Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Odaengeditek a kutyátokat egy...

Odaengeditek a kutyátokat egy másik, pórázon lévőhöz?

Figyelt kérdés
Ha van egy nagy társaság, és a kutyák szabadon vannak, míg az egyik kutya nem. Én alap esetben nem engedném, viszont ilyenkor az én kutyám ugat, hörög.
2014. febr. 15. 22:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
35%
# 9, nem jó a módszered, mert ránézésre nem tudhatod egy nyugodtan a gazdája mellett pórázon sétáló kutyáról, hogy milyen a jelleme. Főleg, hogy a tied provokatív. Ha ez enyémhez odahoznád, aki bármilyen nemű és korú jólnevelt kutyával kijön, és a tied rámorogna, vagy felé kapna, akkor a másodperc töredéke alatt a földrenyomva találná magát és kezdhetnéd előlről a rehabilitációját. Amúgy sem úgy rehabilitálunk egy kutyát, hogy az utcán odavisszük minden ismeretlen pórázas kutyához!
2014. febr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
32%

"mert ránézésre nem tudhatod "


De!

És a gyakorlat engem igazol, mert működik.

2014. febr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
44%
A gyakorlat csak azt igazolja, hogy eddig nem találkoztál olyan kutyával, akit rosszul mértél fel. :)
2014. febr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de jó pár kutyán túl vagyok, úgyhogy ilyen kockázat vállalás mellett ismét csak oda lyukadunk ki, hogy nem a pórázt nézem, mert rosszul felmérni póráz nélküli kutyát is lehet, és azt még leállítani is nehezebb.
2014. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

Én meg tudok tőle őrülni, mikor a pórázon levő kutyám szájába nyomja bele a gazdi a szintén pórázas másikat. Idegesítő, betekerednek, kizökkenti a kutyát.

Emellett, tapasztalatom szerint a legtöbb ilyen gazdi, ha a kutya atom dominánsan reagál és az enyém lenyomja, vérig van sértve, hogy milyen neveletlen a nagytestű kutyám. Hát bocsánat az elnézésért.

Egy szó mint száz, nálunk akkor találkoznak a kutyák egymással pórázon, ha megyünk valahova és a séta elején összefutunk olyan helyen, ahol nem lehet elengedni őket. Utána mehetnek nyálazni egymást.

2014. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
77%

Nem egyszerűbb megkérdezni, hogy odamehet-e?

Ha nem és behívni sem tudod, akkor tegyed pórázra. Ha igen, akkor meg úgyis látod, hogyan reagál rá a pórázas kutya és annak fényében el tudod dönteni, mit tegyél.

2014. febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ha még soha nem találkozott a kutyám a pórázon lévő kutyával, akkor nem engedem oda.
2014. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül mindenki odaengedi a kutyáját a pórázoshoz, mert ismerik nagyjából egymást, így nem kell külön megkérdezgetni, hogy odamehet-e. Behívható, letiltható, viszont újabban próbálkozik(mert kamasz és mert ivaros kan), én meg töröm le a domináns fellépéseit sorra. Pórázon valahogy még extrán ráfeszül a dologra, igazából erre vagyok kíváncsi, hogy a póráz számít-e, mmint rak-e feszkót a kutyába, és adott esetben hogyan oldjam meg. Én is engedjem el a próbálkozó kutyámat, hogy szabadon kommunikálja le a másikkal, vagy jobb el se engedni?
2014. febr. 16. 12:19
 19/26 anonim ***** válasza:

Nálam ugyan ez volt a helyzet. Mára csak a vizslákkal szemben csinálja. Most 5 éves. Én azt csináltam vele, hogy ahogy lehetőség volt, bevittem egy nagy kutyás tömegbe és bevettem láb mellé, kapta folyamatosan a feladatokat. A kitöréseket büntettem, bár nem nagyon volt rá szükség.

Egy idő után meg, ha lenyugodott beengedtem játszani. Persze előbb körbekérdeztem a gazdikat, hogy örülnének-e neki, vagy nem probéma-e.

Pórázon nem érdemes ismertetni, mert én úgy veszem észre, nálunk az olyan, mint a köldökzsinór és ha feszül, feszül vele a kutya is.

Egyébként meg ha 1-2x helyre teszik a nagyok, nem lesz semmi baja. Kutyából van, nem üvegből

Persze én csak tapasztalatot írok, nálunk ez így vált be...

2014. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszi:) Csak ugye itt én vagyok az elkövető, mert az én kutyám "balhézik" (bár csak egy két morranás és annyi, arról is tiltható), de megfogadom:)

Majd megkérek egy-két normális gazdit, hogy segítsen.

2014. febr. 16. 12:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!