Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire körülményes egy...

Mennyire körülményes egy kutya lakásban tartva?

Figyelt kérdés

Azoktól szeretnék válaszokat kapni, akik otthon, lakásban tartanak kutyát.

Szeretnénk a bérelt lakásba kutyát hozni. Párom nagyon szeretné, neki volt is gyermekkorától fogva kutyája, amikor lakásban laktak, akkor is. Ráadásul nem kis termetű. Nekem családi háznál volt, de lakásban soha.

Sokféle véleményt látok/hallok. Mi egy mopszban gondolkodunk, a szakirodalom, és az ismerősök tapasztalatából kiindulva talán a legkevésbé körülményes kutyafajta, ha lakásban akarjuk tartani. És persze nem mellesleg aranyos, és szeretni való is. :)

Azoknak higgyek első sorban, akik "koszos, bűzös, idegesítő" dolognak írják le, vagy azoknak, akik szerint semmiség?! Gondolok itt a szagokra, a lakás tisztán tartására, stb. stb...



2014. febr. 26. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Ez teljesen ember függő. Van aki körülményesnek tartja, van aki szerint meg semmi extra. Nekem egy hosszú szőrű van a lakásban. Akár milyen alaposan takarítasz, akár milyen sűrűn, lesz szőr a ruhádon, az ágyneműn, szőnyegen. Ha ettől kiborulsz, akkor jobb, ha lemondasz a kutyáról. Ha kényes vagy a tárgyaidra, bútoraidra, ruháidra számolj azzal is, hogy lesz ami megevődik, lepisilődik...stb. A szagokról nem tudok nyilatkozni, nagyon rossz az orrom, de még nem panaszkodott miatta más sem. Ha ivartalanítva van a kutya, akkor a szag is csökken. Sűrűbben kell takarítanom, mint a kutyátlanoknak, de ez nem zavar, szeretek takarítani.
2014. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Firestorm ***** válasza:
100%

Egy kutya sem büdös,ha ápolva/fürdetve van.3-4 havonta elég fürdetni a kutyák,ha saras,vizes idő van kint akkor elég csak a mancsait sima vízzel átmosni.

A mopsznak rettenetesen hullik a szőre,tehát emiatt rendszeres takarítást igényel a lakás,úgy gondolom nem elég a heti 1x-i porszívózás,söprés.Én a staffom mellett is 3x porszívózok,de ez a rendmánia miatt van :)

Hozzánk bárki jöhet nem érezni "kutya szagot".

Kutya szag inkább ott van,ahol a kutya nem szobatiszta és pelenkára végzi a dolgát,magyarul pisi és kaki szag terjeng a lakásba.Nem nagy dolog lakásban tartani egy kutyát,se kis/közepes/nagy testű kutyát,abban az esetben,ha megfelelően le van mozgatva,tanítva,nevelve van :)

2014. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akik azt mondják, hogy a kutya "koszos, bűzös, idegesítő" az nyilván nem szereti a kutyákat, szóval ne az ilyeneknek higgy!

Nekünk is volt lakásban kuyta, jóval nagyobb és nem volt egyáltalán körülményes. Ja, de annyiban, hogy mindig úgy kell szervezi a napot, hogy valaki mindig letudja vinni a kutyát sétálni.

2014. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én 14 évig éltem egy szobaspániellel. Most 10 éve van velem egy cica lakásban (perzsa), egy német juhászkutya az udvaron és immár 2hónapja egy dobi, aki kinti-benti.

Semmivel nem macerásabb, mintha egy gyerekkel laknál együtt, takarítani sem kell sokkal többet, mint egy 5-6 éves gyerek után. Nálunk a szőrhullás sosem volt probléma, azt meg lehet oldani a szőnyegek száműzésével a lakásból és a kanapéra terített bőr ágyterítővel. Valamint furminátorral. Én a cicát rendszeresen nyíratom, így kimaradnak a szőrcsomók, a dobinak nem hullik a szőre, a nj-t meg hetente 1-2 alkalommal fésülöm. Ő vedlésnél durva, bár ő nagyon ritkán akar bejönni. Anno a spancival nekünk nem voltam problémák a szőrözéssel, bár nekünk voltak praktikáink... Szerintem nem vészes a koszolós része, viszont míg kölyök, a gyerekkori butaságok lakásban nehezebben tűrhetők (rágcsálás, szobatisztaság stb) de nem vészes az sem.

2014. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a fenti kettő válaszolónak, tényleg segít a válaszotok.

A lakás tulajdonosa attól tette függővé, hogy kiköltözéskor ki kell festeni az egész lakást, és a két szobában lévő szőnyegpadlót ki kell cserélni, mert büdös lesz, és a falat is összepisilja. Őszintén szólva nekem ez nem jutott eddig eszembe, mármint a fal... Ez mennyire reális?!

2014. febr. 26. 16:32
 6/13 Firestorm ***** válasza:

Vegyetek szukát és tuti nem pisili le a falat,de amúgy alapból nem jellemező,eddig 1 kutyák sem pisilt le falat,pedig volt szuka és kan is.Az első időkben míg nem szobatiszta gázos a dolog,mert nem tudja tartani a pisit/kakit.

Esetleg azt tudnám javasolni,hogy az ilyen probléma elkerülhető legyen,ha annyira nem ragaszkodtok a fajtához akkor egy menhelyi 7-8 hónapos kutyát hozzatok ki,ő már elvileg szobatiszta.

2014. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy kölyökkel még sok a baleset,a mopsoknál pedig jellemző,hogy nehezebben lesznek szobatiszták.Új albėrletet találni sokkal nehezebb kutyával,plusz állandó a macera,mert mindig vinni kell sétálni,rossz időben is,ha beteg vagy akkor is.Ha nincs aki vigyázzon rá,csak olyan helyre tudtok menni nyaralani,ahol kutyát is fogadnak.Tisztán tartani ettől függetlenül simán lehet a lakást és jó esetben kutya szag sincs.
2014. febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kan kutya lepisilheti a falat. Pontosabban jelöl. Mikor mi költöztünk, akkor a kutya azzal kezdte, hogy jelölt :)

Szóval előfordulhat.

2014. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a tulajnak alapból el kell végeztetnie egy festést, és ha nem teljesen igénytelen, egy szőnyeg/kárpit tisztíttatást is . Én ebből azt venném le,hogy velem akarja megfizettetni azokat a költségeket, amik jogosan őt terhelnék a bérleti szerződés lejártakor.


Amúgy: szuka kutyám van, nem pisilt le még semmit. És nem is rágott még meg semmit a lakásban. A szőr viszont ott van mindenhol. Pedig kétnaponta fésülöm legalább, ha indokolt fürdetem, mégis elég látványos kosz van a lakásban :D. Mondjuk, nem csomókban van a szőre, de mindíg akad belőle valamennyi a fürdőkád peremén, mosdókagylón, padlón, bútorokon. Kb ennyi.

2014. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
összepisilja. ok.
2014. febr. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!