Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husit táppal így?

Husit táppal így?

Figyelt kérdés
20 kilós kutyám brit prémiumot kap, néha szeretnék neki husit adni mellé (értsd: egyszer-kétszer egy héten, de ha beválik, akár minden nap). Mit és mennyit érdemes? Kerestem a hentesnél belsőséget, májat jutinak szoktam adni, most jobb híján a kb háromnegyed rész táp mellé kapott egy nagyobb méretű farhátat( ez volt csak a hentesnél). Aki szokott főzni a kutyának, az mennyit ad és mit? Volt, hogy főtt répát, rizst, és farhátat kapott. Belsőségből a szíven kívül mit érdemes még?

2014. febr. 18. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Ha lehet egy étkezésen belül ne keverd a tápot a hüssal, mivel nagyon más az emésztési idelye erőssen és feleslegesen terheled a gyomrát. Egy 20 kg-os kutya napi kaja adagja ha alap 2% testsúlyal számolunk napi 40 dkg. 2 féle nyers etetés van

BARF szerint adsz neki zöldséget, gyümölcsöt is ezek az arányok.

30% hús, 40% csontos hús 30% zöldség. Heti egy lakalommal a hús helyett mehet máj, vese, lép. Fontos hogy belsőséget is kapjon az egészséges kiegyensúlyozott táplálkozás miatt.

PREY szerint nem adsz zöldséget arányok a következők 70% hús, 20% csontos hús, 5% máj ,5% egyéb belsőség vese, lép. Nem kell hogy napi szinten megkapjon mindent de ajánlott hogy legalább 2 hetes intervalumba meglegyenek az arányok adagok.

Én PREY szerint etetek, kb hetente egyszer van máj és belsőség bár más napokon. Azonkivűl heti egyszer adok nyers tojást, kefirt, túrót is.

Ha vagyesen akarsz etetni akkor próbáld úgy hogy egyik nap hús, másik nap táp legyen. A napi adagot vagyis a 40 dkg-ot próbáld tartani neki ilyenkor. A kutya etetése szempontjából nem az a belsőség mint nállunk. A szív, tüdő, zuza húsnak számít, aszerint add. Belsőség a máj, vese, lép.

Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed irj nyugodtan.

2014. febr. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim egy héten kb. 4 nap kapnak húst. Ilyenkor úgy szoktam, hogy megkapják rendesen vacsi időben a tápot (egy picit kevesebbet, mint hús nélküli napon), aztán rá egy olyan 1-2 órára megkapják a húst. Én csirkecombot szoktam nekik venni, kacsaszívet, cs.májat (ezt ritkán). A cs.combon kívül mindent főzök, a combot csak forrázom.
2014. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valahol azt olvastam, hogy fosott a kutya, a hirtelen váltástól, és ezért gondoltam, h tápi mellé kaphatná:)

40 dkg akkor a hús-zöldség kombóra értve, ugye? (nekem a barf szimpatikusabb, ráadásul szereti a zöldséget-gyümölcsöt)

2014. febr. 19. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen a 40 dkgba minden benne van. Àltalában a nyersre átálításnál nem fosnak a kutyák, ez főleg a tápváltásnál van. Azt szokták ajánlani hogy tarts egy koplaló napot és utánna csak nyerset adj. Lehetőleg könnyű kaját, pl csirkét, csomtos mindenképpen legyen benne mart az formálja a székletet. Akkor szokott fosás lenni a dologból ha valaki nem ad csontost, vagy rögtön májjal kezd ami hajtós kaja.
2014. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csontos alatt mit kell érteni? Az eddigi csirkefarhát mehet?

Rágókának szokott még kapni füstölt marha csontot, ezért nem volt még bűzmirigy problémánk se.

2014. febr. 19. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen csontosnak jó a csirkefarhát, esetleg nyak, vagy mellcsont, de nyersen mehet a szárny is nyugodtan. Csak főve okoz gondot, mivel a megfőtt csont elveszti a rugalmasságát kemény lesz és sérülést okoz.

Nagytestű állatok pl marah teherhordó csontjait pláne füstölve ne adj neki,mivel az túl kemény és akár a foga is bele törhet ami nem szerencsés. Ha nyersen etetsz minnél nagyobb darabokba hagyd neki a húst, csontost azzal is elrágódik és letisztitja a fogait.

Ha gondolod van egy csoport az fb-n " nyesedék hús kutyáknak" néven, lépj be sok hasznos infót kaphatsz a mit mivel kérdéskörben. Vannak akik már hosszú ideje igy etetnek, és a többség nagyon segítőkész:-)

2014. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) kicsit még félek a nyers etetéstől, egyelőre szerintem megfőzöm, utána meglátjuk, lehet meggyőznek másik sikersztorijai:)
2014. febr. 19. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!