Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerítésromboló kutya. Megoldás?

Kerítésromboló kutya. Megoldás?

Figyelt kérdés
Drótkerítésünk van, és 2 kutyánk. Az egyik 6 éves, és soha egyszer sem szökött ki, eszébe sem jutott. A másik most volt 1 éves, és pár hete rájött, hogy szét tudja szedni a kerítést. Ma foltoztuk be a harmincadik (30!!!) lyukat a kerítésen, de ismét az utcán van. Azon kívül, hogy megkötöm, vagy odaadom egy menhelynek, vagy akárkinek van valami megoldás? Rendszeresen viszem sétálni amúgy, szóval lát világot, és a mozgáshoz is van elég tere, mert hatalmas udvarunk van (jó sok kerítéssel, amit szét lehet szedni...). Itthon amúgy annyira nem rossz, persze előfordulnak csínytevések, pl. lábtörlő lopás, virág kiásás, de egyébként úgy viselkedik, mint egy átlagos fiatal kutya. Amint kívül van a kerítésen úgy tesz, mintha nem ismerne. Nem hallgat a nevére, nem jön oda, rám se néz, és pillanatok alatt látóhatáron kívül kerül. Őrjöng, ugatja és ijesztgeti a járókelőket, bicikliseket. Már nem egyszer fenyegettek meg miatta. Konkrétan naponta foltozunk be lyukakat a párommal, de 10 percébe telik újat csinálni. Anyagilag nem tehetjük meg, hogy új kerítést csináltatunk, mondjuk betonból. Kennelbe nem akarom zárni, főleg, mivel az is drótkerítésből lenne, és olyan lene, mintha nem is lenne ott. Amúgy egy közepes testalkatú, de erős, keverék kutya, akit menhelyről hoztunk még kölyök korában.
2014. márc. 3. 20:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A kicsit nem merem póráz nélkül vinni, szerintem sose látnánk többet. A nagynál előfordul, de ő olyankor el sem mozdul a lábunk mellől, nem tűnik el szem elől. Mindig ilyen kis ragaszkodó volt.


Nincsenek kutyás ismerőseink, nem is szoktunk kutyákkal találkozni séta közben. Ez egy kis kertvárosi rész, sok kertben van kutya, de szerintem minimális részüket viszik sétálni. Amúgy nem is nagyon ismerjük a környéken élőket, mert életünk nagy részét a belvárosban töltjük, itt nem építettünk kapcsolatokat.


Labdázni meg játszani itthon szoktunk, mert itt póráz nélkül szaladgálhatnak. Kint nem engedném el a kicsit, ahogy már írtam is.


Nem élünk aktív életet, nekem 1 km is soknak tűnik, 5 km után pedig múltkor pár napig alig tudtam lábra állni. Futni 100 métert sem tudok, nem tudnék sprintelni a kutya után.


Kutyaiskolán is gondolkodtunk már, de egyelőre nem tudjuk, hogy tudnánk kivitelezni. Napközben, amikor vihetnénk, nekünk elfoglaltságaink vannak.

2014. márc. 3. 21:24
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát pedig sajnos az van, hogy ha bevállaltál egy aktív kutyát, akkor vagy kielégíted az igényeit, vagy jobb, ha másik gazdát keresel neki, mert így hosszú távon egyikőtöknek se lesz jó.
2014. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Jelentettelek a modeártornak, köszi az építő jellegű hozzászólást.
2014. márc. 4. 10:46
 14/17 A kérdező kommentje:
És már törölték is. Akumi, természetesen nem neked szól, egy hirdetést posztoltak.
2014. márc. 4. 10:47
 15/17 anonim ***** válasza:
Ja jó, már kezdtem megijedni, hogy megint valami rosszat mondtam :D
2014. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem nem, neked köszi a válaszokat!
2014. márc. 4. 20:36
 17/17 DavidC válasza:

Bár 4 éves a kérdés, de hátha idekeveredik valaki és megoldásra lel.

A gyakorikérdések kommentelői sok esetben eleve teljesen lehülyézik a kérdés feltevőjét és sajnos itt is található olyan válasz adó, aki gyakorlatilag közli, h a kérdező full hülye és egyébként rossz gazdi.


1. El kell fogadni, h minden kutyának más az ösztönkészlete, habitusa. Függ a fajtától, a felmenőktől, h domináns vagy nem és igazából ha azt mondjuk, h a kutya egy 4 éves gyerek értelmével rendelkezik, a 4 éves gyereknek is van személyisége. Vannak sírós gyerekek, verekedős gyerekek, bújósak etc... H milyen kutyát fog ki az ember, bizonyos módszerekkel szűrhető már az alomban, de megesik, h az ott nyugodt, kiegyensúlyozott kutya később válik nehezen kezelhetővé.

2. Igen, általában a kutya hibáiért a gazdit hibáztatjuk, a kutyaiskola gazdiképző, de vannak olyan cselekedetei a kutyának, ami nem feltétlenül a gazdi hibája. A szökés önmegerősítő folyamat, ha sikerül, a kutya sikerélményt él át, ez készteti, h újra és újra megtegye. Ezért ugatják a postást, hisz a kutya azt tapasztalja, h jön egy ember, ő ugatni kezd majd elmegy az ember, tehát azért megy el, mert ő ugatott, őrizte a területet. Nekünk boxereink vannak, az egyik csodás ösztönkészlettel rendelkezik, ha a másik rosszat tesz ő szégyenli magát helyette is, meg lehet benne bízni, a másik tökéletesen viselkedik addig a pontig, amíg itthon vagyunk. Mennek a kutya skillek agilityzésre is alkalmas. Mikor kitesszük a lábunkat kemény munkába kezd a kerítésnél, h átjusson a szomszédba, mert ott hibásan, a kiskutyának egész nap nagy adag étel le van rakva, és az egyébként jól nevelt kutyánk mindennél jobban szereti a hasát. Szóval mi is megküzdöttünk vele, a szomszédnak képtelenek voltunk elmagyarázni, h nem macskát tart.

3. A villanypásztor bevett módszer, viszonylag olcsón telepíthető, egyáltalán nem durva megoldás, az említett nyakörv perverzebb, mert ott mi magunk fejtjük ki az áramütést, ez is jó megoldás, de nem hiszem, h bárkinek van annyi ideje, h ott álljon egész nap az ablakban, h nyomkodja a nyakörv vezérlőjét.


Mi 120 cm széles forrasztott, egyébként nyulaknak való sűrű szövésű kerítéssel erősítettük meg a basic drót kerítést. Alul 30 centinként fúrtam csavart a beton alapba és lekötöttem az alját, h semmiképp ne tudja felhúzni. Bevált!


Jóval drágább a szőtt fa kerítéselem (olyan mint a zajvédőfal), 180*180 4-6 eFt, ezzel 100-200 métert végigrakni, mind munkában, mind anyagilag elég húzós. Nagy testű kutyáknál kétséges is, h kitart. Kollégám Cane corso-ja a hegesztett fémkerítést is széttépte.


Kitartást a kérdezőnek, remélem sikerült megoldanod a problémát!

2018. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!