Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne ideális...

Milyen kutya lenne ideális társ nekem?

Figyelt kérdés

Egy ideje szeretnék venni egy kutyuskát. Sajnos attól félek, hogy nem fogok tudni majd eleget törődni vele mert még iskolás vagyok és sokszor 6,7-kor érek haza és tanulnom is kell.Naponta lenne 1-2 orám a kutyusra plusz ha még korábban felkélnék akkor még több. Hétvégente meg sokall több időm lenne.:)

Ennyi idő elég lenne-e arra, hogy a kutyát rendesen meglehessen nevelni?

Szeretnék egy hűséges társat(nem csak elvárásaim vannak tennék is értük). Leginkább farkaskutyán, argentin dogon, huskyn gondolkoztam de mondjatok más fajtákat is nagyon örülnék.


2014. febr. 19. 22:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Erdélyi vagyok. Itt a környéken végig néztem a menhelyet de sajnos nincsenek kölyök kutyák, szívesen örökbe fogadnék egy idősebb kutyát is de azt szeretném ha a kutya mellettem nőne fel és teljesen kiismerném őt.

Ezt az egészet nem értem amit leírtok végül is a kutyának a sétálás vagy a tőrődés a fontosabb?

2014. febr. 20. 20:58
 12/20 anonim ***** válasza:

a kettő együtt....a kutyának ha kertben van is, sétálnia kell még azon kívül...ugyanis a kertben, amíg fiatal, fel le rohangál egy darabig, aztán megunja és csak heverészik egész nap...ha idősebb lesz méginkább. A törődés az a játék, tanítás, etetés, fésülés, fürdetés satöbbisatöbbi...de a kutya akkor igazán boldog, ha agyilag is és fizikailag is le van fárasztva...tehát ha kimozogta magát:)


nekem francia bulldogom van, 7 év körüli, tehát kis mozgásigényű, a nagy túrákat nem is nagyon bírja, kicsit lomha, de a napi 1-1.5 óra sétálás neki az ideális...ma például felmásztunk a közeli hegyre, ott játszottunk, majd lejöttünk, ez kb 2 óra volt...hazajött, aludt egy órát, és azóta úgy pörög, hogy le se lehetne nyugtatni:) imádja, élvezi a mozgást, pedig abszolút nem egy mozgékony állat...és ő alapvetően kint van a kertben, tehát mozoghatna (ha szeretne persze bejöhet hozzánk, de ő a kinti életet preferálja)...most gondolj bele egy nagy mozgásigényű husky mennyit igényelne? 2x ennyit minimum.


Én őt fél éve hoztam el, és olyan, mintha együtt nőttünk volna fel...ezt onnan tudom, hogy van egy másik kutyus is, aki már 14 éves, ő babakora óta velünk van, és nem tudnám azt mondani, hogy az egyiket jobban szeretem mint a másikat.


Szerintem egy 1-2-3 éves kutyusnál még simán együtt nőttök fel, tekintve, hogy 10-15 évet élnek:)

2014. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
De már egy 2-3 éves kutya nem úgy tanul mint egy kölyök kutya.
2014. febr. 21. 16:38
 14/20 A kérdező kommentje:
vagy lehet, hogy tévedek:P.
2014. febr. 21. 16:44
 15/20 anonim ***** válasza:

tévedsz:) a két három éves kutya még nagyon fiatal, de hálisten már a kamaszkoron túl van, tehát a klasszikus rágós-rombolóson:) szuperül tanulnak még...ha utánaolvasol, az agyi sejtjeik 8 éves koruk körül indulnak öregedésnek, onnantól számít egy kutya öregnek. 5-6 év körül középkorú, előtte fiatal:)


bőven meg lehet nevelni! én a hét évesemet is szuperül megneveltem pedig előtte emberi szeretetet, pórázt, sétát nem ismert....istállóban és ketrecben élte az életét és verték.

2014. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam ezt köszönöm! Hétfőn még elmegyek mégegyszer a menyhelyre :)
2014. febr. 22. 10:56
 17/20 anonim ***** válasza:
olvass utána és járj nyitott szemmel a menhelyen...ha nézed őket, mindenképp kérdezd a gondozót a jelleméről. Ha kiengedik hozzád, figyeld, hogy pl érdeklődően néz-e rád, odamegy-e szaglászni, hogyan viszonyul hozzád. Nagyon sokat elmond! Az, hogy kicsit ijedt, vagy elsőre hiperaktívnak tűnik nem feltétlenül fedi a jellemét, mert be van ugye zárva...az igazi jelleme minimum 1.2 hét után kezd előbukkanni. Tudom, hogy hülyén hangzik, de meg fogod érezni, ha megvan az igazi:)
2014. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

De mégis mi a jó a kutyusban? Ha èrdeklödö vagy milyen?

Hàtha kapok egy igazi jó kutyust

2014. febr. 24. 09:48
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát ha vad és morog az semmiképpen nem jó...az sem jó, ha azt látod, hogy nagyon-nagyon gubbaszt, akkor is ha kiengedik...(bár mondjuk az én kutyusom nagyon gubbasztott, én így is elhoztam, fél év alatt kinyílt, de ő alapvetően nem egy aktív kutya).


ha odamegy hozzád, szagolgat, esetleg megnyalja a kezed az már jó...és az is jó, ha ránézel, és úgy érzed ő a tiéd. Én átéltem ezt párszor, több kutyával voltam úgy, hogy a magaménak éreztem, de végül nem hozhattam el családi okok miatt...és aztán jött az én kicsikém, koszos volt és büdös, de tudtam, hogy ő a nekem való.


van honlapja a nálatok lévő menhelynek? meglesném a kutyusokat:)

2014. febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Tudtom szerint nincsen egy kisvárosi menhely csak. Pár kutyus megtetszett és azokon gondolkozok. Nem tudok dönteni mert mindenik olyan jópofa kutyus:).De egyet kiválasztok.
2014. febr. 24. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!