Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méreg van a tápokban vagy mi?...

Méreg van a tápokban vagy mi? Hogy van ez? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval most halt meg a második kutyám akit szintén mint az elsőt minőségi tápon etettem. Ez mellet suliba jártunk klubtagok voltunk, mozgattam eleget mindent megadtam neki de még is 8 évesen az előző 6-7 körül pusztult el. Pedig 12-14 éves kor volt az elvárt életkor. Mind kettő német juhászkutya volt akiket különböző tenyésztőtől vásároltam. törzskönyves kutyák voltak. az egyik sántított ( nem dp valami más) a mostani vese elégedetlenségben halt meg. Az érdekes az hogy falun lakom és szinte kivétel nélkül mindenki akinek kutyája van sz*rik rá , áztatott kenyérrel, moslékkal etetik nem mozgatják de mégis mindenki kutyája már öreg korát éli 10 12 éves kort. Én most tettem le arról hogy valaha kutyám lesz hiába imádom őket mert az ember mindent meg akar adni nekik de csak szenvednek nálam.
2014. febr. 22. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem hinném, hogy a táp okozta a halálukat.


Azt viszont sajnos tényleg így van, hogy aki vigyáz rájuk és igyekszik mindent megadni nekik, azoknak beteg a kutyájuk, stb, stb....

2014. febr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen táppal etetted?


Egyébként a felvetésed szerintem nem teljesen helytálló,mert akkor tömeges elhalálozások lennének.Inkább a tenyésztő háza táján néznék szét.

2014. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Sántításban még nem szoktak a kutyák meghalni. Vesebetegséget pedig kaphat bármelyik kutya, ha nincs szerencséje.

Ahogy az embereknél is van, aki májzsugorban hal meg, pedig talán életében nem ivott egy kortyot sem.

2014. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Orijen ,Brit többnyire ezekkel etettem. nem sántításban hanem altatásban halt meg mivel az állat kórházban azt mondták hogy nem lehet megmenteni így elaltatták hogy ne szenvedjen.
2014. febr. 22. 19:52
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Az biztos, hogy nem mindegy mivel eteted őket. Áztatott kenyéren, moslékon felnevelt kutya valószínűleg több természetes anyagot eszik, mint a tápon felnevelt. Talán pont ezért kezdett divattá válni egyesek körében egy diéta, amiben az állat csak természetes kaját kap enni (a neve most nem jut eszembe, ezért a magam módján próbáltam körbeírni). Régen a kutyával etették meg a tyúkbelet tartalmával együtt, és más konyhába nem való állati testrészeket. Akkoriban könnyen voltak, mert szaladgált elég tyúk vagy más állat az udvaron, és nem kellett a kutyának tápot vásárolni (mert nem is volt, és nem akartak rá költeni).
2014. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,amiről te beszélsz,az a BARF vagy PREY módszer,nem diéta.És a maradékos kenyeres etetéshez semmi köze.

Az általad említett módszernél a kutya csak nyersen kap húst zöldséget és gyümölcsöt.Kenyeret nem és egyéb mesterséges dolgokat...

Jelenleg ez a legjobban elismert etetési módszer,a második a táp (minőségi) és csak a legvégén kullog a maradék meg moslék,mert abba semmi nincs,amire a kutyának szüksége van.


A kérdezőnek azt tudnám mondani,hogy sajnálatos módon "kifogtál" 2 ilyen kutyát,de biztos,hogy nem a táptól van.Akkor már nem lehetne tápot kapni sehol...

2014. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Dehogynem lehetne.A tápgyártók drága reklámokban bizonygatnák,hogy nem a tápoktól van.

Őket nem a kutya,hanem az anyagi haszon érdekli.

Azt nem értem,hogy itt a faluban rengeteg kutya él moslékon és csirkebélen,ehhez képest semmi bajuk tizensok éves korukig.Hogy lehet ez?És a tartási körülményeik sem ideálisak.

2014. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Valóban semmi bajuk azoknak a kutyáknak? Makk egészségesek?

Ismerek nem egy fajtatiszta kutyát, amelyek megélték nagytestű létükre is a 15-16 évüket.Sosem lehet bebizonyítani, a táp, vagy a házi maradékon lehet egészségesen tartani egy kutyát, mert betegség mindkét tartásnál bejöhet. A betegség okát pedig senki nem fogja kielemezni egy kutyánál.

2014. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Én sosem adtam drága tápokat a kutyáimnak. A komondorom házi koszton élt, 17!!! évesen hunyt el. A westiem aki szintén rizst, tésztát, főtt csirkehúst stb-t eszik, 13 éves jelenleg és jelentem, semmi baja. Még csak nem is allergiás semmire, pedig az ritka dolog náluk.
2014. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Az egészséges és a daganatos kutya szervezete is nagy mennyiségű új szövetet állít elő, ehhez azonban elegendő fehérjére és sejthártya képzésére (Omega-3, Omega-6 zsírsavak) alkalmas összetevőkre van szüksége. Ha az étrend nem tartalmaz elegendőt, a szervezet a test más területeiről vonja el a szükséges mennyiséget, ami izomvesztéshez, de akár veseelégtelenséghez, vagy májrákhoz is vezethet.


Azonban ezek a szövődmények a helyes étrend kialakításával általában elkerülhetők.


A kutya elsődleges tápláléka az elmúlt 10 millió évben a hús volt.


A legtöbb, kereskedelemben kapható kutyatáp alapanyaga a rizs, búza, vagy a kukorica. Azonban, ha megnézzük a kutyát a természetben, sosem látjuk rizs-, vagy búzaföldön legelészni. Nem növényevőnek született, ezért szervezete nem állít elő a gabona lebontásához szükséges enzimet. A rizs és a kukorica kitűnő (olcsó) adalékanyag a kutyaeledel gyártójának, azonban nem megfelelő kedvencünknek.


Nézze meg a kutyatáp címkéjét. Majdnem minden táp tartalmaz gabonafélét, azonban a fő összetevők között valamilyen húsnak kell lennie, a gabonának pedig valahol lejjebb a listában. Ha a gabona a címkén elöl, a fő összetevők között szerepel, válasszon másik tápot!


Azért, mert egy kutyaeledel drága, még nem biztos, hogy jó!"


És akkor a daganatos betegségekről nem is esett még szó.

2014. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!