Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám fél a porszívótól,...

Kutyám fél a porszívótól, hogy szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztam 4 hónapja, egy másfél éves terrier keverék. Lakásban van tartva, ezért idegesít ez a porszívótól való félelem, mert eddig bármivel próbálkoztam nem segített, így ha porszívóztunk, kiraktuk az erkélyre és ott el volt. De nem akarnám ezt hosszútávú megoldásként.

Klikkerrel próbálkoztunk, mint a formálós-elkapós feladatoknál. Előszedtem és a kutyával egy helyiségbe raktam, és az ajtót becsuktam. Leültem és vártam. Hát ha odamegy megnézi mi az, megszagolja és akkor arra klikkelek. De semmi, a sarokban reszketett. Próbáltam, hogy játszok vele, labdázunk (mert nagyon labdamániás) míg a porszívó ott van, de rá se nézett a labdára. Próbáltam, hogy másik helyiségben szólt a porszívó, és akkor is csak a remegés. Mostanra, már csak ha meglátja, hogy nyitom azt a szekrényajtót, ahol a porszívó van, fejvesztve fut a lakás másik végébe. :/


2014. febr. 24. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire retteg, akkor én első körben állandóan elöl tartanám a porszívót. Nem remeghet napokig egy sarokban, egyszer el kell indulnia, és észre fogja venni, hogy a szörny nem bántja. Aztán ha megszokta, hogy lehet mozogni, akkor el lehet kezdeni klikkerrel ráállítani.

Ha van olyan kutya az ismeretségi körben, aki nem fél tőle, neadjisten szereti, és ő a dominánsabb a két kutya közül, akkor azt is érdemes lehet bevonni, nálunk pl. a kisebbik kutya oldotta fel végleg az idősebb félelmét, annyival, hogy ő játszott vele, meg simán alszik mellette, ha nem engedjük vele baromkodni. Lusta voltam komolyabban foglalkozni vele ezügyben, az is tény, mert eleve sem volt nagyon gáz a helyzet, a kutya tök higgadtan vonult át inkább másik szobába, és parancsra mellette is maradt, de sandán nézett rá, most meg az ő fejétől is simán takaríthatok húsz centire, nem érdekli. A jó példa ragadós :)

2014. febr. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy porszívótól rettegő kutyust "örököltem" nálunk az vált be, hogy ignoráltam a félelmét. Nem babusgattam, nem próbáltam megszerettetni vele, csak porszívózás előtt a helyére küldtem, aztán végigtakarítottam a lakást. Sokáig tartott, de elértem, hogy ma már tök hidegen hagyja őt az egész, néha egyszerűen átalussza a dolgot.
2014. febr. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan ez a problémám a hajszárítóval. Ugyan szőr szárítónak kellene használnom, csak a blöki nem éppen szereti.
2014. febr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Az új porszívónknak sokkal nagyobb hangja van, mint a réginek. Az enyémek is utálták. Kivettem a dobozból és a szoba közepén hagytam 2 napig. Most már letojják. :)

A hajszárítót azért utálja, mert pont a füle mellett zúg. Ez ellen nem tudsz mit tenni, legfeljebb veszel egy kutyaszárító gépet.

2014. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy hülyeség, de nálam bevált a dolog. Az enyém is úgymond "tartott" a porszívótól, nem volt olyan nagy félelem és nem is reszketett, de ha el kellett jönnie mellette akkor inkább gyorsan eliszkolt azon a részen ahol a gép volt, vagy ugrott egyet. :D Én azt csináltam hogy elővettem a porszívót, és legugoltam mellé. Elkezdtem simogatni, és mondani neki hogy jó poszívó, okos vagy, szép vagy (igyekeztem közben nem sírva röhögni) és felkeltette a kutyám figyelmét, hogy vajon kinek-minek mondok ilyeneket. Akkor hívtam magamhoz a kutyát szépen lassan, mozdulatlanul, mert ilyenkor egy hirtelen gesztus megint elijeszti. Nagyon lassan odajött hozzám, akkor ő is kapott bíztatóan egy kis simogatást, de nem vittem túlzásba nem akartam megerősíteni a viselkedését. Mikor oldótott akkor párhuzamosan simogattam a poszívót és őt is, közben folyamatosan beszéltem. Kétszer csináltuk ezt meg, és azóta nem zavarja a porszívó. Talán úgy érzi a gép is az én befolyásom alatt áll, akkor pedig nem lehet gond hiszen bennem bízik, vagy nem tudom. Nem biztos hogy mindenkinél segít, de nekem akkor is bejött mikor sötétben megijedt egy kukától, és veszettül ugatta. Lehet hogy az egész környék hülyének nézett, de leguggoltam a kuka mellé és megsimogattam. Akkor a kutyám is abbahagyta az ugatást és odajött megnézni mi ez.
2014. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat :)

Utolsó, hááát ez nagyon megmosolyogtatott :DD

2014. febr. 24. 12:25
 7/8 Akiteki ***** válasza:

... és a porszívó halkan dorombolni kezdett... :))))))))

Ez nagyon jó volt.

Az is eszembe jutott, hogy a porszívó morog. Lehet, hogy meg vannak győződve róla, hogy támad is.

2014. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha már pár napot elől hagytad érdemes bekapcsolás nélkül is húzkodni 1-2 napig, hogy szokja. Meg bekapcsolva egy fél órát egy helyben hagyni. Fontos a fokozatosság. :)
2014. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!