Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyam?

Hogyan neveljem meg a kutyam?

Figyelt kérdés
van egy 5 honapos golden retrieverem, aki nagyon neveletlen, es nem tudom hogy nevejem meg. Az alapokat(ul,fekszik) tudja, de azt hogy marad, meg helyedre meg porazon setalni azt nem tudja. amikor kiengedem az udvarra mindig a labam elott fut el es felbukok benne, ugral ram es nem lehet lenyugtatni... Tudnatok segiteni?,:o

2014. febr. 16. 23:46
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:
Mennyit sétáltok, játszotok, mennyit és hogyan próbáltad tanítani az elmúlt 3 hónapban?
2014. febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Először mindenképp alakíts ki egy megfelelő viszonyt a kutyusoddal. Elsősorban azért, hogy rád figyeljen, hiszen mindennek, amit nem tudtál eddig megtanítani neki főleg az az oka, hogy nem koncentrál rád. A golden gyorsan tanul, pár jutalomfalattal le lehet venni a lábáról.

Először kezdd ott, hogy minden nap rendesen lefárasztod. Találd meg neki mi az a játék, amiért totál fel tud pörögni, pl az én goldenem nagyon szeret apportírozni, legyen az labda vagy egy sima kutyajáték, visszahoz mindent a dícséret reményében. Ha van egy legalább fél-egy óra játékos lemozgatás, vidd el sétálni minden nap legalább egy órára. Ezt már csak azért is fontos megtenned, mert egy öthónapos goldi olyan 20-25 kiló körül van, 5-6 hónapos kora között hatalmasat fog nőni, nem fogod tudni megfékezni, ha ránt a pórázon (tapasztalat :) ), épp ezért fontos, hogy rendszeresen lefáraszd (csak megjegyzem: a harmadik nap már sokkal könnyebb minden, már nem 100%-ról kell fárasztani, hanem csak 70% körül, nem is húz annyira. Ezután, mivel fizikailag teljesen lefárasztottad, be lehet vetni a mentális tréninget. Mivel jutalomfalattal jutalmazol, ajánlott étkezés előtt tanítgatni, sokkal motiválhatóbb. Sőt, érdemes úgy etetned a kutyusod, hogy az is egy rutin legyen. Pl.:

Odahívod a helyhez, ahol etetni szoktad, kezedben az etetőtál. Megvárod, amíg szépen lecsücsül eléd, leteszed elé az ételt, de nem mehet érte, ilyenkor akár mondhatod, hogy "Hagyd!", sokkal kevesebb gondod lesz ezzel a paranccsal, ha elindul felé, akkor vedd fel a földről a tálat. Hamar meg fogja érteni, hogy ülve kell várnia az ételt. Ha végképp nem indul a tál felé, akkor jön a kacifántos rész: tegyél pár finom falatot a tányér tetejére, és kezdj el belőle enni kicsit. Ha elindul feléd, vagy akár mordul is, vedd fel a tálat és kezdődjön előröl. A végén pedig meg szoktam simogatni (ezzel ellenőrzöm h nem feszült-e, mert ha igen, akkor nem tetszik neki, hogy osztozik veled a tápján), és otthagyom. És ekkor ehet.

Ezzel kiparancsolod magadnak, hogy te határozod meg, mikor ehet és, hogy csak utánad szabad az orrát beletúrnia. (Nem mellesleg, ha mindig te adsz neki enni és így adsz neki, egy bizonyos szinten megalapoztad a tiszteleted, hisz te szabsz meg neki mindent, ami a hőn áhított falatokat illetni :) )

Innentől kezdve azt tanítassz neki, amit akarsz. Clicker tréning, pozitív megerősítés tréning, ami csak tetszik. De ami a legfontosabb parancsok legyenek, amiket elsősorban megtanítassz: marad, hagyd, és a hívás. De a pórázra mindenképp gyúrjatok rá!! Ha a kutya le van fárasztva, már fele annyit fog rombolni és rosszalkodni :)

2014. febr. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 valaszolonak: minden nap szoktam kint lenni vele setaltatni nem szoktam mert nagy a kert es ott tud futni sokat. en hamarabb faraok ki mint o... Eddig jutalomfalattal probaltam tanitani es sikerult is csak a porazon vezetest nem tudom azzal megtanitani neki
2014. febr. 17. 00:24
 4/12 sippara ***** válasza:
A sétában nem a mozgás a lényeg, hanem az, hogy új élmények érjék, mert neki bizony a kert is egy sima natúr ketrec - csak épp valamivel nagyobb.
2014. febr. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2. valaszolonak: koszonom majd megprobalom igy tanitani :)
2014. febr. 17. 00:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Mégis, mit akarsz egy 5 hónapos kutyától? Kölyök, akit tanítani kell még jó ideig. Kitartóan.
2014. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
utolso valaszolonak: azert akarom nevelni, mert nagyobb koraban mar elkesek vele... jobb idoben elkezdeni
2014. febr. 17. 22:46
 8/12 sempai ***** válasza:

VIDD KUTYAISKOLÁBA. TE, ne más.


A kutyaiskolában nem csak a kutya tanul, hanem a gazdi is. Abban, hogy így viselkedik a kutya, abban Te is hibás vagy.

Meg kell tanulnod a kutyáddal bánni. A Goldik nehéz természetűek és okosak. Ha nem vagy következetes vele sosem fogod megnevelni. Minél jobban halogatod, annál nehezebb és fájdalmasabb lesz a nevelése.. a helybenmaradás az még nagyon alap...


Pár technika:


Helyben maradáshoz lábnál fektesd le. Tedd a marjára a kezed, mondd neki, hogy OTT FEXIK! és lassan kerüld meg. Juss oda ahonnan elindultál. Ha fel akar állni, nyomd vissza. Ha sikerül fekve maradnia, felülteted, kivársz 2-3 másodpercet és nagyon megdícséred, esetleg jutifali. Ha már nem akar felugrani, próbáld meg úgy hogy nem teszed rá a kezed. Ha feláll, kezd előről.


Nagyon fontos, hogy nem lehet órákig gyakorolni, mert elfárad a kutya agya.. 2-3 naponként kb fél-egy órát. Kutyától függ. Mindig úgy hagyd abba a gyakorlást, hogy jól csinált valamit és hatalmas dícséretet kapott.


Ha már meg tudod kerülni, és biztosan fekve marad, akkor elkezdheted a távolságot növelni. Fokozatosan.. először egy lépésre mész el tőle, majd visszamész mellé felülteted, kivársz és dícséred. Aztán 2, 3, 4, x lépésre, stb.


Ha elmegy visszafekteted.. Vezény szó: OTT FEKSZIK! Türelmesen, de határozottan. és újra próbálod. Soha ne kapd fel a vizet, ha nem sikerül valami. Meg kell ismételni.


Ugyan ez ültetésben és állításban. OTT ÜL! OTT ÁLLSZ! Azért állsz, hogy ne keverje össze az üllel..


Ha ezek mennek, fekteted, és a vezényszó MARADSZ! majd behívod, lábhoz ülteted, kivársz, dícséred, jutifali


MARADSZ és OTT között a különbség, hogy ha OTT, akkor Te mész vissza a kutyához,

Ha MARADSZ, akkor behívod a kutyát. Az OTT a nehezebb és a szigorúbb... De amíg nem megy az OTT addig ne gyakorolj mást.


Ugrálás... Ha előtted ugrál, fordulj el tőle. Rendeld lábhoz.


Kapun egyedül vagy előre soha ne mehessen ki. kapuban lábhoz ülteted, és Te lépsz ki elsőként és hívod: LÁBHOZ, kiléptél leülteted, becsukod a kaput. És te mondod mikor indultok.


Ha nem így, kutyádat el fogja ütni egy autó..


Na ezeket kell megtanulnod a kutyasuliban... :) Na meg még millió dolgot... :)

2014. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sempai ***** válasza:

Klikkeres tréning, nevetséges... :))


Sétáltattam a labimat a szigeten.. Nem tudtam, hogy van ott kutyaiskola... Csak akkor mikor 15 kutya elkezdett ugatni a kerítésnél. A gazdik meg ropogtatták a klikkereiket mint a géppuska, de a kutyák jól lesz@rták őket... :))) az én labim meg jött a lábamnál, ő a többi kutyát sz@rta le:))

2014. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sempai ***** válasza:

# 2/9-nek


Alakíts ki jó viszonyt... Ez akkora bullshit:)))) Írd le hogyan... :)

2014. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!