Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam, hogy tényleg...

Honnan tudjam, hogy tényleg készen állok-e egy 2. kutyára?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan fajtát szeretnénk,mint a jelenlegi,aki másfél éves.Rendszeresen járunk kutyaiskolába.Vannak még kisebb problémáink,de alapvetően jól nevelt,szófogadó kutya.
2014. febr. 23. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Én pl. úgy derítettem ki, hogy ismerős ismerősének a kutyáját bevállaltam 3 hónapra. (eredetileg 1-1,5-re, csak aztán ott ragadt még egy kicsit :D). Három hét múlva rájöttem, hogy két kutya sem gázosabb, mint egy, úgyhogy jöhet az utánpótlásnevelés.

Ha vannak fajtamentők adott fajtából, szerintem keresd fel őket, vállalj be egy kutyát ideiglenesbe, akkor minden kiderül. Ő meg vagy náladragad, vagy örökbeadod, és mehetsz kölyökért a tenyésztőhöz, de már lesz róla fogalmad, hogy milyen az élet két kutyával. Bele kell szokni, de szerintem nem vészes, ha az ember alapvetően szeret kutyázni, és az első már elég jól nevelt :)

2014. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, vagy kiderül, hogy nem neked való ez a dolog, akkor meg csak simán örökbeadod és vársz még a másodikkal. De ezt nem tartom valószínűnek :)
2014. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, normál életvitel mellett ez csak akkor megy, ha az embernek ez a hobbija és a családban sincs egyéb tennivalója. Amikor nálunk két kutya volt egyszerre (egy kölyökszámba menő fiatal és egy elaggott öreg), én bizony a kínok kínját álltam ki, pedig csak napi 2-3-szori sétáltatás volt az én reszortom (munka mellett).
2014. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fiatal kutyád van, nem jelent olyan nagy különbséget, hogy egy vagy kettő, csak a képzés szempontjából vesz el több időt - plusz két kutya több rosszaságot képes elkövetni, mert beleviszik egymást. :)


Nekem mindig van ideiglenesem a sajátom mellett, jobban szeretem, ha akkor is elfoglalja magát, nincs egyedül, amikor nem tudok vele foglalkozni.

2014. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanolyan fajtát szerettem volna. Mikor az első kutyám már annyira jólnevelt volt, hogy póráz nélkül sétáltunk szinte mindenhol (persze csak ésszerű kereteken belül), és már a magasabb szintű dolgokat tanultam vele, akkor kezdtem érezni, hogy jó lenne második kutya. Úgy éreztem, hogy a kutyám segítségem lenne, nem pedig plusz ellenfelem az új kutya érkezésekor. Mikor már pár hónapja gondolkodtam, és még mindig akartam a 2. kutyát, csörgött a telefonom, egyik ismerősöm hívott, aki egy alapítványnál dolgozik, hogy kellene ideiglenes egy talált kölyöknek - az én fajtámból. Tőlünk még kétszer "örökbe" adták, de mikor már másodjára vitték el, éreztem, hogy nem kéne odaadni. Megint visszakerült, azóta itt ragadt. Igazából 3-4 hét kellett, hogy belerázódjak, hogy 2 felé kell figyelni sétakor, de ha az első kutyád már jólnevelt, nem sokkal nagyobb erőfeszítés két kutyával élni, viszont azóta a "régi" kutyám olyan szinten kivirult, hogy most már biztos vagyok benne, hogy jó döntés volt.
2014. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!