Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék hogy ne gyulladjo...

Mit tehetnék hogy ne gyulladjon be a kutyám füle?

Figyelt kérdés
Lesz egy cavalier king charles spánielem és hallottam, hogy a lelógó fülü fajtákra jellemző a fülgyulladás. Ezt hogyan tudom megakadályozni/kezelni? Mit kell tudni róla?

2014. márc. 3. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő, akitől hozod majd a kiskutyát, minden további nélkül adni fog felvilágosítást a kutyus fülének megfelelő ápolásáról. Ha megfogadod az általa adott tanácsokat, akkor jó eséllyel elkerülhető a fülgyulladás.
2014. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rendszeres kozmetika,ott kiszedik a szőrt a füléből.A megelőzés itt kezdődik.Meg ha te magad fürdeted,ne menjen a fülėbe víz.Errenis ad tippeket egy kozmetikus.
2014. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző hozzászólásban írták, kozmetikushoz vidd el rendszeresen kb. két havonta, hogy kiszedje a füléből a szőrt. Kapható állatboltban, állatorvosnál fültisztító folyadék, amit csak belecsepegtetsz a fülébe, belemasszírozod és ő kirázza a fülzsírt, utána csak át kell törölgetni vattával. Ezt akár hetente is használhatod.
2014. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napsugar11 válasza:

Nekem yorkshire terrier kutyusom van, és az állatorvos azt mondta, hogy pl. a bűzmirigy is, ha nem nyomják ki rendszeresen, okozhat fülgyulladást, de ez nem ugyanaz, mint ami a fajta jellege miatt van.


Én amikor nekünk begyulladt, egy sprayt használtam, ami nem árt, ha van otthon olyanoknak, akiknek állata van (és egyébként sem), mert rendkívül jó a baktérium-, vírus- és gombaölő, valamint a gyulladáscsökkentő és a sebgyógyító hatása. Igaz, húzós az ára, 50ml 11 ezer Ft-ba kerül, de mi minden sérülésre, ami itthon előfordul, akár a gyerekeknél, ezt fújjuk. A nevét esetleg privátban leírom, ha szeretnéd, hogy megelőzhesd, vagy kezelhesd, ha begyulladna.

2014. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, ha jó helyről veszel picit, a tenyésztő minden fontos instrukciót elmond majd a picivel és az ápolásával kapcsolatban. Ha betartod az utasításokat, semmi probléma nem lesz.
2014. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a kozmetikuson kívül én ajánlok egy fültisztítót, amivel heti 2x ki kell tisztítani, és ez megelőzésnek is jó...a miénk neve Neoxtodine, de jó az Epi Otic is...kb 2-2 ml kell a füleibe, masszírozni a tövénél, aztán a felesleget kitörölni...ő még rázogatni fogja, így tisztul ki.


Ezen kívül kozmetikusnál, ha mentek, tépesd ki a pici szőröket. Ennyi:)


Onnan veszed észre, ha gyulladt, hogy vakarja, kaparja, rázza, piros és büdös...de a büdösség az már csak akkor van, ha már nagyon-nagyon gyulladt. De alapvetően mióta én a fültisztítót használom nem volt bajunk, bár ő nem spániel, de egy nagyon kényes fajta.

2014. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!