Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allando esos idoben hogy...

Allando esos idoben hogy setaltatjatok meg a kutyatokat?

Figyelt kérdés

Enyem imad futkarozni a szabadban, benti kutya. Ha esik, nagyon nagy a sar, foleg ott, ahol rohangalni szokott, udvaron, parkban, mas fuves teruleten. Nem szivesen viszem a sarba en sem, mert elesik, a hasa, oldala is mero sar szokott lenni. Allandoan nem furdethetem, mivel meg se szaradna ket seta, vagy ket pisiles kozott.

Ha ilyenkor csak aszfalton viszem, 1.20-as porazon, nem kegyetlenseg ez?


2014. febr. 18. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Hát engem nem nagyon szokott érdekelni mennyire sáros, van egy törölközője amivel megtörlöm, lábakat be a lavorba és kész. Panelkutya amúgy, ráadásul nagytestű. Én kint maradok a betonon ő meg menjen a többi kutyával dagonyázni, azért mert esik nem vehetem el tőle a mozgást.
2014. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Ja és ha séta után megszárad és átkeféled a szőrét akkor is lejön egy csomó kosz!
2014. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nálam az lenne kegyetlenség ha a szakadó esőben órákig sétáltatnám, ugyanis ki nem állhatja a vizet.. a hülyye exem meg még el is engedte egyszer azt a kutya inkább hazaszaladt :D
2014. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem mosolyogva, az biztos. Itthon megtörlöm őket, a lábukat lavórban lemosom, aztán a porszívó majd felszedi a többit.
2014. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

A kutyát azért viszik le sétálni, hogy elvégezze a dolgát, és a megfelelő mennyiségű mozgása meg legyen. Azt mondod, imád rohangálni, tehát valószínűleg elég nagy szenvedés, hogy nincs meg neki az a napi mennyiségű mozgás, amit igényel.


Az én kutyám itt a lakásban is eleget rohangál, kint is hagyom, függetlenül attól, mekkora a sár. A sarat sima vízzel is le lehet mosni. Ha még sem bízol benne, akkor hígíts kutya sampont vízzel, és azzal mosd meg a mancsait, vagy ahol még piszkos. Fontos a hígítás, ugyanis a kutya sampon is méreg, és ugye naponta többször is leviszed az állatot, tehát később akár különböző bőrproblémái is lehetnek miatta.


Esetleg kutya ruhát tudsz még rá adni. És ezalatt most ne a kicicomázott, rózsaszín pirított barbik kutyáira gondolj, akiket agyon öltöztetnek minden csili-vili ruhával. Vannak speciális kutya ruhák, amik megvédik a bundáját a kosztól, és nem szükséges minden nap mosni sem. Így a kutya mancsát kell megmosnod csak, az pedig nem nagy munka. Mi is így kombózunk. Nyáron természetesen nem, mert meleg van, de télen ennek más előnyei is vannak, például nem fagy meg a kutya.


Lehet, hogy macerás, de 5 percet vesz igénybe maximum az egész (ami legalábbis minket illet), és számolnod kellett ezzel is, amikor elhatároztad, hogy kutyát tartasz.

2014. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kutyáknak való vízlepergetős kabátot (olyan, mint a lópokróc) én esős időben vagy hóban mindig ezt adom rá, a lábát, mancsát meg lakásba érve letörlöm/lemosom neki. Ha nagyon nagy a latyak kint, akkor meg fegyelmezd meg, hogy hova mehet és hova nem, ennyi. Pár napot kibír :)
2014. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém kinti kutya, illetve teraszi. :D De mivel puli, ha egyszer vizes lesz, nagyon nehezen szárad, ezért esőben inkább nem viszem sétálni, hogy ne dideregjen egész nap odakinn. Én nem bánom ha megázok, de sajnálom őt, szerintem jobb így neki.
2014. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kertben nálunk is sár van elöl, bár Argos pont ott őriz házat ugyebár :D

Egyéb mozgás a napi 1-2 sétán van.

Szakadó esőben nem sétálunk, de az NAGYON ritka, hogy egész nap szakadjon az eső.

Tegnap pl. a Duna parton sétáltunk 2 órát, szemerkélő esőben. Ugyan új sétány van, de ilyen apró szar murvával töltötték fel, Argi UTÁLJA, így a sétány melletti FEKETE földes :( részen kocogott, el lehet képzelni, hogy néztek ki a lábai. Séta felén egy nagy sáros pocsolyába ment hasig, búvárkodott az általam bedobott kövek után :D utána a Dunában lemostam, majd később ásott...utána ismét Dunában való lemosás következett hasig, itthon áttörlés és kész.

Amikor az egész Duna part sáros-dagonyás volt előző télen, akkor csak délelőtt világosban sétáltunk a kevésbé sáros részeken, este a kerületet jártuk a betonon, közben egy-két helyen játék és gyakorlás, itthon klikkerezés

2014. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint akkor, amikor nem esik. Ha esik és pórázon sétálunk, kap egy kabátot.

Ilyet: [link]


Ha viszont esőben bandázunk, akkor a kabát is lekerül róla, h tudjon rohangálni. Múltkor jól elcsúszott, a jobb hátsó lába tiszta sár lett. Megvártam, amíg megszárad és lejött róla.


A tappancsát, hasát alapjáraton simán törölközővel megtörlöm. Ha tényleg oltári nagy méteres sár van, akkor jön a víz.

Minden nap felsöprök és ennyi :)

2014. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kabáttal oldom meg ezt a kérdést. Egészségügyi sétára megyünk csak, elvégzi a dolgát és megyünk haza. Otthon láb, has, fenéktörlés, mivel ágyban alvós. Nekem e tekintetben "szerencsém" van, mert nincs nagy mozgásigénye. Ha pörgős fajtájú lenne a blökim, akkor biztos ugyanolyan sétát ejtenék meg vele, mintha nem esne az eső.
2014. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!