Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méreg van a tápokban vagy mi?...

Méreg van a tápokban vagy mi? Hogy van ez? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval most halt meg a második kutyám akit szintén mint az elsőt minőségi tápon etettem. Ez mellet suliba jártunk klubtagok voltunk, mozgattam eleget mindent megadtam neki de még is 8 évesen az előző 6-7 körül pusztult el. Pedig 12-14 éves kor volt az elvárt életkor. Mind kettő német juhászkutya volt akiket különböző tenyésztőtől vásároltam. törzskönyves kutyák voltak. az egyik sántított ( nem dp valami más) a mostani vese elégedetlenségben halt meg. Az érdekes az hogy falun lakom és szinte kivétel nélkül mindenki akinek kutyája van sz*rik rá , áztatott kenyérrel, moslékkal etetik nem mozgatják de mégis mindenki kutyája már öreg korát éli 10 12 éves kort. Én most tettem le arról hogy valaha kutyám lesz hiába imádom őket mert az ember mindent meg akar adni nekik de csak szenvednek nálam.
2014. febr. 22. 19:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tényleg kéne már egy kutatás a tápok és daganatos betegségek közötti összefüggésről.Van-e egyáltalán,milyen tápoktól stb.

Azelőtt nem nagyon volt rákos,agyvérzéses,cukros kutya sem,most van rengeteg.

2014. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb utolsó kommentem az oldalon mielőtt törlöm az accountomat :D

Igen, a kutya valóban nem eszik, és nem is hasznosítja a szervezete a gabonaféléket. Sem a manapság divatos "édesburgonyát" amivel a prémium tápok hirdetik magukat, hogy az mennyivel forradalmian jobb. Nem jobb. Ugyanúgy emészthetetlen a kutyának mint a gabonafélék.

(ha azt nézzük a krumpli talán még olcsóbb is mint a gabona)


Azok a gyártók amenyek azt hirdetik magukról hogy csupa színhús, a táp 80%a hús... ezt van aki elhiszi? Ha tartalmaz is húst, az biztos valami olcsó, rossz minűségű, mesterséges úton gyorsan felhízlalt baromfi, vagy más állat lehet... a főzés során pedig elveszíti minden értékes tápanyagforrását még az a hús is, ellenben a vegyszerek megmaradnak.

Ha pedig tartósítószert, mesterséges szereket nem adagolnának hozzá még plusszban, akkor pedig ber*hadna az a 10.000.000 tonna táp amit naponta előállítanak.


Akkor miből áll egy táp? Gabona/burgonya/rizs/kukorica/akármilyen tápértékét vesztett állati termék. Tök jó hogy a szuperprémium tápok ehhez csepegtetnek omega3 at, mittudoménmit , nincs is ezzel gond. A gond azzal van hogy a haszon érdekében hazudnak, vagy inkább az ,hogy sok ember ezt kényelmesen elhiszi, majd kampányol mellettük.


Azt sem értem, miért adnék ki pl szuperprémium tápra havi 20.000Ft ot, és a kutya egész életében azt az egy dolgot enné (tényleg nagyon jó lehet) minthogy veszek a piacon farhátat és nyesedéket, ami ezen összeg töredéke, és ami tényleg hús.


A környékünkön van egy nagy piac, és rengetegen vásárolnak ott a kutyáiknak, gyakran hosszú sorok vannak a baromfiaprólékos előtt. Akik a nyers etetést választják, még sosem hallottam őket arról panaszkodni hogy a kutyájuk allergiás , vesebeteg, túlsúlyos, hullana a szőre, ellepné a fogkő stb.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Sem arról, hogy egész nap alszik, nem lehet megmozdítani, nem hajlandó felkelni, nem eszi meg a kaját/válogat és még sorolhatnám.


Ezzel most nem azt akartam mondani hogy a nyers/természetes etetés tökéletes, nyilván nincs tökéletes módszer. A táppal etetés sem feltétlenül rossz, szóval nem azt akartam suggalni, hogy táppal az ember instant megöli a kutyáját hosszú távon.

De a reklámok és a marketing instant bekajálása helyett érdemes elgondolkozni.


//

Nekünk is volt két németjuhászunk, még gyerekkoromban, ők is viszonylag hamar haláloztak el. Más ismerőseim efajta ebei sem nagyon élték túl a 10 évet. Lehet hogy ez a fajta különösen érzékeny a betegségekre. Hogy miért, azt nemtudom.

2014. febr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

11, ez valóban jó ötlet lenne. Bár annyiban nem egyszerű, hogy kutyánként változó hogy mely összetevőre hogyan reagál egy-egy eb hosszú távon.


Lehet valakinek szerencséje van, és elél a kutyája akármilyen tápon 16 évig. Más kutya ugyanettől a táptól vesebeteg lesz 7 évesen mondjuk. Szóval nem egyszerű.


Szerintem az lenne érdekes, ha videófelvétel készülne arról, hogy hogyan, milyen körülmények közt nevelik fel a takarmányállatokat, azokat mivel etetik... majd hogyan dolgozzák fel, és pontosan miket is használnak, míg a kész termék elkészül. Szerintem ha erről kapnánk egy reális képet egy egy gyártó estében... lehet abbamaradna a nagy szimpátia.


Szerintem amúgy több gondot fordítanak arra, hogy a csomagolás szép legyen, meg a marketing meggyőző legyen, mint minden egyébre.

2014. febr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kicsit ide kapcsolódóan van egy történetem. Egy ismerőmnek a tacskója 16 évesen múlt ki. Egy farmon élt, ahol voltak lovak, stb. Ez az eb, igazi tacskóhoz méltó életet élt, tehát vadászott, magától. Rengeteg pockot, hörcsögöt elfogott, és el is fogyasztotta őket... tápot nem ette meg.

Kb úgy lett vége a kutyának, hogy előző este még vidáman szaladgált, majd reggelre kimúlt. Most akik városban megveszik a zacskós tápot, nyilván fura lehet nekik ha egy kutya pl hörcsögöt eszik... mégis így a kutya szervezete annyira tartotta magát, hogy az utolsó napjaiban sem volt pl vizelettartási zavara, stb... nem kellett altatni, mert nem robbant le.


És ez, nekem rendíthetetlen példa arra, hogy igen, ha módom van rá, igyekszem minél természetesebb élelemmel ellátni a kutyám.

2014. febr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!