédők megírom nektek! :)
2014. febr. 13. 16:14
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

vigyázz magadra, nehogy kitudódjon és te húzd a rövidebbet

illetve arra is vigyázz, hogy mi van akkor, ha esetleg a kutyus valamilyen betegségen esett keresztül (nem tudom, milyen a helyzet, a leírás alapján a látvány annyira nem jön át), itt magamból indulok ki: a kutyám szeptemberben átesett egy csúnya betegségen, egész nap csak feküdt, nem ugatott, nem csinált semmit, nem evett, rosszul volt, nagyon sokat fogyott, kis csonti lett

folyamatosan próbáltuk etetni (anyukám is segített), úgy kellett beleerőltetni néhány szem tápot

azóta szerencsére jobban lett, a gyógyszereket még mindig kapja, már jobban néz ki, mint előtte, de szőrhullás megmaradt (nem tudom, hogy most az időjárás vagy a betegség miatt)

szóval lehet, hogy ez a kutyus is beteg volt, vagy az, nem tudom, de ez úgy ki fog derülni, ha kimennek

te pedig helyesen cselekedtél

2014. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Le lett írva kb.ezerszer,hogy az állatvédők NEM TUDNAK többet tenni,mint bármely átlagember.Nincs jogkörük semmivel se többhöz,mint bárkinek.Egy kobzáson is hetekig tökölődnek a hatóságok,kiküldenek hatósági állatorvost,aki az ilyen esetek nagy részében megállapítja,hogy minden rendben,mivel ő is helyi lakos és nem szeretné,ha betörnék pl.az autója ablakát.A tulaj meg szépen eltünteti a "bűnjelet".

Tehát a kedves kérdező készíthet fotókat,bemegy a jegyzőhöz,intézkedést kér.Lehet névtelenséget is kérni.

Ha a jegyző nem intézkedik,meg kell fenyegetni,hogy a feletteséhez fordulsz.

2014. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!