Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális ha a 2 napja...

Az normális ha a 2 napja fialt spániel nem akar a kicsiktől elválni, még annyira se, hogy egyen?

Figyelt kérdés
Be kell nyújtani neki a tálat, és úgy eszik. Mindenkire morog, és nagyon félti a kicsiket, pedig nagyon szerető kutyusról van szó.

2014. febr. 20. 20:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Hát én már hallottam ilyesmiről, pár nap alatt oldódnia kéne, engednie a kicsiket...nyugalom. De az ivartalanítást gondoljátok át, tényleg rutin. Ha pest megyeiek vagytok, tudok egy szuper dokit is rá, aki ráadásul akcióban műt, évi 1000 állatot. Szuper, csak ajánlani tudom:)


Nálunk soha nem volt baj az ivartalanítással, két kutyám, két cicám esett át rajta, egy picike negatív tapasztalatom sincs.

2014. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

Nálam alapvetően nem normális, DE a kutya ellett, kölykei vannak, megváltozott a hormonháztartása, szóval igenis belefér, hogy átmenetileg nem pont úgy viselkedik, ahogy máshogy.

Annyira utálom itt a gyakorin, hogy ha nem robot módjára viselkedik a kutya és nem úgy ahogy az xy módszeres könyvben ideálisnak tartják, már egyből gondok vannak a kutya nevelésével és tiszteletlen a gazdával szemben. Ez nem ennyire fekete-fehér. Nem tárgyakról beszélünk.

2014. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
bocs, máskort akartam írni
2014. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Magától felkelt most, kikéredzkedett, sétált, és hozzám jött, hogy simizzem meg, és közben nem morgott, de amikor a kicsikhez ment, hogy megnézze őket, és én is közel akartam menni hozzájuk, akkor beindult megint egy pici morgás, de nem sok. :))) Úgy örülök, hogy magától kikéredzkedett és hozzám jött simogatásra.

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

Az ivartalanítást pedig átgondoljuk.

2014. febr. 20. 22:22
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

ma 22:09

Az nem robotság, hogy egy kutya a gazdáját még elléskor sem morogja. Ha segíteni kellene, ha hozzá kell nyúlni a kölyökhöz, ésatöbbi ésatöbbi.

Ott valami nincs rendben a kapcsolatukban.

2014. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
És közel is mentél? Megfogtad a piciket?
2014. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

A kutya ösztönből védi a kölykeit, ezért viselkedik/ viselkedett így. A vadállatok is ezt csinálják. Ti jöttök mindig azzal, hogy a kutya mennyire hasonlít a farkasra. Az ember sem viselkedik mindig úgy ahogy kellene, pedig sokkal kevésbé vagyunk ösztönösek, mint az állatok. Ettől még nem lesz mindenki egy neveletlen bunkó.

Mostmár vsz. lenyugodott és rájött, hogy a gazdája nem bántja őket és nem veszi el őket. Nem kell ezt felfújni.

2014. febr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Firestorm ***** válasza:
76%

Nagyon nem jó,hogy morog!

Még régebben volt egy erdélyi kopó és roti keverék kutyánk,aki rettentő engedelmes,okos,bújós kutya volt.Na hát az egyik tüzelésnél teljesen meghibbant és kibújt a nyakörvből séta alatt elszökött,mire anya rátalált nagyban kettyintette egy pitbull.Lényeg leellett a kutya én akkor voltam 4 éves (Ő is 4 volt),9 kölyköt hozott világra az egész ellés alatt se az orvosra se anyura sem rám nem morgott.Aztán mikor 3-asban maradtunk abszolút meg sem fordult a fejében,hogy bárkire rámorogjon,akit ismer,sőt amíg anya főzött a konyhába (a kutya elvolt zárva az egyik szobába a kicsikkel együtt) én beszöktem hozzájuk az 1 hetes kölykökhöz és egyesével hurcibáltam ki és ez a mamlasz egy morgást egy odakapást sem produkált.Tudta,hogy ki áll felette a rangsorban,hiába csak 4 éves voltam,tisztában volt azzal,hogy mit szabad és mit nem,ellentétben a hülye gyerekkel aki áthordozta a másik szobába a 9 kölyköt és énekelt nekik! (Hülye gyerek = Én)

2014. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én meg sok olyan történetet hallottam,mikor az ellésbe pusztult bele a kutya.

Normális helyre kell vinni ivartalaníttatni,jól felszerelt klinikára.Nekem mindkét szukám ivartalanítva van és köszönik,semmi bajuk.

2014. febr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
49%

Én is elvárnám, hogy a kutyáim ne morogjon rá ha kölykei lennének! Ennek ellenére normálisnak tarotm azt is ha morog. Rendszeresen követek egy tenyésztői programot. Jó most mondhatjátok, hogy a spánielnek semmi köze nincs a kemény külföldi munka belgajuhászokhoz, de ott amikor kicsik születnek szinte minden alomnál nevetve írják, hogy hát az anyuka most nem épp barátságos. Pedig itt profi kutyákról van szó, akik egy ciccenésre olyan dolgokat tesznek amiket egy hobbikutyás el sem tud képzelni. Eleinte nekem is furcsa volt, de már megszoktam.

De kérdező, szerintem mindenképpen el kell érni hogy megnézhesd a kölyköket, hisz ellenőrizni kell, hogy egészségesek-e. Normális, hogy ilyenkor nem akarja elhagyni a kicsiket, de rá kell venned. Én a helyedben egyszerűen csak ráparancsolnék a kutyára, de valószínűleg a tiéd nem olyan szófogadó.

2014. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!