Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltásokat és mikor...

Milyen oltásokat és mikor kell megkapnia egy kiskutyának? Mikor kell chippeltetni, és egyáltalán hogyan működik ez, amikor kiskutyát veszek?

Figyelt kérdés

Szombaton megyünk érte, addigra megcsináljuk a kennelt és a házat. Nyakörvet, pórázt majd csak akkor veszünk neki, ha meglesz, hogy tudjuk a méreteit. A gazda azt írta nekem facebookon hogy első oltást és féregtelenítést már kapott. Ha elhoztuk, elvisszük úgyis állatorvoshoz, de azért kéne tudnom ezt, hogy tudjam hogy a gazdája időben elvitte minden oltásra amire szüksége volt. Nehogy átverjen vagy valami.

Azt kérem, írjátok le pontosan hogy a kiskutya hanyadik hónapjában és miket kell megkapjon, hogy mindene meglegyen. Még sosem neveltem fel kiskutyát, így nem tudom. Nagy segítség lenne, köszi!



2014. márc. 2. 15:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha kapott már oltást, akkor van oltási könyve, oltások közt két hetet érdemes várni, attól függően, hogy a dokitok milyen oltási programot követ lesz még legalább 3-4 oltásra szükség és évente kell ismétlő.

De ezt a dokik szépen elmondják majd, hogy mikor kell visszavinned.

Példa egy oltási programra:

[link]

2014. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk a belinkelt program szerintem kicsit bonyi, nekünk összvissz 4 db volt plusz veszettség ismétlő 1 évesen.
2014. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi ez nagyon hasznos válasz volt! Meg tudod mondani esetleg hogy ezek mennyibe kerülnek?

Tudom hogy elmondja majd az állatorvos, de szeretnék úgy odamenni hogy tudom mit kell megkapjon egy kicsi, és ha nem látom a kiskönyvben hogy korban ott van és megkapta, akkor átvernek, akkor nem szabad megvenni. Rendesnek tűnnek de sajnos az ördög nem alszik és oda-vissza 3 órát nem akarok potyára utazni.

2014. márc. 2. 15:57
 4/19 anonim ***** válasza:

[link]

vagy:

[link]

árlista:

[link]

2014. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Van egy cicánk, állíólag vannak olyan betegségek amit a macskák hordoznak, de semmi bajuk nincs tőle, a kutyák viszont belehalnak. Erről tudtok valamit mondani?
2014. márc. 2. 16:07
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Ajaj, ez nagyon nem hangzik jól hogy 1 db oltással meg féregtelenítéssel akarja elpasszolni...


Egy kiskutyánál a következő a program:

2 hetes kor : Féreghajtó

4 hetes kor : Féreghajtó

6 hetes kor : Parvovirus elleni oltás + Féreghajtó

8 hetes kor : Kombinált oltás + Féreghajtó


Tehát hozzád 2 oltással és 4x féregtelenítve kellene kerülnie, LEGHAMARABB 8 hetes korában, ahogy a TÖRVÉNY is előírja. Nem tudom, hogy honnan hozod el a kicsit, de tisztességes ember nem ad oda kölyköt 6 hetesen, legalább 8 hetes korig a mamája és a tesói mellett lenne a helye. A chippet szintén annak kell bebetetnie akitől veszed a kutyát, neki ezeket kutya kötelessége megtenni ha már bevállalt egy almot.


Ha bármi is eltér, én nem vennék innen kutyát mert az átverés lesz. Mondjuk én alapból nem vennék szaporítótól, csak hivatalos tenyésztőtől.

2014. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szerintem eltúlzod ezt egy kicsit. De persze lehet hogy neked van igazad (remélem nem). Namost. Nem tenyésztők, nem is szaporítók, hanem egy család két felnőtt kutyával, akik családi kedvencek, és nekik születtek kölykeik. Semmi baj nincs ezzel szerintem. Amúgy eddig elfelejtettem megkérdezni, mikor születtek, most írtam neki az előbb, még nem válaszolt, de majd leírom ide nektek, ha megtudtam.
2014. márc. 2. 16:22
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

Ezt hívják ostobaságból szaporításnak.A törvény előírja,hogy már chipezve adható el minden 8 hetes és annál idősebb kutya.

Nagyon rizikós megvenni innen kölyköt.A "fajtatiszta"szülőknek szinte biztos,hogy nincsenek meg a szűrései,ettől kezdve bármilyen,a fajtára jellemző betegsége lehet a kölyöknek.

Könnyen előfordulhat,hogy nem azt kapod a pénzedért,amit szeretnél.

2014. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől is lehet elhozni kutyát, akinek csak egy oltása van...ha elcsúszik az oltási program, akár csak egy héttel, és 8 hetesen hozzák el, akkor előfordulhat. Ha meg ingyen vagy oltási ktsgen hozzák el a kiskutyát, akkor nem mindegy? Majd elviszik beoltatni.
2014. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Jaj ugyanmár, inkább adják be menhelyre? A kiskutyát gondolom ingyen vagy minimális összegért hozzák el.
2014. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!