Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával való biciklizés:...

Kutyával való biciklizés: hogy kerülhetem el a kutyáim ízületeinek károsodását?

Figyelt kérdés
Rendszeresen bringázom a kutyáimmal, sajnos olyan helyre költöztünk, ahol bicikliút van, nem földút. Amíg kiérünk, kb. 2 km, addig lassan megyek velük, hogy ne ügessenek, csak gyors lépésben jöjjenek mellettem. A bicikliúton viszont már gyorsan megyünk, elengedem őket, de az egyikük valamiért nem akar a bicikliút mellett a földön futni, hanem bejön mellém a betonra. Próbálom, hogy a földön fusson, sokszor szerencsére elmegy a másik kutyám után, és ott futnak mindketten, de nem mindig. Mit tehetnék, hogy ne károsodjanak az ízületeik? Gondoltam a zöldkagylóra, az mennyire jó? Azt légyszi ne írjátok, hogy ne vigyem őket, mert hatalmas mozgásigényűek, egyikük husky, sima lézengéstől nem fáradnak el.
2014. febr. 17. 10:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ennek a proenzinek pedig utánakérdezek dokinál, több helyen is olvastam, hogy kutyának is lehet adni.
2014. febr. 17. 13:55
 12/15 anonim ***** válasza:
Tök érdekes az enyém meg csak a földön fut. automatikusan kanyarban is megy a földre le, kis okos pedig nem tanítottam rá. Én pórázon vezetem, kissé szeleburdi aztán féltem.
2014. febr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Városi forgalomban ők is pórázon vannak, csak ha kiérünk a városon kívülre, akkor vannak elengedve.
2014. febr. 17. 16:18
 14/15 idrzsupos válasza:
31%

Tudd, hogy a te kutyád fajta, életkor, egészségügyi állapot tekintettében mennyit képes futni és milyen sebesen. Az agárra más vonatkozik, mint egy angol bulldogra, és megint más egy csivavára. Utóbbit gyalog érdemesebb sétáltatni, a vadászkutyák, agarak ált. szeretnek és tudnak is futni- ha egészségesek és ha a bicajos gazdi megtanult úgy biciklivel vezetni a a kedvencet, hogy ne menjen rajta keresztül, hogy a kutya megfelelő távolságban fusson, ne rángassa a biciklit ha lát egy macskát- és nem autóúton érdemes bonyolítani. Ismert túlsúly, a sétáltatás necces, a kutya beteg- akár ízület, akár szív, akár csak nem szokta meg a tartós gyors futást- fokozatosan és figyelmesen, óvatosan szabad csak belehúzni a sebességbe! De zsebkutyát nem szabad. Olyan élmény a kutyát sétáltatni, tanítani, játszani vele, érezni őt (ő érzi a gazdit, és ha hisztis- akkor a gazdi idegeit kell kezelni).

Szóval rövid kérdés, de kevés info, ezért ilyen hosszú a válasz.

2014. febr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha pórázon viszed és a vezényszóval egy időben bringával letereled az adott oldalra, egy idő után összekapcsolja a kettőt.

Én úgy csinálom mindig, hogy betonon csak max közepes ügetésben menjen, mintha gyorsan sétálnánk.

2014. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!