Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vennék kutyát. (? )

Tenyésztőtől vennék kutyát. (? )

Figyelt kérdés

Azt mondják, a tenyésztők nem szeretik ha túl hamar az ár felől érdeklődik az ember...de nekem tudnom kéne, egy adott kennelben mennyiért adják, mert a szüleim fizetnék és ők nem tudnak egy bizonyos összegnél többet rászánni. Tudom ez elítélendő mert egyszeri költség stb. de ez van. Szóval, kihajít a tenyésztő, ha az árra is rákérdezek levélben?


A másik, hogy szukát vennék, de apum vaskalapos és nagyon ivartalanítás-ellenes. Tenyészteni nem akarnám, így kötelezővé tenné a tenyésztő az ivartalanítást?


Azt ugye jól tudom hogy 8 hetesen két oltással és chippel kapom a kutyust?


Köszönöm előre is.


2014. febr. 20. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor legutóbb tenyésztővel egyeztettem, akkor írtam egy levelet, amiben bemutatkoztam, elmondtam milyen célra keresek kutyát és mit nyújtanék neki, feltettem pár kérdést szűrésekről, és a válaszlevélben kérdezés nélkül megírta az árat is.

Felveszed a kapcsolatot, és második körben már simán rákérdezhetsz, ha magától nem mondja.

2014. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Először még csak egy bemutatkozólevelet írj, írd bele milyen célra vennél kutyát, volt-e már kutyád, mennyit foglalkoznál vele, miért ezt a fajtát választottad, szóval hogy lássa hogy nem rossz helyre kerülne a kiskutya és egy kicsit megismerjen. Általában utána leszokták írni az árat, de ha nem és pozitív, biztató levelet kapsz, akkor már rákérdezhetsz nyugodtan.
2014. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Rákérdeztem, mikor lesz alom, erre megírta az időpontot, és mondta hogy szívesen válaszol a többi kérdésemre is. Akkor írtam egy rövid bemutatkozást és megkérdeztem, milyen feltételekkel ad el kiskutyát. Na és következő körben megkérdezem az árat. :)
2014. febr. 20. 15:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: apukád miért ellenzi az ivartalanítást?
2014. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérd meg a tenyésztőt külön, hogy vegye be a szerződésbe (bár szuka esetén ha hobbi célra veszed benne szokott lenni) az ivartalanítási kötelezettséget, gondolom apukád erre már nem tudna mit mondani. Milyen fajtát akarsz venni, lehet tudunk mondani árat?
2014. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kuvaszról van szó.

Apukám nem venné meg ha beletenné a szerződésbe. Azért van ellene amiért a legtöbb konzervatív ember.

2014. febr. 20. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát próbáld meg neki elmagyarázni, hogy ha nem szeretne korcs kiskutyákat felnevelni (ami a létszámtól függően 90 ezer forintba is kerülhet), illetve hogy minden idegen kutya fel akarja csinálni a leendő szukátokat akkor jobb megelőzni a bajt. A fajtatisztákat se viszik, nehogy a keverékeket, gondolom nem szeretné ha a nyakán maradna 10 kölyök, ami elég gyakori létszám a kuvasznál. Van nagyon sok tájékoztató, ez amit én írtam csak 1 ok volt a sok közül, azokat mutasd meg neki, nyisd fel a szemét.


Vagy a ha végképp semmi nem válik be (de tényleg csak akkor), beszéld meg anyukáddal vagy a tenyésztővel a dolgot és vigyétek el apukád tudta nélkül megműteni. Szukáknál nem lehet ezt úgy kiszúrni mint a kanoknál hogy nincsenek ott a golyók.


Egyébként tök jó hogy kuvaszod lesz, az egyik legcsodásabb őshonos fajta szerintem :) melyik kennelből lesz?

2014. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ne akar persze korcs kölyköket. Ő úgy gondolja, meg lehet oldani hogy ne találkozzon kanokkal a tüzelés ideje alatt. A másik kutyánk is szuka (ivaros, eddig nem volt gond), a kerítés pedig magas, ezért biztonságosnak találja a helyzetet. :)


Szerintem is gyönyörűek. :D A Fehér-Morcost nézegettem. :)

2014. febr. 20. 19:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól sajnos a kanok zaklatásától nem mindig mentesül, biztos lesznek harcok. Az egészségügyi kockázatról meg nem is beszélve. Furcsa, én ezt eddig csak kan kutyákra hallottam, hogy valakinek gondot okoz az ivartalanítás.
2014. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig egy rendes tenéysztő sem fog nektek eladni kutyát úgy, hogy nem ivartalaníttatjátok, vagy ha igen, akkor olyan áron, hogy nem bírjátok majd megfizetni.

A szerződésekbe meg azt is bele szokták foglalni, hogy később eltérsz tőle, akkor mindenféle ellenszolgáltatás nélkül visszaveszi a kutyát. Szóval trükközni sincs értelme, mert nagyot buktok.

2014. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!