Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam ki az...

Hogyan szoktassam ki az udvarra a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kis Magyar Vizslát. Csak az a baj, hog kint mivel még hideg van (nálunk - fokok) így nem lehetett a kertben mivel megfagy, így behoztuk. Már kezd (nálunk) jobb idő lenni, és ki akarjuk szoktatni a kertbe. Hogy csináljuk? Mikor WC-znie kell befelé jövet ugat, hogy készen van, és mi beengedjünk. De ha többet van kint egyhuzamban (max. 5 perc, nála ez már sok) akkor szét kaparja az ajtót. Hogy csináljuk, hogy kiszokjon?


Légyszi,normális válaszokat. Nagyon sürgős!

(am nem tudom hogy írják azt, hogy vécéznie, Bocsi)



2014. jan. 28. 12:53
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem ugat, hanem ezerrel kaparja az ajtót, hogy jönne be.
2014. jan. 28. 12:55
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy. Kölyök még, lakjon veletek, sőt, mivel olyan fajtát sikerült választanotok, ami nagyon igényli az ember közelségét, ezért egyáltalán ne szoktassátok ki a kertbe a későbbiekben sem. Vettetek volna kaukázusit, az nagyjából elvan tök egyedül egy kertben, de egy vizsla nem.
2014. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
4%
Nekünk van 4 magyar vizslánk( egymás mellett van 2 házunk és 2 az egyik udvarba 2 a máskiba) mi kinn tartjuk őket kis koruk óta és semmi bajuk. Eredetileg is ezt a kutyát vadászatra tenyésztették. A mieink is járnak vadászni. Miért kellene bent tartani, nem értem az első válaszolót. Bár szerintem ha kezdetektől bennt van akkor nem tudsz mit csinálni már. Esetleg menny vele az udvarra és játszatok vele sokat. Aztán csak estére vidd be vagy pl csináljatok neki egy boxot ahol alhat az udvarban. Oda este becsukhatjátok és nem fogja kaparni az ajtót. Lehet hogy az első pár napban vonyítani ( sírni ) fog de ez megszokott ha új hejre kerül.
2014. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

"Miért kellene bent tartani, nem értem az első válaszolót. "

Ha egyszer bent tartanád őket két hétig, megértenéd.

2014. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan,mivel vadászatra tenyésztették,a magyar vizsla egy nagy becsben tartott fajta volt,ezért a vadászokkal volt éjjel-nappal.A vadászkutyák az ember(gazda) mellett voltak,a régi időkben is.És ez a házon belül volt.Sem a szőrük,sem a jellemük nem alkalmas arra,hogy egyedül legyenek kint.

Régi festményeken is lehet látni,amint az urak hazaértek a vadászatból,a kandalló mellett ülnek,beszélgetnek,és a kutyák ott fekszenek mellettük.

Csak a mai "fejlett" időkben alakult ki ez az ostoba elképzelés,hogy a vadászkutyának kint a helye.

TÉVEDÉS!


Ne szoktassátok ki,nem alkalmas rideg tartásra.

2014. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Több Vukot kéne nézetni a gyerekekkel, ott is bevitték mindkét kutyát a kandalló elé melegedni, csak a komondor maradt kint, mert ő bírja. Fekete István meg nem volt hülye az ilyen dolgokhoz, amennyire én tudom.
2014. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat, de az érdekel hogy hogyan lehet kiszoktatni, nem az hogy hol jó neki.
2014. jan. 28. 15:53
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Az nem jut el az agyadig te csökkent képességű, hogy rövidszőrű kutyakölyköt nem lehet kinn tartani? Ja, hogy nem érdekel, hogy hol jó neki? Hát akkor dobd ki és ne engedd be többet, aztán majd kiszokik, csak ne lepődj meg, ha két nap múlva már nem fog mozogni.

Ugyan menjél már ki mellé kabát nélkül csak pár órára és akkor meglátod, hogy milyen érzés.

2014. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem érdekel, hogy hol jó neki, akkor miért van egyáltalán kutyád?
2014. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Mekkora gyökér ostoba ember vagy te kérdező.Kár hogy téged nem zártak ki a szüleid 3 évesen.Egy pulcsiba..
2014. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!