Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kezdjük elölről a szobati...

Most kezdjük elölről a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés

Pár napja kiírtam egy kérdést, ez ahhoz kapcsolódik. 6 hónapos múlt, ivartalanított kan. Már szobatiszta volt, illetve alkalmanként (heti egy-kettő) előfordultak balesetek. Ivartalanítás után sem volt gond pár napig, majd először csak hajnali négy körül, viszont immár harmadik napja folyton bepisil itthon. Négyszer visszük sétálni, minden nap ugyanakkor, mindig kint is pisil legalább egyszer, de inkább kétszer, majd hazajövünk, és itthon is. A rekord tegnapelőtt volt, a nap folyamán kb. 10* pisilt (kintivel együtt). Tegnap meg ma már egy fokkal jobb a helyzet, de még mindig vannak balesetek, akkor rendesen fertőtlenítővel feltakarítom, hogy ne hagyjon szagot, de kb. úgy érzem magam, mint a szobatisztaság tanítása közben. Kezdjük elölről a dolgot? Mármint vigyem ki megint két óránként? Vagy majd magától visszaszokik?

Ja, és egyébként tegnap este állt a kuksija és van egy párnája, amit ivartalanítás előtt tologatott, és tegnap este megint csinálta... Ez másfél héttel a műtét után már nem kéne, hogy legyen, ugye???... Össze vagyok zavarodva, de hétvége van, holnapután tudjuk leghamarabb dokihoz vinni...


2014. febr. 15. 14:48
 1/10 sippara ***** válasza:
Beletelik pár hétbe, amíg kiürülnek a hormonok :) egyébként igen, ilyen esetben újra kell kezdeni a szobatisztaságra szoktatást, de nyugi, sokkal gyorsabban fogtok haladni, mint elsőre :)
2014. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Simán lehet valami fertőzés is, vagy ilyen korban már a viselkedési problémát sem szabad kizárni, pláne, ha hágja a párnáját. Arról tiltsátok le, elég nagy pofátlanág előttetek csinálni, ennekj semmi köze a hormonokhoz meg a párzáshoz, pusztán dominanciagyakorlat.
2014. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Én simán csak boxba raknám éjszakára, meg két séta között. Nagyon gyorsan visszaszokna.
2014. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az nem kegyetlenség? Mármint előfordult, hogy én is azt csináltam, de kissé durvának éreztem mindig. :S
2014. febr. 15. 16:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki döntse el maga h kivetíti-e a saját érzelemvilágát a kutyára - mert ez az. Ha úgy van a kutya szoktatva és csak jó dologhoz köti akkor nem. Én számos kutyát neveltem fel 2 hónapos korától így, mindegy egytől egyig imádja a boxot és akkor is bemegy ha nem kell neki.... de biztos kegyetlen vagyok. :DDDD
2014. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem is szereti, ott alszik éjszakánként, csak amikor bezárom, mindig olyan rosszul érzem magam én személy szerint kicsit. :D De akkor ezek szerint nincs okom rá? :D
2014. febr. 15. 17:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Most mondd meg h miért lenne, ha nem csak azért, mert Te azt gondolod h Te rosszul éreznéd magad ha bezárnának? A kutya szerinted benn lenne a boxban ha rosszul érezné magát benn? Nem értem az ilyen gondolkodást... ne haragudj...

Az meg csak a te tekintélyedtől és nevelésedtől függ h hogy viseli és hogy éli meg azt h csak akkor tud kijönni amikor Te úgy döntesz?

2014. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, magamból indulok ki, engem zavarni, neki látszólag semmi baja vele, édesdeden elalszik ott, néha kidugja a fejét a tetején. :) Én mindig is empátia alapján gondolkoztam, állatok és emberek szempontjából is, nem értem, mi ezzel a gondod, de ha Neked jó érzés okosabbnak lenni, és jönni ezzel az "én nem értem meg azokat" szöveggel, akkor tégy így, senki nem akadályoz! :) Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat, igyekszem megfogadni, egyébként köszönjük, jól vagyunk.
2014. febr. 15. 18:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Csináltass egy ultrahangot a biztonság kedvéért. Hasonló esetet hallottam nemrég. Ivartalanították a kutyust, és utána bepisilt. :(
2014. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Úgy néz ki, kicsit elhamarkodottan írtam ki a kérdést, mert ma "csak" egy pisi volt. :)
2014. febr. 15. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!