Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen engedély kell ahhoz,...

Milyen engedély kell ahhoz, hogy kutyát tartsak panelban?

Figyelt kérdés

Panelban lakom albérletben, de mivel júniusban költözöm el ezért bevállaltam, hogy kutyát tartsak. Nagytestű ebről van szó, de még kölyök, így gondoltam, hogy mire amúgy is akkora lesz, hogy kicsi lesz neki a panel, már nem leszünk itt.

Főbérlővel megbeszéltem, megengedte, és mondta hogy a házi rend szerint minden lakásban max 1 kutya és/vagy egy macska (már nem emlékszem, hogy és vagy vagy :) )lehet.

Nagyon sok a kutyás család amúgy is a lépcsőházban, nem gondoltam volna, hogy bármi gond lesz, főleg, hogy van olyan lakás is ahol 3 kutya van, ebből kettő felnőtt nagytestű.


Ma összefutottam egyik idős hölgy szomszédommal, aki meglepődve kérdezte, hogy mi van a kutyával? Közöltem vele hogy az enyém, majd egyből kezdte, hogy de nem szabad tartani. Mondtam neki, hogy a házirend szerint igen is lehet. Majd motyogva távozott és mondta hogy de kell rá engedély és hogy ő csak szólni akar, hogy ne lepődjek meg.

Milyen engedély kell? Honnan kell kérjem, ha egyáltalán kell-e ilyen azok után hogy a házi rend szerint tarthatom? Vagy ez csak tipikus öreglány hiszti? Neten nem találtam semmi konkrétat.



2014. febr. 19. 00:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Tyűha... akkor, ha a mi önkormányzati rendeletünkben társasházra az van, hogy lakásonként 1 kutya, és annak szaporulata 3 hónapos koráig, akkor ez valójában nincs is érvényben?
2014. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
Már rég nincs, csak az önkormányzatok egy része nem törődik a jogharmonizációval.
2014. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 sippara ***** válasza:
47%
Nincs bizony :) Nálunk is egy kutya VAGY egy macska és annak szaporulata van, két kutyával ÉS két macskával élünk :P
2014. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne törődj velünk! Nálunk sem kellett engedély, és már több éve boldogan élünk a családommal és a kutyával a lakásban, sőt, már tervezünk egy új kutyust.
2014. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!