Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy legyen egy yorkim?

Figyelt kérdés

Egy yorkshire terriert szeretnék. Nagy, kertes házban lakunk, meg vannak rá az anyagiak. Annyi a probléma, hogy már van egy kinti kutyám (labrador-kuvasz keverék). Szoktam vele törődni, de a szüleim azt mondják, hogy még magam után sem takarítok, nem hogy egy kutya után. Második ok, hogy nem lehet, hogy most vettünk szőnyegeket és nem akarják hogy kutyapiszokban áradozzon. Azt mondják büdös, hullik a szőre, nyáladzik..KÖNYÖRGÖM! Barátomnak van yorkia, ma áthozta nálunk, anya egyenesen megzabálta, apa csak nézte. Megpróbáltam megfűzni őket most, kb. 10 perce, de semmi. Az iskolában kitűnő tanuló vagyok.


Ilyenekkel ne gyertek:

-1000 ilyen kérdés van gyakorin, minek kérdezel?

-Divatból kell neked a kutya, mert a barátodnak is van.


12/L


2014. márc. 3. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
a yorki NAGYON keveset vedlik... egyátalán nem büdös.. Kérdezd meg hogy milyen feltételekkel lehetne :) ha írnál máég talán tudnék segíteni :) vagy írj priviben
2014. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha később koleszba mész, mennél fesztiválozni, vagy csak simán nyaralgatni, hova teszed a kutyát? Anyád nyakára, ugye, hogy ugye... Szóval, hadd döntsék már el, hogy karnak-e maguknak kutyát, mert hogy nem a tiéd lenne, az is biztos.
2014. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid nem engedik, nem tudsz mit tenni. Ha Neked lesz saját kasszád és majd belefér egy kiskutya, meg az idődbe is és még mindig szeretnél, akkor gondolkozz rajta.

Én még a szüleimmel lakom, de teljesen önellátó vagyok, emellett van egy cicám,2 nagytestű kutyám és papagájaim. Mindig van félretéve elegendő pénz az ellátásukra, elég idő a gondozásukra. Az, hogy hogy tanulsz, semmit nem befolyásol, ugyanis abból a kutya semmit nem érzékel, max neked lesz később jobb dolgod.

Én azt javaslom, várj még, foglalkozz a meglevő kutyáddal. 12 évesen hidd el, néhány év múlva 2 kutyával nagyon nehéz dolgod lenne, mert nem vagy elég érett hozzá. Addig játssz a barátod yorkie-jával!

2014. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tanulást azért írtam oda, hogy nehogy azt gondolják egyesek, hogy minek írom ki, lehet, hogy egy bukott szamár vagyok... 2. , köszönöm a kielégítő választ, el lehet menni!:)
2014. márc. 3. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha azt mondják hogy nem, akkor nem. Gondolom nem viccből mondták azt sem a szüleid, hogy a meglévő kutyával sem foglalkozol, illetve hogy még magad után sem takarítasz el. A meglévővel miért nem foglalkozol? Mert felnőtt és már nem olyan cukimuki vagy mert nem lehet a táskádban cipelni? Érthető, hogy így nem mennek bele, mert nem akarnak ők takarítani a kutya után. Éld ki magad addig a barátoddal a terrierezésben, aztán ha elköltözöl otthonról, lesz saját kereseted akkor olyan állatot tartasz amilyet akarsz.
2014. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Figyelj én sportolni szerettem volna mindig is kutyát. Volt már yorkim de a szüleim szerint csak most (16) vagyok olyan felelősség teljes,hogy kapjak egy nagyobb (border collie) kutyát. Szerintem várd meg a nyarat kezdj el dolgozni ha igazán akarod össze tudsz szedni potom másfél év alatt egy kutyára valót. Én is addig dolgoztam. Dolgozz meg érte és csak utána vesd fel újra a témát. Egy kutya nagy felelősség. Én is sok mindenről lemondok te még csak 12 vagy 2-3 év múlva mi lesz veled? Pasik,bulik,fesztivál,vásárlás semmi időd nem lesz rá mondom várj vele és ha mindent megszereztél neki akkor kérd meg a szüleidet és egy yorkie ára nem 10.000-30.000Ft hanem alsó hangon 80.000!!! de akkor nagyon jól jártál.
2014. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
40.000Ft-ért adja ismerősünk! De reménytelen az eset..:/
2014. márc. 6. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet őket érteni de ki az aki 40.000-ért árul kutyát??
2014. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aha, ismerős... Akkor nézd meg hogy az "ismerősöktől" vett kutyákkal milyen jó tapasztalatok vannak:

[link]

2014. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!