Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi bajotok a szaporítókkal?

Mi bajotok a szaporítókkal?

Figyelt kérdés
Meghalljátok ezt a szót mindenki leszólja, ocsmárolja ezeket az embereket! Mikor igen is van, nem 1 és nem 2...szépek a kiskutyák, szülők, egészségesek. A "szaporítók" is normálisak. Mi bajotok velük? Az, hogy emberi áron adnak kiskutyát? Igen is van , olyan ember, aki imádja a kutyákat, de nem tudja megfizetni a 80.000Ft-ot!!
2014. febr. 24. 11:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

De, mindegyik ilyen, csak nem mindegyiknél jelentkezik az összes tünet.

Mert lehet, hogy jól tartja a kutyáit, a kölykök féreghajtva, oltva stb... De a szülők akkor sincsenek szűrve, nincsenek tenyészszemlézve. Nem vállal egészségügyi garanciát, nem ért a tápláláshoz, nem tud segíteni a gazdának probléma esetén még tanáccsal sem... A kölykök születésének pedig semmiképpen sem a fajta jobbítása az oka, hanem önös érdekek.

2014. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért sem szeretem a szaporítókat, mert ezek az emberek nem arra törekednek, hogy szép, minőségi kiskutyákat tenyésszenek, hanem arra, hogy minél több hasznuk legyen a kutyákból. Ez pontosan látszik abból, hogy a kiskutyákat 20.000-40.000 forintért hirdetik az expresszen, ne adj'isten még különböző elektronikai eszközökre is elcserélik őket. Aki így oda ad egy kiskutyát azt utána a büdös életbe nem fogja érdekelni, hogy az a kiskutya él-e vagy hal-e, hogy a kiskutyát orvoshoz viszik ha beteg lesz, törődnek-e vele, szeretik-e semmi. Ilyen embertől elvből nem veszek kutyát, hiszen a kutya nem valami árucikk negyvenezeré', hanem egy élőlény, akiről nekem 10-20 éven át KÖTELESSÉGEM gondoskodni, ha már magamhoz vettem. Na most nem vagyok anyagilag haj de nagyon eleresztve, de inkább összespórolom azt a 80-100 000 forintot és veszek egy olyan kiskölyköt, akiknek a szüleik szűrve vannak különböző betegségekre, megfelelő körülmények között vannak tartva, hozzáértő ember válogatta össze őket, így minimalizálva az egészségügyi kockázatokat. Egy szaporító nem törődik azzal, hogy a két adott kutyának esetlegesen akad olyan közös őse, vagy netán örökíthetnek diszpláziát, pra-t,vagy bármilyen betegséget. A szaporítót csak az érdekli, hogy legyen egy pár, aki látszólag szép, Xy fajta, aztán hadd szaporodjanak, a lényeg, hogy minél több kicsi legyen. Na most itt semmilyen garancia nincs arra, hogy a szülők valóban Xy fajtájúak, hiszen nem rendelkeznek törzskönyvvel, sem tenyészszemlével. Így nyilván, hogy a kicsikről sem állítható, hogy 100%-ig Xy fajtájúak. Szóval adott két fajtajellegű keverék, akiknek kicsinyeik születnek, amik hasonlítanak az Xy fajtára, de semmi garancia nincs arra, hogy azok a picik úgy fognak viselkedni, olyan vérmérsékletűek lesznek, vagy egyáltalán a kinézetük olyan lesz-e! Úgy gondolom, hogy ilyesmiért nem szabad pénzt kiadni, hiszen a menhelyek tele vannak ilyen fajta jellegű keverékekkel, akiket jelképes összegért haza hozhatok. És akkor itt a másik dolog, hogy miért kerülnek a szaporított kutyák menhelyre. Na pontosan azért, mert a Józsi egy francia bulldogot szeretne, aki nyugodt kutya, jól kijön a gyerekekkel, nincs nagy mozgás igénye és ami a legeslegfontosabb, hogy egészséges. Józsi meg is veszi a francia buldogot 50.000-ért a szaporítótól, haza viszi, örül a család, aztán jönnek a gondok nnak ellenére, hogy Józsi lelkiismeretesen neveli a kutyát, suliba hordja stb. Nem is olyan nyugodt a francia bulldog, mint az írva volt, nem is türelmes a gyerekekkel, sőt kifejezetten agresszív, aztán jönnek az egészségügyi gondok; cseresznyeszem, diszplázia, allergia stb ozt még a füle se áll úgy, mint egy francia bulldognak. Józsi eleinte még elviszi az orvoshoz, de mikor már a harmadik alkalommal hagyja ott a 30.000 forintot a dokinál, akkor berág és dönt! A kutya megy a háztól, aki ezután vagy egy másik "Józsihoz" kerül vagy menhelyre. Ha kiszámolod, Józsi 50.000-ért vette a kutyát, 90.000-et hagyott a dokinál, az máris 140.000 forint. (Plusz a kutyának a lelki trauma, ami megfizethetetlen) Nem lett volna egyszerűbb megvenni tenyésztőtől mondjuk 90.000 forintért egy egészséges kölyköt? Persze, ott is meg van a kockázat, de a tenyésztő egészségügyi garanciát vállal a kölykökre, így ha azoknál mégsem stimmelne valami (amire minimális az esély) azt a tenyésztő visszaveszi és visszafizeti a pénzt. A szaporító még azt is letagadja, hogy jártál-e nála valamikor is... Na nekem ez a bajom a szaporítókkal. Hozzá nem értő, pénzéhes népség.
2014. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

lényegtelen hogy tudatosan vagy nem tudatosan okoz kárt más embereknek a szaporító ha rendes is és a tőle telhető módon a legjobban odafigyel akkor is szaporító, legalább annyi köze van a tenyésztéshez mint nekem az autó szereléshez...


80.000ftért amúgy elég kevés fajta kutyát kapsz meg :) de velünk magyarokkal az a legfőbb baj hogy képtelenek vagyunk spórolni félre kell tenni 1-2 évig a kutya etetési költségét és még egy kis pénzt és kb meg is van az ára jaaa hogy neked most kell akkor ez van.. Ha a kutyának baja lesz és mondjuk törik a lába az simán 40-60ezer forint(plusz az utána lévő ktg-ek) ennyibe kerül a szaporítótól vett kutyánál is.. vagy végülis akkor mehet az autópálya mellé és veszel egy másik kutyát egy 10esért ? végül is a kölyök úgy is cukibb...


Én vettem viszonylag normális szaporítótol kutyát akkor még nem is selytettem az ilyen dolgokról semmit a kutyusom 2éves 30.000ért vettem. Az elmúlt 2évben legalább 500.000ft-ba került hogy megmaradjon és jó élete legyen... útólag bele gondolva megérte volna 150-ért venni kutyát de ez van.. Emberi áron vettem horribilis utóköltséggel és nekem még szószó szerencsém volt hallottam már sokkal rosszabbakról is.


Tehát ha imádod a kutyákat és szeretnél egyet akkor elmész egy menhelyre kiválasztasz egy egészséges keveréket és imdáhatod ha nincs pénzed, DE fölösleges kárt okozol/okozhatsz a saját lelkednek ha ilyen helyről veszel kutyát, tudod nekem pl milyen szar tudni hogy a kutyám akinek ha jó helyről vettem volna meg kéne élni 12-15évet és az enyémnek 2évesen van még hátra ha szerencsém van 4-6? mondjuk emberi áron volt...

2014. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kedvelem sem a szaporítókat,sem azokat,akik tőlük vesznek.Mert jó hányaduk kiköt a végén a fajtamentésnél,gyepin,menhelyen,ideiglenesnél és hihetetlen összegekért lehet rehabilitálni meg gyógykezelni őket,meg keresni a bevállalós és normális gazdikat,akik nem újabb almok reményében akarják befogadni őket.
2014. febr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsődleges bajom a szaktudás hiánya és tudatlanság.... ez mindegyikre igaz: az egy almos Fifike gazdira és a pénzéhes, telepi szaporítóra.

Ezt tetézik még szaporító fajtától függően:

- rossz tartási körülmények

- szuka kiszipolyozása

- mennyiség a minőség rovására

- alapvető fajtakövetelmények a tenyésztéshez hiányoznak

- egészségügyi szűrések hiányoznak


És egy kutya vételára töredéke az élete során ráfordítandónak... És a legtöbb ember aki nyíg az ár miatt, azért elcigizget egy 20-30ezret egy hónapban, azért ott a lapos tv a nappaliban és ott a kocsi, amit használnak.

Aki nem képes az állítólag szerelem-fajtájára áldozni, az meg se érdemli h ilyen kutyája legyen. (Tisztelet a kevés kivételnek, mert tudom h vannak DE a nagy átlag nem ez!!)

2014. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%

Mi szaporítótól hoztunk el ingyen egy kutyust, azért ingyen, mert színhibás, világosabb, mint kellene, de minden fajtajegy rajta van, 'természetesen' a tesói fizetősek voltak. Nagyon szép, okos kutya, mára felnőtt, semmi tipikus fajtabetegségnek jele nincs. Eddig ez szép, és jó, DE keverék, valószínűleg a tesói is azok voltak, csak a testalkatából látszik, hogy nem fajtatiszta, a pofija, és a színezete is teljesen az adott fajtájé. Nem érdekel, hogy keverék, ha zsiráf lenne, akkor is én vagyok a gazdija, KÖTELESSÉGEM biztosítani amire szüksége van, remélem még sok-sok évig.

Olyan 35000 volt az oltás(5 kölyökkori+veszettség) és a chip. Ha ezt hozzá adod a szaporítótól vett kutyára szánt összeghez, elég érdekes dolog jön ki. Nem sokkal drágább egy törzskönyves, oltott, chipezett, garanciás kutya, aki szűrt, biztosan fajtatiszta szülőktől van, és minőségi tápon nevelkedett.

2014. febr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy akinek nincs 80.000 forintja kutyára, az válasszon menhelyit, de nem teszem. Az enyém onnan van, és nem anyagi okokból. Sokkal nem kerül kevesebbe. Igaz, hogy a menhelyi kutyáért akkor nem kell fizetni, viszont egy felelős gazdi elviszi kapásból állatorvoshoz, elvégezteti a szükséges vizsgálatokat, beadatja azokat a kombinált oltásokat, amikre a menhelynek nem vot pénze, ivartalaníttat, stb. A menhelyi kutya abban a pillanatban, hogy kilép a menhely kapuján, ugyan annyi törődést és ellátást igényel, mint a pedigrés társai. Én az enyémet betegen hoztam ki (szerencséjére, a testvérei 1 hétem belül elpusztultak), orvosi kezelésekkel kezdtük a közös életet. Szóval menhelyről is csak az válasszon, aki elvi okokból teszi ezt, aki nincs pénze, az ne fogadjon maga mellé állatot.
2014. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

az elvi okokon felül privát okom is van rá...ugyanis elhoztam egy szaporítótól egy anyakutyát, aki a szaporítók előtt egy másik szaporítónál élt...az első helyén istállóban, 10 másik szuka kutyával. A második helyén betonketrecben...miért váltak meg tőle? mert a második helyen már nem tudott almot lehozni...ő egy kistestű kutya, először befedeztették egy fajtatársával, majd mikor azzal nem ment akkor ráküldtek egy német dog kant, mert abból is "olyan cuki kicsik lettek volna"... a drágámat eladták 3évesnek nekem, az orvos itthon megmondta, hogy hét éves kb. Azt mondták 2x szült (császárral) és álvemhes volt nemrég, kiderült, hogy minimum 4-5x szült műtéti úton, belül a méhe összenőtt a belső szerveivel, életmentő ivartalanításon esett át. Az álvemhességről annyit, hogy annyira álvemhes volt, hogy lógott a sebészi cérna/damil a pocakjából amikor elhoztam és folyt a teje...annyira viszketett neki, hogy a betonon húzta a hasát és vakarta véresre. A hátsó két nagy cicijéről kiderült, hogy az nem két cici, hanem sérvek, méghozzá kizáródottak...ahogy az ivartalanításból felépült, sérvműtétre mentünk..


a korát nehéz megmondani, mert a szájánál ősz, a fogai a rácsrágástól lekoptak.


Rettegett és félt mindentől és mindenkitől, soha nem volt rajta póráz, soha nem sétáltatták, sőt kézben sem volt, pedig egy társaságikutya fajta.


Fél év alatt sikerült a rettegését mérsékelni, sikerült kötődést kialakítani, és elkezdett szocializálódni. Nem tudja mi a játék, nem tudja mi az, hogy saját tálja van...az ételt mindig kilopta a tálból, elásta, aztán ha bementem megette.


Na ezért nem szeretem a szaporítókat....pedig ők egy kedves kétgyerekes család, akik szeretik a kutyákat.


hánynom kell.

2014. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ismeretségi körömben van:

Pit bull keverék, akit fajtatiszta bullterrierként árultak, két évesen megvakult örökletes betegség miatt...

Belga juhász, aki csak színében hasonlít a belgára...

Border collie, aki leginkább egy egyenes szőrű, foltos mudira emlékeztet, a terelőösztöne kimerül abban, hogy kettőt vakkant, ha meglátja a birkát...

40 centi magas boxer...

Pireneusi hegyikutya, akit őrzésre vettek, de mindenkitől fél, elszalad...

Néhány epilepsziás mudi, akik közeli rokonok, de a tenyésztő a mai napig tagadja, hogy a genetikának esetleg némi köze lehet a betegség kialakulásához...

Labrador, akit abszolút nem érdekel az apport...

Magyar vizsla, akit 1 évesen altattak el súlyos epilepszia, miatt addig napi több adag gyógyszer beadásával tartották életben...


Csak ennyi a bajom a szaporítókkal.

2014. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Andizsuzsi ***** válasza:

"40 centi magas boxer"


Ilyen ismerősöm nekem is van. Gazdája szerint ő törpe :(

2014. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!