Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vásárolnak ennyien...

Miért vásárolnak ennyien pitbullt, illetve a felelős állattartásról?!

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele,hogy jó kezek között ez egy nagyszerű kutyafajta. Nem véletlen vívta ki sokak szimpátiáját, tetszését, illetve szerzett hírnevet magának.

Agyon van szajkózva, hogy ez egy kemény kutyafajta, kezdőknek nem ajánlják.


Mégis, rengeteg olyan esetet látok, ami egyrészt sajnálatra méltó, másrészt veszélyes.

Ami a leginkább szemetszúró, az a rengeteg, szaporított, fajtájára kis mértékben alig hasonlító eb.

A másik pedig a fajtája jellegzetességeit hűen tükröző, ámde puhány gazi kezei között lévő eb, aki már veszélyesnek mondható más kutyákra.


Az elmúlt héten több ilyen kutyával találkoztam, akik szájkosárban, hörögve, pórázt tépve akartak odajönni hozzánk, és a gazdáik kifejezetten utasítottak, hogy haladjunk arrébb de gyorsan, mert alig tudja fogni a kutyáját!!!


Igazán nem értem, hogy ha valaki kezdő kutyás, illetve tapasztalatlan, miért kell neki pont ezt a fajtát választania? Nekem is első kutyám van, és nem volt szégyen elismerni magamrólhogy tapasztalatoknak híján vagyok, illetve hogy nem bírnék egy kemény, határozott kutyával.

A választásom ennek megfelelő volt, és csodák csodájára nem jelentünk veszélyt más kutyákra, neadjisten a gazdáikra.


Ha valaki kutyát választ, és felelősen teszi, elsősorban azt kell mérlegelnie, hogy mi az, amivel már nem bírna... nem hiszem, hogy itt a menőzés, vagy a kivagyokiság lehetne döntő, mert abból többnyire baj lesz.


Erre szerettem volna csak felhívni a figyelmet.



2014. febr. 22. 11:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Hát ha a gazdája kifejezetten kéri, hogy kerüljük messzire gyorsan, mert agresszív akkor gondolom agresszív lehet.

Vagy ha ott ütik a parkban, és mondják hogy nehogy odajöjjön akár egy kutya is. Én ilyen esetekről beszéltem.

Igyekeztem felvetni egy témát, ami hasznos, jöttek nagyon jó válaszok. Miért kell egy részletet kiragadni, és azon őrlődni?

2014. febr. 22. 16:40
 12/20 anonim ***** válasza:

Fel bírod fogni, amiket írtam, már bocsi!??


Azért ragadtam ki ezt a részletet, mert te alapból agresszívnak titulálod azokat a piteket(?), amelyekkel találkoztál. Attól mert a gazdája sem tud bánni vele, még mindig nem biztos, hogy valóban agresszív. Ennyi a történet. Ha meg az, örülj neki, hogy szólnak, hogy kerüld ki őket, stb...

2014. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Kétséges. Bár inkább letiltom ezt az oldalt a fenébe. Annyira unalmas,hogy ha van egy kérdés, jön rá 10 válasz, abból kb egy ember válaszol a kérdésre, a többi ... ezt nem fogom fel.
2014. febr. 23. 06:48
 14/20 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy teljesen mindegy milyen kutyafajtáról van szó... most ezt az egyet emeltem ki... azért, mert ők a leginkább divatosak manapság

A kérdés a felelős állattartásról szólt, és hogy vásárlás előtt az ember mérje fel a saját adottságait.

Sajnálom hogy ezen az oldalon nem lehet egy normális kérdést kiírni, vagy egy olyan témát felvetni, ami sokakat érint, vagy érinthet, mert a kérdés jó ha egy embert érdekel, míg mások inkább kötözködni járnak ide, vagy nem tudom miért, de annyival nem tisztelik meg a kérdezőt hogy a KÉRDÉSRE válaszoljanak. Tisztelet a kivételnek.

2014. febr. 23. 06:58
 15/20 anonim ***** válasza:
Igazából a probléma amit felvázoltál nagyon is valós, csak az a gond, hogy akik menőzésből vesznek ilyen kutyát (márpedig ezek tényleg csak ezért választanak pitet, mert az kemény) azok egyrészt ezt nem vallják be, másrészt meg baromira nem olvasnak utána. Semmilyen fáradságot nem hajlandóak beleölni, és természetesen sem pénzük, sem idejük szakemberhez fordulni. De ha van is akkor is ezzel takaróznak, meg a pitek ilyenek szöveggel... Csak nézz körbe itt gyíkon. Orvoshoz nem hajlandóak sokan elvinni a beteg kutyájukat, nem majd még szocializálják, azt sem tudják mit jelent ez a szó. Nagyon elszomorít, mert ezt is mint minden mást a normális gazdik szívják meg, mert staffi gazdaként én érzem magam szarul más ostobasága és lustasága miatt. Remélhetőleg szépen lassan kimegy a divatból, ahogyan túl vagyunk a németjuhász, beagle stb mánián is.
2014. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Liro1 ***** válasza:
sajnos sokan divatból vesznek kutyát, nincsenek tisztában a kutya szükségleteivel, nem hogy még a fajta jellemzőkkel! sok hülye van, ezt sose lehet majd megérteni! :S
2014. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Egyet értek hogy sajnos manapság azért tartják az amstaff/pitbull-okat hogy kemények legyenek,jól nézki,izmos,kemény.Ezek az emberek szánalmasak utálom őket!!!A vadságról viszont aza meglátásom hogy ez nem csak erre a 2 fajtára vonatkozik,mert többszöri esetben ugyanígy láttam már keverék kutyát is vadnak és más sok ebet.Minket is támadott már meg pár kutya de nem hazudok ha azt mondom hogy 1 staffi se pi nem volt köztük!!
2014. febr. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Egyet értek"


Mi az az egy, amit értesz? Gondolni sem merek arra, hogy ennyire írástudatlanok beszélgetnek itt.

2014. febr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
miert csak kötekedni tudsz,másra nem futja vagy ilyen jó kritikus vagy?Esetleg helyesírás elemző vagy?mert akkor sorry! Ne haragudj de tenyleg ilyen h..lye vagy hogy nem ertetted amit leirtam hiába helyesírás hibával de neked ilyen szinten szar az agyad hogy nem erted??:)
2014. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
nekem van Pittem és a családomat életében egyszer nem morogta meg. nagyon hűséges,okos szeretetre méltó kutya ha nem harca képezik egész életében. azokon a kutyákon látszik,hogy képezik állandóan. és csak szólok akinek pittje van nem mindenki játsza magát,hogy neki ilyen kutyája van. aki mást mond annak üzenem vegyen egyet kiskorában és nevelje fel otthoni körülményekben és meglátja,hogy egyáltalán nem olyan mint aminek beállítják.
2014. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!