Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lettek rövidorrú kutyák?

Miért lettek rövidorrú kutyák?

Figyelt kérdés
Most elsősorban nem a "harcikutyák"-ra gondolok, hanem a kisebbekre, ahol tényleg nem tudok mire gondolni, hogy miért alakult ez ki. Főleg amiket bentre szoktak tartani, bent pedig meleg van, szegény kutya meg liheg egész nap. Mopszos, palotapincsis, meg egy pincsiszerű fehér-fekete kutyás ismerősömnél állandóan ezt látom. Imádom őket is, mert minden kutyát szeretek, csak meg akarom fejteni ezt, hogy mire fel tenyésztettek rövid orrú benti kutyákat. Szerintetk?

2014. febr. 23. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Talán, ha valaki egyedül él, akkor legyen egy kis társasága, bentre. Nem biztos.
2014. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mert ezt kivánta a divat. Arra meg magasról tesznek, hogy a kutya egész élete arról szól, hogy valahogy tudjon levegőt venni. Legyen eladható, és cuki.
2014. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Így az arcuk "emberibb" és kölykösebb, szóval cukibb. Szerintem ezért tenyésztették őket ilyenre.
2014. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Régen ezek a kutyák sem így néztek ám ki...mondjuk a pincsi mindig turcsi volt, de a mostani pincsinek nevezett aranyos kis kutyusoknak nem sok köze van az igazi, standard pekingi palotakutyákhoz egyébként...


nézd csak, ilyenek voltak a mopszok valaha:


[link]


[link]


[link]


ilyenek meg a francia bulldogok, az én személyes kedvenc turcsijaim:


[link]



semmi más oka nincs, minthogy aranyosabbak, trendibbek, turcsibbak, jobban röfögnek, hörögnek és horkolnak. Őszintén megmondom, aki tanácsot kér tőlem, hogy hogyan válasszon bulldogot mindig azt mondom, hogy tudom hogy édes ha röfögnek, de azt hozza el amelyik a legkevésbé röfög/hörög....ugyanis ez nem csak esztétikai dolog, hanem nyáron hőgutát kaphatnak bármikor, 25 fok fölött...télen szinte azonnal megfázhatnak...sokuknak orrplasztika kell, hogy levegőt kapjanak. Többüknek a ráncok folyamatosan gyulladtak, sebesek, alapvetően is naponta (!) kell őket tisztítani, mert bepállik. Nem tudnak sokat mozogni, mert szinte fulladnak meg...sok mindenre allergiásak...és még folytathatnám, de tragikus.


Én imádom őket, a személyiségük miatt, és vállalom, nekem a kinézetük is nagyon imponál...de igyekeztem egy olyan példányt választani, aki nem röfög annyira, nem anniyra turcsi...

2014. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert az emberek ilyen túlkapásokra vetemedtek a tenyésztés során.
2014. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!