Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a kutyával?

Mit csináljunk a kutyával?

Figyelt kérdés

A kutyámnak viszket a bőre és néhol már véresre vakarta a testét, állatorvoshoz kéne vinni, de...


Ez inkább a családi kapcsolatok rovatba való, de apám kőkemény alkoholista (és ráadásként tagadja is) minden pénzt eliszik, 3 kutyánk van, apám 3 éve szabadult el teljesen, azóta nyomorba döntötte az egész családot, és ha a kutyát állatorvoshoz visszük akkor ott rögtön kell chip,oltások,kezelési költségek, plusz a viszketés kezelése sem lenne olcsó.

Ezt biztos nem fizeti ki,mert abból nagyon sokat lehet inni, és az a fontos.

Én iskolába járok, nincs pénzem.(ha van is, ez több hónap mire összeszedem)

Szomszédok,barátok,ismerősök, mind annyi pénzt adtak már apámnak (amit el is ivott) hogy senki sem segít e téren, és senki sem tudja hogy alkesz, esetleg sejtik, szóval ezzel teljesen egyedül vagyok.

Nem tudom ki segíthetne, gondoltam rá,hogy valami állatvédők, de az a baj,hogy annyira hiteltelennek érzem magam, mert nem látszik apámon,hogy alkesz, ha látnák őt senki sem hinné el, mert tartja magát és magára költi a pénzt (ad a megjelenésére) meg olyan teljesen átlagos mindenünk.

(Kb 2011 óta egyik kutyát sem látta állatorvos,kistestű kutyákról van szó, mindhárom törpetacskó keverék.)

A legidősebb 9 éves neki pedig az egyik füle van begyulladva, ő 1-2 éve kapott állatorvosi kezelést, javult is valamit, de nem az igazi, viszont legalább látszólag nem szenved.


2014. febr. 18. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Az ég áldjon meg... ha szereted azokat a kutyákat, akkor keress nekik IGAZI gazdákat, azzal segítenél rajtuk a legtöbbet. Ne ragaszkodj hozzájuk, mert nálatok csak szenvednek. :( Ritkán mondok ilyet, de tényleg inkább ajándékozd el őket.
2014. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is az elajándékozás a megoldás. Ha szereted őket, akkor te is beláthatod, Biztos azt szeretnéd, hogy valaki úgy viselje gondjukat, ahogy azok megérdemlik.
2014. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt te sem tudnád megtenni, tudom,hogy könnyű leírni, egy olyannak aki nincs benne ebbe, mert te nem fogsz ilyen helyzetbe kerülni.

Tudom,hogy komoly a probléma, és megértem hogy ezt írod, de én bízom benne,hogy van más megoldás is.

2014. febr. 18. 16:12
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Persze, van más megoldás: VÉGIGNÉZED TÉTLENÜL, HOGYAN SZENVEDNEK. Szerinted erről szól a szeretet?!
2014. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mert jobb az ha nem csinálsz semmit és szenvednek?! Ne haragudj, de ez állatkínzás amit műveltek, hogy beteg az állat és nem segítetek rajta, hanem hagyjátok szenvedni... Az állattartás pénzbe kerül, egy kutya is sok pénzbe kerülhet, nemhogy három... Ezt hívod "szeretetnek" hogy betegek, te meg apukádra fogod minden baj forrását és akkor ennyi? Ha csak egy KICSIT is szereted a kutyáidat, akkor nem ülsz tétlenül egy helyben! És mondjak valamit? Ha az én kutyámnak már 2 éve be lenne gyulladva a füle, a másikat meg eszi valami amitől véresre vakarja magát, akkor nem lennék olyan ÖNZŐ, hogy inkább nézem ahogy szenvednek, ahelyett hogy lehetőséget adnék nekik egy jobb életre, ahol megkaphatnák amire szükségük van!
2014. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

Azt írod apukád 3 éve szabadult, akkor eddig miből éltetek, hogy ha most azon parázol, hogy ő nem fizetné ki a költséget? Gondolom anyukád is dolgozik, akkor ő ki tudja fizetni az állatorvost. Vagy 3 évig vegetáltatok?


Apukádnak meg ne adjatok pénzt piára, ne engedjétek hogy igyon, forduljatok családsegítőkhöz, ha nem akarjátok hogy még jobban eldurvuljon a helyzet.


Hány éves vagy? Diákmunkát nem tudsz vállalni? Vidd el orvoshoz a kutyákat, mond el neki mi a helyzet, aztán hagyj ott neki egy telefonszámot és mond hogy részletekben kifizeted a kezelést, te meg elmész dolgozni. Nem kell nyolc órában, vannak pár órás szórólapozások, az is pénzt és nem kell csinálni szinte semmit.


Persze a legegyszerűbb pötyögni az interneten és sajnáltatni magad... DE ha csak egy KICSIT is szereted a kutyáidat, akkor teszel értük! Viszont ha nem vagy hajlandó cselekedni, akkor inkább tényleg ajándékozd el őket valakinek, mielőtt elhaláloznak a szemed előtt.

2014. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot valamelyik állatvédő egyesülettel, írd meg nekik ezt, szinte biztos vagyok benne, hogy megpróbálnak segíteni. Nekik is könnyebb így, mint mondjuk helyet keríteni nekik. Értékelni fogják, hogy szereted őket annyira h inkább segítséget kérsz, mint hogy megválj tőlük. Sok olyan eset van, amikor az állat szemmel láthatóan szenved, de a gazdája arra nem veszi a fáradtságot, hogy megpróbáljon segítséget kérni, ha már ő nem úgy áll anyagilag vagy nincs lehetősége...Olvastam már hasonló esetről, sztem segítenek. Javaslom a PCASt, Állatvédőrséget esetleg, Noé, Facebook-on is megtalálod őket :)
2014. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk az is egy megoldás ha egy állatvédő szervezet segít.Vagy ők csak a csontsoványra fogyott,félholt kutyáknak segítenek?Örökbe adom?Kinek?Hová?Mire?

Mit él meg a kutya mikor egyszer csak eldobom magamtól?Ő nem látja a különbséget aközött,hogy kidobom az árokpartra meg hogy odaadom egy idegennek...ő azt látja hogy én megszabadultam tőle.(persze óriási a különbség az árokpart meg a befogadó között a kutya számára is, de a lényegen nem változtat -kidobom)


Egyébként apám nem szabadult, hanem EL szabadult azaz veszettül inni kezdett.

2014. febr. 18. 18:32
 9/13 anonim ***** válasza:

Az állatvédők segíthetnek, csak hát nekik is alig van miből, szóval nem úgy megy ez hogy majd kifizetik neked az összeget és el van intézve. Azért minimum egy kis támogatást illik a kölcsön-pénz mellé adni, kutyakaját, takarókat vagy ilyesmit, mert nekik sem a legyek hordják össze a pénzt.


Hidd el, ezt csak te magyarázod bele, hogy a kutya nem venné észre a különbséget. Amit ő felfog: itt (nálad) rossz nekem, beteg vagyok, fáj a hátam/fülem, nem segít senki.

Ha meg egy olyan idegenhez kerülne aki gondját viselné akkor azt gondolná: nahát, milyen jó itt nekem, sokkal jobb mint az előző otthonomban mert itt meggyógyítanak, nem fáj semmim, törődnek velem, elvisznek sétálni, nagyokat kirándulunk, sok új kutya-barátom van akikkel tudok játszani, megvannak a védőoltásaim így nem fogok elkapni semmilyen halálos betegséget, chipp is van bennem, hogy ha elveszek akkor haza tudjanak vinni az új gazdámhoz, akivel most már boldog lehetek!


Csak gondolj bele pl abba hogy hány kutya veszik el az eredeti gazdájától aztán egy újhoz kerül, nem kezd el ott sem cirkuszt rendezni hogy jajj a régi gazdáját akarja, hanem szépen megszokja, a kutyák nagyon hamar alkalmazkodnak. Hidd el, egy hét sem kéne és már vígan megszokná az új helyet - még ha fáj is ezt olvasni, sajnos ez az igazság.


Keresd fel a leírt szervezeteket és mond hogy lemondasz a kutyáról, mert nincs pénzetek ellátni őket. Mert ez amit most csináltok, ez állatkínzás, börtön járna érte. Nem lehetsz ennyire önző, hogy inkább szenvedjen a kutya, de maradjon így mert te nem bírnád elviselni ha jobb helyre kerülne.

2014. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Eszméletlen, inkább töröltetem a kérdést mert komolyan semmi haszna nem volt.

Milyen igazság?Miről beszélsz?Az orvosi ellátás hiányáról van szó, nem korbáccsal vert kutyákról.

Ugyan úgy mennek sétálni, sőt még enni is kapnak, de nem tudjuk fizetni az állatorvosi költségeket mert egy nagy büdös alkoholista állat van a családban...a kutyáinknak mindenük megvan kivétel az orvosi ellátás.Vagy az a minden?Mert én ahhoz kértem segítséget, de erre csak az a válasz a nagy "állatvédőktől" hogy b*sszam ki őket az 5 millió gazdát kereső kutya közé, kell még az a három...ha már az egyszerűségről van szó (amiről tanúbizonyságot tesztek) akkor nem egyszerűbb segíteni olyan kutyáknak akiknek van otthonuk, de mégis segítségre szorulnak?Nem kell gazdát keresni, nem kell ellenőrizni,hogy nem veri e a gazdája, és segítséget kér ha a kutyának baja van?

Nem kérek segítséget senkitől, nem fogok írni egy állatvédő szervezetnek sem, és majd megoldom ahogy tudom, de nekem erre a sok álszent dumára nincs szükségem, egyedül annyi haszna volt ennek a kérdésnek hogy rájöttem nem érdemes segítséget kérni mert az állatvédő szervezet is megmondaná a tutit, és akkor tudjátok,hogy legalább 3 kutya van a földön akiket kegyetlenül kínzok, és kínhalált fognak halni mindhárman.

További jó szórakozást!

2014. febr. 18. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!