Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat ennyire?

Miért ugat ennyire?

Figyelt kérdés
szomszédnak van egy szuka magyarvizslája olyan 3-5 év körüli lehet. nekem van egy 4 hónapos szintén szuka beagle kutyusom és a probléma az, hogy amikor az én kutyusom az udvaron van akkor a szomszéd kutya folyamatosan ugatja és szinte támadja a kerítést. pedig már itt van a kutyusom egy hónapja igazán megszokhatta volna már. szerencsére jön a tavasz kizöldell a fa a kerítésnél és nem fog átlátni úgy mint most, de akkor is elég zavaró, szegény kiskutyám fél is tőle. ezzel szembe a hátsó szomszédunk kutyája egy kan jack russel terrier de vele ő tök jól elvan zaz én kutyámmal. soha nem ugatja meg, még játszani is szoktak. (el vissza futkosnak a kerítés két oldalán) de vajon a szomszéd kutyát miért zavarja ennyire? még nyáron nővéremék gyakran hozták át az ő 2 éves szuka beagle kutyájukat, vele sokkal jobban elvolt. jó őt is ugatta de láthatóan nem zavarta ennyire, mint most az enyém.
2014. márc. 4. 23:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg pótcselekvés. A vizsla unatkozik, és tetszik neki, hogy a kutyusod tart tőle (valószínűleg azért, mert nagyobb, és mert ugatja - farkába harapó kígyó). Minél inkább tart tőle a kutyád, annál elégedettebb magával a vizsla, annál jobban legénykedik. Láncreakció.

Próbálj te haverkodni a vizslával a kerítésen át. Ha a kutyád látja, hogy te nem félsz a nagy kutyától, talán megbátorodik.

2014. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!