Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt már fellehet jelenteni...

Ezt már fellehet jelenteni állatvédőknél? Illetve névtelenül lehet bejelenteni?

Figyelt kérdés
Kb 20 perce jártam a faluba sétálni, mindig láttam egy gyönyörű szép arany színű kis termetű pittbul.. elég nagy láncon volt mindig kikötve de nagyon izmos volt meg tényleg jó kiállású és nagyon szép :)télen nem láttam gondolom a házban tartották.. most viszont ugyanazon a láncon ki van kötve gondolom mert jó idő van.. Viszont alig bírt felkelni, pedig mindig ugat ha megy arra valaki.. Látszott rajta, hogy semmi életkedve nincs aztán amikor szegény megpróbált felkelni remegtek a lábai, nagyon nagyon (!) durván vékony volt minden csontja a csípője tényleg minden, nagyon görbe a háta is.. Szerintetek? :O ezért biztos kijönnének az állatvédők nem?

2014. febr. 13. 15:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
nekem a telefonba azt mondták valószínű elveszik de ez körülményektől is függ..
2014. febr. 13. 16:21
 12/25 A kérdező kommentje:
12. Gondolom te lehetsz az első válaszoló is ha ilyen értelmes vagy!
2014. febr. 13. 16:22
 13/25 A kérdező kommentje:
10. külön köszönöm! :)
2014. febr. 13. 16:23
 14/25 anonim ***** válasza:
47%
Anyám borogass, te még mindig itt rontod a levegőt?
2014. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
20%
A másik kérdés:ha el is vennék tőlük véletlenül,hova kerülne?Mivel a menhelyek,fajtamentők fullon vannak,több mint valószínű,hogy gyepire.Az meg tudjuk,hogy nagyon sok esetben cseberből vederbe eset.
2014. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
32%

Lehet van ésszerű magyarázat is a kutya állapotára, mielőtt meghurcoltatsz egy embert érdemes lenne kommunikálni, nem csak rögtön ítélkezni. Ha viszont bejelentést teszel, vállald fel, ne csak névtelenül legyél "hős állatvédő".

Ha télen bent tartják lehet nem annyira rossz gazdik. És bár nem helyes a láncon tartás, vannak kutyák akiket nem állít meg semmilyen kerítés ha menni akarnak. Ha mellette foglalkoznak a kutyával, sétáltatják ez lehet a kutya érdekében egy rossz, kényszer megoldás is.

2014. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
30%

17-es mit számít az, hogy hova kerül, a lényeg el innen, hisz ennél csak minden jobb lehet.

Számít az, hogy egy bull típusú kutya milyen rosszul viseli a bezártságot, hogy sokszor csak egyedüli kutyának mehetnek és a fajtamentőknek már a fülükön is kutya lóg? Ha "szerencséje" van és lemond a gazdája róla, és bekerülhet egy menhelyre (és nem gyepire) akkor is csonttá aszalódik majd, mert nem bírja a menhelyes tartást. Ha a gazdája nem mond le róla és kobozni kell, akkor meg évekig aszalhatják valahol, mégha lenne is rá örökbefogadó nem adhatják majd ki még nem zárul le a nyomozás. De ezek mellékes dolgok, az animal planeten is azt látni, hogy minden kutyát ellehet kobozni, és persze mindegyik szerető álomgazdira talál és cukimuki kanapékutya lesz.

2014. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
tényleg nem értem, mindannyian azért vagyunk itt, hogy a másiknak segítsünk! illetve mert kutya és gondolom páran más állat barátok is..
2014. febr. 13. 18:03
 19/25 A kérdező kommentje:
egyébként a kutya le lett foglalva, a gazdáját szinte nem is érdekelte.. míg ki nem jött a házból átnézték a helyszínt és megrágott vasakat találtak szőr és bőrcsomókat, súlyos sebei voltak és nagyon vékony is volt ahogy írtam, félre értés ne essék én NEM névtelen hős akarok lenni! és az állatorvost is kérdeztem mielőtt felhívtam őket, és az állatvédőktől és kérdeztem hogy ez hanyagság miatt lehet-e vagy sem..
2014. febr. 13. 18:13
 20/25 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj, hogy te és még sokan tényleg nem értik miről szól az állatvédelem. Mindenki sajnálja az állatokat, de tudod elég bosszantó mikor valaki tenni nem akar semmit, csak mástól várja a segítséget.

Az "állatvédők" is magánszemélyek, van munkájuk, családjuk, saját állataik. Csak ezek mellett megvan bennük az elkötelezettség, hogy saját kárukra is segítsenek az állatokon. De arra nincs kapacitásuk, hogy mindent ők oldjanak meg mindenki helyett. Sokan azt gondolják egy telefon, vagy egy facebook posztolás és ők megtettek mindent, a többi már az állatvédők dolga.

Miért nem könnyíted meg azzal a dolgukat, hogy csak olyan bejelentést teszel aminek utána jártál? Eszedbe jutott megkérdezni a gazdit miért néz ki így a kutya, vagy hogy miért van láncon? Lehet potyára kiküldessz mást (ezzel időt, pénzt veszel el egy esetleges rászoruló állattól), szimplán azért mert egyszerűbb rögtön ítélkezni.

A másik, hogy nem rögtön koboztatni kell, sok esetben lehet segítséget nyújtani a gazdáknak is, pl. táppal, ha nehezebb anyagi körülmények közt él, javítani a kerítést, ha amiatt szökhet a kutya stb.

És még annyi, nem mástól kell mindig várni, hogy befogadja az állatot, lehet vállalni ideiglenes befogadást is. Ilyenkor jönnek sokan azzal, hogy de nekik van otthon kutya, macska, hörcsög stb. nem fér már el mégegy állat náluk. Na, ugyanez a helyzet a menhelyeken is, ott sincs gumiból a fal, ott is valamiből elkell látni az állatot.

Senki nem mondja, hogy ez egy ideális állapot, de tényleg a menhelyek/fajtamentők már azt se tudják hova tegyék az utcán szenvedő balesetes kutyákat se, nem biztos, hogy olyanoknak kellene foglalni a helyet előlük, akik nincsenek igazán kitéve állatkínzásnak. Más a helyzet, ha te szeretnéd befogadni, és úgy küzdessz a kobzásért, de máséval verni a csalánt, hát, kicsit képmutató dolog...

2014. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!