Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltásokat és mikor...

Milyen oltásokat és mikor kell megkapnia egy kiskutyának? Mikor kell chippeltetni, és egyáltalán hogyan működik ez, amikor kiskutyát veszek?

Figyelt kérdés

Szombaton megyünk érte, addigra megcsináljuk a kennelt és a házat. Nyakörvet, pórázt majd csak akkor veszünk neki, ha meglesz, hogy tudjuk a méreteit. A gazda azt írta nekem facebookon hogy első oltást és féregtelenítést már kapott. Ha elhoztuk, elvisszük úgyis állatorvoshoz, de azért kéne tudnom ezt, hogy tudjam hogy a gazdája időben elvitte minden oltásra amire szüksége volt. Nehogy átverjen vagy valami.

Azt kérem, írjátok le pontosan hogy a kiskutya hanyadik hónapjában és miket kell megkapjon, hogy mindene meglegyen. Még sosem neveltem fel kiskutyát, így nem tudom. Nagy segítség lenne, köszi!



2014. márc. 2. 15:41
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok meg hogy letiprom az elveiteket, de nekem sokkal szinpatikusabb az hogy két családi kutya úgymond "szerelemből" hoz össze egy almot, a gazdáik pedig eladják olyanoknak akiknek nincs pénzük tenyésztőtől venni. Olcsón kapjuk meg,nem ingyen, ami érthető, hisz nekik is kell valami azért hogy az első hetekben mindent ők adtak meg a picinknek. Nem kell ennyire komolyan venni a dolgot, miért ne születhetnének két átlagos kutyának jó kölykei?
2014. márc. 2. 16:45
 12/19 A kérdező kommentje:
Chippeltetni mikor kell?
2014. márc. 2. 16:59
 13/19 anonim ***** válasza:

[link]

de, legkésőbb az első veszettség elleni védőoltás előtt, mert chip nélkül, a legújabb rendelet szerint, az nem adható be!

2014. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, hidd el, nem hülyeségből jövünk az "elveinkkel", de ide nap mint nap olyan emberek járnak fel panaszkodni vagy SOS segítséget kérni akik egyébként "kedves, aranyos" családtól vettek kutyák. Az ilyenek ugyan úgy szaporítók, tudod miért?


Itt azzal van a legnagyobb baj hogy a szülők nincsenek szűrve genetikai betegségekre. Honnan tudod hogy valamelyik szülő nem örökít-e olyan gént, ami majd az évek elteltével megkeserítik a kutya életét? Pl ott egy elég gyakori betegség, a PRA (Progresszív Retina Atrópia), lehet hogy a szülők csak hordozók, a kutyád meg majd 3 éves korára megvakul mert nem voltak szűrve a szülei erre a betegségre. Milyen érzés lesz szerinted a kutyának 10-15 évet vakként leélnie?


Vagy ott van még ezer meg egyféle betegség, röhej de az ilyen "kedves családoknak" köszönhetően, akik nem szűrik a kutyáikat ma már nem csak a nagytestű kutyáknak, de már a kicsiknél is egyre gyakoribb a dysplasia, amitől pár évesen lesántul a kutya, húzza a lábát és fáj neki.


Szívbetegség, légcsőszűkület, nagyon sok ilyen betegség van. Komolyan megéri neked így kutyát venni hogy azon kell rettegned hogy "na vajon megvakul-e, lesántul-e epilepsziás lesz-e vagy allergiás X éves korára"?


Én úgy gondolom hogy vagy elég értelmes, hogy ezt megértsd.


Akinek nincs pénze, az:

1. Spóroljon, nem olyan ördöngösség félretenni havi pár ezer forintot. Sokaknak cigire, piára megy el ez a pénzt, hát akkor neked pedig a kutya miatt.

2. Fogadjon örökbe menhelyről, igaz, megvan ott is a veszély a fentebb leírtakra, de ott legalább nem hagysz ott több tízezer forintot és nem támogatsz kutyagyárosokat (igen, ez a család is az, hisz miért kellettek nekik kiskutyák? megmondom: a pénzért).


Okostelefonra is telik mindenkinek, szerintem a legtöbb családban szinte mindenkinek van legalább 1 telefonja. Ha kiszámolod már az magában több mint egy tenyésztőtől vett kutya ára.


"Jaj ugyanmár, inkább adják be menhelyre?"

Minek kellett akkor lehozni az almot? 2 MILLIÓ gazdátlan kutya várja a csodát a menhelyen, minek kellett akkor még legyártani melléjük még egy almot? Megérdemelnék az ilyenek hogy a nyakukon maradjanak a kiskutyák, bár akiben van egy kis GERINC és FELELŐSSÉG akkor az nem dugja be a kölykeit egy menhelyre, hanem elgondolkodik hogy "ezt én főztem, hát én iszom a levét".

Egyébként; az ilyen zugkölykök 80%-a egyébként is a menhelyen köt ki, ha elviszi valaki, ha nem, mert a szaporítónak mindegy csak vigyék már el, utána nem fogja érdekelni mi van a kölyökkel, pláne nem fogja majd visszavásárolni hogy az aktuális gazdi ne passzolja le.


Kérdező, úgy hogy van 1 db oltás, meg nemtom mennyi féregtelenítés, én így 100000% hogy nem venném meg. MAXIMUM ha ingyen adnák, bár én iratnék velük azért egy papírt hogy ha ne adj isten valami genetikai betegség kijön a kutyán, akkor szálljanak be a műtétek és a kezelés költségébe, mert ez az ő saruk hogy összeraktak két betegséget hordozó kutyát.


Persze azt teszel amit akarsz, de szerintem érzed te is a dologban hogy valami nem stimmel, különben nem jöttél volna ide érdeklődni, és nem írtad volna le azt sem hogy aggódj az átverőstől (ami teljesen jogos!).

Van okod aggódni. Ezt többen is leírtuk szerintem. A többi már csak rajtad áll.

2014. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nagyon naiv vagy sajnos kérdező.


A kutyatenyésztést tanulni kell,nem pedig "szerelem" almokat lehozni.Miután a kutyák nem szerelmesek,puszta ösztönből párosodnak,a hülye gazda meg hagyja.Ezzel tönkretéve a saját kutyáit,a fajtát és nagy eséllyel a kölyköket is.


Kedves barátném kapott egy német juhász kölyköt ajándékba,szintén "kedves családtól,szerelemalomból". 9 hónaposan lebénult majd el kellett altatni,mert menthetetlen volt.

Majd fél évvel később,ugyanettől a kedves családtól megint jött le egy alom kölyök.Ugyanazok a szülők,tehát ugyanúgy örökítették a rossz géneket.A jelenlegi kutyája 5 hónapos,most kezd sántítani,ugyanazokkal a tünetekkel,mint az előző.

A kutya olcsó volt, 1 oltással adták és 6 hetesen (ez mind törvénytelen)a barátnőm közel 100 ezret költött az első kutyára,aki elpusztult és még 1 évet sem élt,helyette baromi sokat szenvedett.

A másodiknál most tartanak a kötelező oltások + chip + vételáron felül már 30 ezernél és még közel sincs vége.


De a család nagyon aranyos és kedves,csak épp direkt,vagy indirekt módon nem érdekli,hogy ezzel a kutyának ártanak.

A tenyésztést is tanulják,annak is megvannak az előírásai,a genetikát ismerni kell,hogy ne idegbeteg beteges kutyákat árasszon az ember a világra,mert van belőlük bőven elég.


Az oltási sorozatot már leírták többen,de nem hinném hogy neked első kutyaként az lenne a vágyad,hogy jó eséllyel végignézd majd,hogyan jönnek ki rajta a betegségek és költsél rá több tízezerrel többet,a kutya meg szenvedjen.

Persze,lehet hogy mázlid lesz és nem lesz baja...de elég nagy hiba lenne mázlira alapozni egy kutya életét.


A kedves családnak meg rá kellene ébrednie,hogy a hobbi szaporítás is bűncselekmény és csak a kutyájukat teszi tönkre.Ez csak úgy lehetséges,ha a nyakukon maradnak a kölykök,így megtanulják,hogy nem gazdaságos a szaporítás.

2014. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mennyi az annyi? Azért kérdezem, hogy be lehessen lőni, hogy mit kér el: a felnevlés és oltás árát, vagy nyerészkedik rajta.

Amúgy tök felesleges a morális vita a szaporítokról, nyilván senki nem szereti őket, de ha már itt van eza kutya vigye el, a gazdák meg ivartalanítassák a kutyáikat.

2014. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

25 ezer forint lesz, és akkor is megveszem. Elhiszem, hogy benne van a pakliban hogy beteg lesz, de kérlek, miért lenne?? Nem alaptörvény hogy TUTIRA beteg lesz, ha családtól veszem! Ennyi erővel a legtöbb embert is ivartalanítani kéne, mert balfékek, minden bajuk van, stb. stb.

Köszi a válaszokat, sok hasznos dolgot megtudtam, de nem szeretem negatívan látni a világot. Ha odamegyünk, és tényleg látszik a picin, hogy gázos, nyilván nem visszük el, de ha nem, akkor visszük.

2014. márc. 3. 18:22
 18/19 anonim ***** válasza:
Az örökletes betegségek nem látszanak.De majd rájössz.(Ne legyen igazam)
2014. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy ennyi hozzáértéssel még olyat sem biztos hogy észreveszel,ami szembetűnő.

Ha tk nélküliek a szülők,honnan tudod,nem közeli rokonok-e?Mert a szaporító azt mondta,hogy nem?Van fogalmad az adott fajta betegségeiről?Mi a garancia,hogy nem lesz idegrendszeri problémás a kutya?

Nem törvényszerű a beteg vagy idegrendszeri problémás kutya,de úgy számold,hogy a szaporított almokból jövő kölykök minimum fele igen.

Már elhatároztad,hogy megveszed.Arra gondoltál,hogy a vásárlásoddal a szaporítást,állatkínzást,a fajta tönkretételét támogatod?Vagy ez nem érdekel,csak olcsó "fajtatiszta"kutyád legyen 25 ezerért?

2014. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!