Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt már fellehet jelenteni...

Ezt már fellehet jelenteni állatvédőknél? Illetve névtelenül lehet bejelenteni?

Figyelt kérdés
Kb 20 perce jártam a faluba sétálni, mindig láttam egy gyönyörű szép arany színű kis termetű pittbul.. elég nagy láncon volt mindig kikötve de nagyon izmos volt meg tényleg jó kiállású és nagyon szép :)télen nem láttam gondolom a házban tartották.. most viszont ugyanazon a láncon ki van kötve gondolom mert jó idő van.. Viszont alig bírt felkelni, pedig mindig ugat ha megy arra valaki.. Látszott rajta, hogy semmi életkedve nincs aztán amikor szegény megpróbált felkelni remegtek a lábai, nagyon nagyon (!) durván vékony volt minden csontja a csípője tényleg minden, nagyon görbe a háta is.. Szerintetek? :O ezért biztos kijönnének az állatvédők nem?

2014. febr. 13. 15:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, ha meg csak elmenne az ilyen mellett közömbösen, az lenne a baj. Ilyen esetben az állatvédők többet tudnak tenni, mint ő, mert ő gondolom továbbra is a faluban akar élni, ha meg kiderül, hogy ő jelentette be, annak ő látja kárát, főleg, ha hozzá kerül a kutya.
2014. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondom, hogy közömbösnek kell lenni. De igenis kicsit informálódni kell, és mérlegelni. Megkéne érteni, hogy minden állatot nem lehet másra tukmálni, aki nem a legideálisabb körülmények között él. És nem mondom, hogy minden esetben, de sokszor lehet beszélni a gazdákkal, mert igenis vannak, akik csak tudatlanságból tartják rosszul az állatot. Érdekes azért, hogy mindenki állatvédőkért sikít, ha pl. láncon tartott kutyát lát, utána se jár, hogy mellette milyen ellátást kap. De mikor a cukimuki kis ölebeket a lakásból nem viszik ki csak pelusra szoktatják, akkor nem akar senki koboztatni. Állatkínzás az is, csak általában a falusi "tudatlan" embereket könnyebb meghurcolni, előbb fog lemondani a kutyáról, hisz nem kell a balhé, majd szerez új kutyát aki ugat a lánc végéről.

És továbbra is tartom azt, hogy álszent és képmutató dolog így intézni valamit. Fröcsögni mindenki tud, hogy mit csinálna az állatkínzókkal, de arra nem képesek sokan, hogy felvállalják, hogy ők tették a bejelentést, ez igenis gyáva dolog.

A másik meg, hogy a legtöbb ember csak addig akar állatvédő lenni, amíg neki nincs dolga az állattal. Értem én, hogy nem mindenki tud bevállalni egy ilyen típusú kutyát, de az ilyenek ugyanúgy mástól várnák a segítséget akkor is, ha egy pincsiről lenne szó, vagy egy tenyérnyi kismacskáról.

Ahhoz meg inkább nem fűzök kommenteket, ha ez a kutya csakugyan ennyi idő alatt foglalva lett. Mennyire lehetett hivatalos az eljárás? Volt hatósági állatorvos, felszólítás, hogy javítsanak a körülményeken stb.?

2014. febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, részben egyet is értenék veled, de ha teszem azt felhív valaki ez ügyben egy állatvédőt/menhelyet, stb. Vagy levelet ír, és annyi a válasz, hogy nem tudom, nem akarom, nem érek rá, satöbbi és nem kap ötletet, vagy javaslatot arra, hogy mégis SZEMÉLYESEN MIT TUD TENNI akkor mégis honnan tudja a jó szándékú bejelentő, honnan tudhatná, hogy a bejelentésével több kárt okozhat esetleg mint hasznot?


Értem én, hogy nagy szarban vagyunk ez ügyben is, de miért kell azon kevés embereket is elriasztani attól, hogy EGYÁLTALÁN tegyen valamit akiben még meg van a jóindulat?


Biztosan vagy olyan is aki rosszindulatból jelentget, de mint ahogy te is írtad egy gyakorlott kutyamentő pár keresztkérdésből simán le tudja szűrni, hogy érdemes-e a dolog arra, hogy utánanézzenek?


Minden tiszteletem azoké akik mentik az állatokat, de nagyon fontos dolog a MEGFELELŐ KOMMUNIKÁCIÓ!


Köszönöm, hogy elolvastad!

2014. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáfűznék a dologhoz, ha már az ölebekről és a panelban tartott kisméretű és egyébiránt más módon nem nevelet kutyákról írtál:


Nekem is yorkshire terrierem van. Első kutyám, ezért és más miatt is sokat dolgoztam azon, hogy normális, jól nevelt és boldog kutyám legyen, közel 4 éves.


Bizony sokszor találkoztam a környékemen olyan hasonló kutyát tartó gazdival, aki általam nem eléggé elítélhető módon kezeli az ebét, illetve nekem is eszembe jutott, hogy tulajdonképpen ez is valahol állatkínzás lehet.


Aztán, ahogy megy az idő és látok, hallok elég sok keserves kutyasztorit arra jöttem rá, hogy ezek az emberek a maguk módján szeretik a kutyáikat, megadják neki az alapvető élelmet, foglalkoznak vele, tehát a mentális elhanyagoltságuk nyomába sem ér azoknak az állatoknak akiket vernek, kínoznak, éheztetnek.

2014. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egyetértek. Ha mindenki csak annyit tenne, hogy bejelentené az ilyen eseteket, már előbbre lennénk. Az emberek látnák, hogy állatot kínoni, elhanyagolni nem társadalmilag elfogadott dolog. Mellesleg ez a kutya a kérdező szerint éheztetve volt, illetve sebei voltak, tehát nem szimplán láncon volt. Ez már elég ahhoz, hogy aggódni kezdjen. A kérdező azt is írta, hogy a kutya gazdáját nem érdekelte a kutya sorsa, szimplán odaadta az állatvédőknek. Ilyenkor nem kell hivatalos intézkedés. Azzal sem értek egyet, hogy előbb menjen oda érdeklőd ni, mielőtt bejelenti. Mert azért az csak feltűnik, hogy a Jóska tegnap érdeklődött a kutya hogyléte iránt, ma meg kijöttek az állatvédők.Falu, nem nagyváros. Azt már meg sem merem említeni, hogy az állatvédőknek szervezetként mégiscsak nagyobb hatalom van a kezükben, mint az átlagembernek. Ők könnyebben szereznek pénzt, ideiglenes helyet, tudják a jogszabályokat stb. Nem azért, mert ők "az állatvédők", hanem mert a szervezett forma nagyobb erőt ad, mint ha valaki egyéni akciókba kezd.
2014. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!