Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kutyát és arra...

Szeretnék kutyát és arra gondoltam, hogy inkább örökbe fogadnék egyet. Viszont nem igazán tudom, hogy ez hogyan megy?

Figyelt kérdés
Azok a kutyusok akik menhelyen vannak, nincsenek oltva,törzskönyvezve,chippezve, ezt nekem kell fizetnem, viszont elhozhatom ingyen? Aki jártas ebben a témában írjon, légyszi. Köszönöm
2014. febr. 16. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
a kutyusok chippezve kerülnek ki a menhelyről és oltva is, törzskönyvet nem kell kiváltani és nem is lehet hozzájuk
2014. febr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és mit kell fizetni mikor elhozom, vagy ez menhelytől függ?
2014. febr. 16. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyi kutyáknak is kötelező a chip és a veszettségoltás, sokszor kombináltat is kapnak a járványok megelőzése miatt, és a féreghajtás is elég alapvető szokott lenni, bár azt érdemes otthon ismételni, biztos ami biztos. Törzskönyvezve kevés kivétellel nyilván nincsenek, hiszen vagy keverékek, vagy szaporítottak, de azok nem is lesznek soha, akármennyit fizetnél érte :)

Egy alap költsége általában van az örökbefogadásnak, amivel támogatod a menhelyet, amiért etették, tartották, kezelték, nem ritkán ivartalanították is a kutyát, és hozzájárulsz, hogy más kutyáknak is tudjanak segíteni a jövőben. Általában sokkal kevesebb pénzt kérnek, mint amennyit ők beleraktak a kutyába, kiszámolhatod, hogy pl. fél évi eltartása, chipezés, oltás mennyibe került nekik, és mennyit kérnek helyette.

2014. febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Elmèsz a menhelyre (megnèzed interneten), vagy valahogy kiválasztod az állatot. Az állatokat általában oltva csipezve adják át, általában ivartalanítva, ha nem akkor ivartalanítási kötelezettsèggel. Nekünk a Mancs Rancs ki is bozta a kutyát, oltva, fèregtelenítve, ivartalanítva ingyen. Van ahol 7000-10 000 forintot elkèrnek valamilyen jogcímen. ne sajnáld tőlük.


Általában kikötik, hogy a tartási körülmènyeket előzetes bejelentkezèssel ellenőrizhetik.


chip ès oltás nèlküli kutyát èn nem mernèk elfogadni.


Az örökbefogadás utáni költsègek:


A chip átírása (azonnal, hogy vissza tudják hozni, ha elkódorog)

Orvosi vizsgálat

Bolha/kullancs elleni nyakörv vagy cseppek

Kutyakaja

Nyakörv póráz szájkosár


Ha az állattal bajod van, csak a menhelyen keresztül adhatod oda.


Sajnos nèha felmerül bennem a gyanu, hogy a kutyamenhelyek egy rèsze jó megèlhetèst biztosít a tulajdonosoknak.


Ingyen kutya nincsen, de az ember barátot nem vásárol..

2014. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 2012-ben fogadtam örökbe egy éves kutyát, de nem adták át rögtön, előbb ismerkedni kellett. Többel is sétálhattam a telepen, de egy kiválasztott magának, őt hoztam el végül. Nem én, ő akart velem jönni. Chippelve, oltva, ivartalanítva, féregirtással adták át, örökbefogadási nyilatkozatot is alá kellett írni. A menhelyen alap iskolázást is kapott, nyakörvvel, pórázzal sem volt gond. 10 ezret adtam támogatás címén. Kétszer ellenőrizték, milyen helyen van. Jó házőrző lett belőle, sőt túl jó, mert a szomszéd kocsiját is őrzi.
2014. febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen is van, ennek a szegénynek beteg a gazdája, nagyon aranyos, ha nem lenne kutyám, elhoznám rögtön.

[link]

2014. febr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!