Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiszer kell sétáltatni...

Mennyiszer kell sétáltatni egy kutyát naponta?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, és örökbe szeretnénk fogadni egy kutyát. Háromszor elég levinni? Kb. hány óránkét kell? Hány órakor legyen az utolsó?
2014. febr. 15. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem levinni, hanem sétáltatni, naponta legalább négyszer, alkalmanként legalább fél órát és az utolsó késő este legyen. Persze jó, ha meg lehet osztani a kutyával kapcsolatos feladatot. A kutyának naponta sok mozgásra van szüksége, hiszen ragadozó állat, amely a táplálékért "normálisan" napi 10-20 kilométert is mozogna. Ha a mozgásigényt nem tudja valaki kielégíteni inkább gondozzon madarat, halat, vagy más kisállatot, amit nem kell sétáltatni, különben kínzás.
2014. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szobatisztaságra nevelésnél elég gyakran kell, kb 2-3 óránként.

Végül is elég,szerintem legalább 30 órának kell lennie egy sétának, vagy ha mondjuk a reggeli rövidebb is,akkor délután vagy este kell egy nagyobbat.

Szerintem teljesen változó kinél mikor van az utolsó, életviteltől függ. Átlagba szerintem olyan fél 7 és 8 között szokott lenni.

Hétvégéken vagy akkor,amikor szabad az egész nap akkor viszont több időt kell rájuk fordítani, ha esetleg hétköznap mondjuk becsúszik egy 2 sétás nap stb.

2014. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem sétáltatom különösebben, néha nagy ritkán ha kedvem van.

Egyetlen nagy sétát ejtek meg vele naponta a közeli erdő-mező irányába, ahol elengedem... ott sok kutyás össze szokott jönni, emberek is vannak bőven... lehet játszani bandukolni stb. Viszont, itt 3-4 órát minimum eltöltök vele. Itt is sétálunk végülis, csak a szabadban, szabadon, póráz nélkül. Legjobb program szerintem.


Ha ilyen nincs, akkor is kell egy kutyának napi 3-4 óra aktív mozgás, minimum.

2014. febr. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, 3-4 óra szabad lefárasztás mellett akkor sétáltatom, ha megyek pl boltba, trafikba, ahol kedvelik őt, és beengedik. :*
2014. febr. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért a kutya vérmérsékletétől, fajtájától is függ a dolog. Az én kutyámnak hiába tervezhetnék én 3 órás erdei túrát - mire odaérnénk, megunná, elfáradna és leülne, mivel egy elég kényelmes típusú bichon. Vele például 3-4-szer megyek sétálni. Ebből kettő max. negyed órás eü séta, kettő pedig pórázról elengedős, kutyaszaglászós bandázás, ahol nincs időkorlát, ha sok kutya van és szép az idő, lent vagyunk sokáig, ha pang az utca és szakad az eső, akkor ez is rövidebb. Vele olyan kinti programokat szoktam csinálni, hogy pl. kiülünk a két háztömb közti dombra ismerőssel vagy szomszéddal, jönnek a kutyák is, úgyhogy egy féligmeddig passzív program, de legalább szabad levegőn vannak a kutyák. Ha olyanjuk van, elmászkálnak szaglászni, de pár perc és visszaülnek hozzánk, mi meg legalább beszélgetünk, kajálunk.
2014. febr. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Minimum 3-szor, összesen minimum 2 órát. Egy hosszabb, 1-1,5 órás séta, és két eü-i, 15-30 perces MINIMUM.

Egyedtől függ, hogy milyen aktivitásban telik a séta

2014. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is panelbán lakok és van egy kután, de nem értem hogy miért kell egybőr német mondani amint kidejű hogy panelban lakik?.Én reggel 5 kor felkelek 1 óra séta(köcsit lefárad)utána 7 töl meló délután 3 ig,másfél óra séta és este ha van időm akkor tv helyett játszunk vele
2018. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!