Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terhes a pincsim, mi tévő legyek?

Terhes a pincsim, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Érdekes a helyzet számomra,mert a vérzéses idő alatt a kutya lába megsebesült. Ezután jött a tüzelési időszak , így nem járt sehova,sőt ide sem jártak be kutyák. Szóval olyan lehetetlennek tartottam,hogy terhes legyen,de vhogy csak sikerült neki ... Mára már érzem a kiskutyák mozgását. Az az igazság hogy 2 kisgyerekem van és nem éppen tehetem meg azt hogy doki segítségével szüljön. Mennyire nagy a valószínűsége,hogy nem tudja megszülni magától. A gond az hogyha mennem kell dolgozni (úgy néz ki jövőhéten kezdek) nem lesz felügyelet alatt a kutya. Mi tévő legyek ??? Kb márc 17 körül fog szülni


(Nem kérek olyat,hogy minek a kutya ha nem tudom megfelelően gondozni.) Szülés után mennyivel lehet ivartalanítani ?


2014. márc. 4. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
100%
Most is lehet ivartalanítani, kiveszik a méhét kiskutyákkal együtt.Hívj fel egy dokit, beszéld meg vele.Ez lenne a legegyszerűbb szerintem és akkor nem kell aggódni meg a kiskutyákkal bajlódni.
2014. márc. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
100%
szerintem még most kéne ivartalanitani, és ennek több oka is van. már ha vemhes, azért egy ultrahang nem ártana. Bizonytalan az apa kiléte, lehet nagyobb testű, akkor komoly beavatkozás szükséges. De előtte tényleg nézesd meg, lehet csak álvemhes. nem tudom lakáskutya, vagy kerti. De ha kinti, akkor éjszaka minden további nélkül beszükhetett hozzá egy kan. Ha lakásban van, és figyeltetek r, akkor meg kizárt, hogy vemhes legyen.
2014. márc. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 anonim ***** válasza:
38%

"A nyújtottabb törzsben ideálisabb a magzatok elhelyezkedése és kifejlődése. Főleg több kölyök fogamzása esetén az ellés is könnyebb lefolyású. A túl rövid törzsű szukáknál elég gyakori a császármetszés, mert a kölykök zsúfoltsága miatt nem tudja megkezdeni az anya a világrahozatalukat"

Nem tudod valakire rábízni arra az időszakra? Mert ha nem tud megelleni és császározni kell, és nem lesz vele senki, belepusztulhat az ellésbe. Kérj meg egy barátot, hogy figyeljen rá, amíg dolgozol, és ha kell, vigye el állatorvoshoz.

2014. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 anonim ***** válasza:
100%

Vemhesen is lehet ivartalanítani.

Egy ilyen kis kutyának még olcsóbban is jön ki, mint majd a kicsiket gondozni, már ha nem hal bele a szülésbe a kölykökkel együtt. Amúgy is mit kezdenél a kölykökkel? Hova kerülnének? Ha dolgozol ki figyelne rájuk? Gyerekek nélkül is nagy meló lehet egy almot felnevelni, nem még így. Nekik állandó felügyelet kell.

Ki tudja mekkora volt a kan kutya...igazából neked kellene tudni, mert én még csak a bibliában olvastam szeplőtelen fogantatásról :D

2014. márc. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 A kérdező kommentje:
Egy spicc fiúhoz járt velünk kiskorától játszani,így gondolom ő lehet a "bűnös" ... Nekem még mindig hihetelen a teherbeesés,mert tényleg nem járt sehova,annyira fájt a lába,vagy kint feküdt egy széken,és ha már odament a nagyobb kutyánk a szék mellé (kapu választotta el egymástól őket) már morgott a pincsi és támadt neki. Napközben kint van,éjszaka bent. Nem igazán tudom kire rábízni,a környezetembe mindenki melózik ... Az alom mellett meg nem hinném,hogy éjjel nappal ott kellene lennem. Ivartalanítsak,terhesen ??? az az így meghalnak a kiskutyák ??? ezt nem értem...
2014. márc. 4. 10:27
 6/103 anonim ***** válasza:
100%
Az alom mellett LEGALÁBB az első két hétben a tenyésztők is 24 órában ott szoktak lenni. Ha meg olyankor kezd elleni, amikor nem vagy otthon és nem tudod azonnal megcsászároztatni (30-40 ezer forintért), akkor úgyis elpusztul ő is és a kicsik is. Tehát egyetlen lehetőség az ivartalanítás. Mondjuk holnap. Nem kell vele tovább várni! Mivel nem kapta meg a megfelelő kezeléseket a vemhessége alatt, ezért még császározás után is nagy a valószínűsége, hogy mind elpusztul mondjuk herpesz vírus fertőzéstől.
2014. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 anonim ***** válasza:
100%
Igen felfoghatod úgy, mint egy abortuszt, csak mellé ki is pakolják, és akkor már nem lesz ilyen baleset.
2014. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy a kicsiknek se így se úgy nincs túl nagy esélyük az életben maradásra, a döntésed mindössze azt befolyásolja, hogy a te kutyád életben marad-e vagy ő is a kicsikkel együtt pusztul el.
2014. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítsd minél hamarabb!!! Olcsóbb mint egy alom felnevelése, és megoldódik a gond, ők meg nem kerülnek rossz emberek kezébe. Olyan mint egy abortusz, csak itt a későbbiekben sem lesz gond.
2014. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 A kérdező kommentje:
24 óra megoldható,sőt 1-2 nap is ... 30-40 ezrem valóban nincs erre sajnos . De azt hogy a már mozgó kiskutyákat kiszedjék belőle, nekem ahhoz nincs erőm ... Mekkora roh@dék helyzetbe vagyok !
2014. márc. 4. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!