Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatbarátok, állatvédők.......

Állatbarátok, állatvédők.... Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Vasárnap(03.02.)az autópálya mellett a főúton a kocsik között szaladt egy kölyökkutya (kb 2 hónapos), akit gondolkodás nélkül felvettem(kicsit nehezen, a forgalmat lelassítva.) Abban a pillanatban semmi sem számított csak hogy a csöppséget épségben kimentsem az útról. Chip, nyakörv nem volt benne, rajta. Kissé sovány volt és félős. Hazavittem, megetettem, megfürdettem. A kutyusból áradt a hála, a szeretet, össze vissza puszilt :-) Abban a pillanatban a szívemhez nőtt. Sajnos mivel panelban lakom és van 3 nagy cicám, akik majd megőrültek a kutyustól, remegtek, nem ettek és sajnos nem tudtam külön zárni sem őket, nem hagyhattam, hogy megvaduljanak, ezért kénytelen voltam a kis jószágot bevinni egy állatotthonba. Hirtelen nem tudtam mit tegyek és ismerősöm is ezt javasolta. Pedig ha a cicák jobban viselték volna, én akartam neki gazdit keresni. Attól a pillanattól ahogy eljöttünk a menhelyről, folyamatosan a sírás kerülget, nem tudok a munkámra koncentrálni, nem alszom, nem eszem rendesen. Nagyon megbántam. Ráadásul 2 napra rá felhívott a családom vidékről, hogy ha megvan még a kutyus vigyem le hozzájuk. Hát én a mennyekben éreztem magam a boldogságtól. Erre gyorsan felhívom a menhelyet, mire ők közlik velem,hogy nem adják oda a kutyust azért mert messzebb laknak szüleim tőlük 30kmnél. Kértem, hogy eggyezzünk meg, hajnandó vagyok akár felhozni is a kutyust ha ellenőrizni akarják jól van-e, vagy bármi más megoldás is érdekel. Leráztak, nem érdekelte őket.

Abban kérnék segítséet mit tudok tenni? Ez a kicsi lény 1 nap alatt ugy a szívenhez nőtt, hogy nem tudok megnyugodni a történtek után. Nem értem meg egyszerűen, hogy ha megmentem annak a jószágnak az életét, még aznap vettem neki pórázt is, hámot, kaját, miért van az, hogy pont nekem nem adják oda? Milyen lehtőségem van, mivel tudnám meggyőzni őket? Vagy kivel kellene beszélnem? Kérlek segítsetek! Nagyon szeretném visszakapni! Mintha egy darabot téptek volna ki a lelkemből :-(



2014. márc. 5. 19:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
És a másik,hogy csak a leendő gazdinak adnak ki kutyát,illetve személyesen a leendőnek kell a kutyával kapcsolatban felvenni a kapcsolatot a menhellyel.Ez minden menhelyen így van,kivétel nélkül.
2014. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szuper helyzetben lehetnek ott a menhelyen, hogy ennyire meg tudják válogatni az örökbe adást.Lehet távolabbról is ellenőrizni kutyát. Az embereknek általában van ismerőse, rokona, ismerős ismerőse, akit meg lehet kérni, nézzen utána a kutyának és néhány fotót is készíthet.

Ha valaki velük kerül kapcsolatban és jogtalanul negatív élményt él át, egy életre leírja magában az ÖSSZES menhelyt és kutyákat mentő egyesületet.

Sajnálatos.

2014. márc. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami történt. Viszont ha ennyire kukacoskodnak, biztos nem adják ki a jövőben akármelyik idiótának akinek esetleg megtetszik :/

Viszont. Van Budapestnek egyébként sintértelepe az Illatos úton. Rengeteg kutya van ott, akár onnan is elvihetnél egy kutyust, sok kicsi is van és megint durván TELTHÁZ VAN. Sok kutyust épp Csepelről fognak be!!! Enyém is Csepelen kóborolt... és egy áldott jó kutyus. Akár már holnap elhozhatsz egyet, ott nem kukacoskodnak, 5000 forintot kell csak kiperkálni, pórázt vinni kell:

[link]


Tudom, neked az a kutya lopta be magát a szívedbe. Meg is értem. De neki jó dolga lesz a Noénál, mert ott gondját viselik és NEM kell attól félnie, hogy ha teltház van, elaltatják. Az Illatos úton meg sok kutya műanyag zsákban végzi, pedig ugyanúgy megérdemelnének egy esélyt. Csak megsúgom, hogy a telep mellett van egy fehérjefeldolgozó üzem, a fantáziátokra bízom a többit.


És ha az Illatosról hozol el egy kutyit, messzebbre is költöztetheted, de azért ne reklámozd (bár szerintem nem érdekli őket). Ivartalanítási kötelezettség sincs.

2014. márc. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ne azt nézd, hogy koszosak, büdösek, csúnyák, gyönyörű mind a koszréteg alatt :D És olyat kell választani, akinek TE szimpatikus vagy és szívesen jön hozzád.
2014. márc. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%

Onnantól, hogy átvették a kutyát, az ő tulajdonuk és az ő feltételeikkel fogadható csak örökbe. Menj be hozzájuk, látogasd meg, nézd meg, hogyan tartják, milyen körülmények között. Ha ilyen szigorú feltételeik vannak, valószínűleg nem éheznek náluk az állatok.


Ha szeretnéd kihozni, akkor megoldható lehet, hogy névlegesen örökbefogadod, azt mondod, nálad fog lakni, de valójában elköltözik vidékre. Néhány fotót kell nekik küldeni örökbefogadás után, hogy lássák, jó helyen van, szeretik, stb, aztán ha mennének látogatni, akkor elviszed magadhoz a kutyust és bemutatod, hogy igen, nálad van, jól van, ivartalanítva van, stb. De ehhez az kell, hogy 100%-ban megbízz a rokonaidban, hogy gondját fogják viselni, nem hanyagolják el, nem veszítik el, stb. És a chipet is a te nevedre kell íratni.

2014. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

13/15! Köszönöm a tanácsot, de ahogy írtad az a kiskutya lopta magát a szívembe. Ismerem az Illatos úton lévő telepet is, onnan hoztam ki 2 kiscicát, akik most nálam vannak és Acana, Hills tápon élnek :-) Megbízom a szüleimben, igen, gondoskodnak az ottani állatokról. 2 cica, 2 kutyus. Ebból az egyik kóbor kutya volt, akit én fogadtam be. Havonta bevásárolok az ottani állatoknak is.


15/15! Természetes, hogy névlegesen fogadnám örökbe. Felajánlottam, hogy egyezünk meg, mondják mit szeretnének és megbeszéljük. Ha kell 6 hónaposan is felhozom a kutyust, hogy ellenőrizni tudják, akár, hogy ivartalanítottam, stb... De nem. Vajon miért nem?

Amugy biztos vagyok benne, amiért ennyire kukacoskodnak, hogy nem adnák oda, mert panelban lakom és ő meg nagy testű kutya lesz. És arra mit mondanék szerinted, hogy "miért vittem be ha most mégis kell?" Ebbe is belekötnének, hogy nem lenne biztos helye nálam. De ha van ötleted, szívesen meghallgatom!

2014. márc. 6. 18:30
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem úgy gondoltam, hogy elmondod nekik, hogy névlegesen fogadod örökbe. :) Ha tudják, hog messze kerül tőlük a kuta, nem fogják odaadni.
2014. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Értem mit mondasz, természetes. De akkor mi van ha belekötnek a panel miatt? Vagy hogy miért gondoltam meg magam , hogy mégis kell?
2014. márc. 6. 19:09
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
nah mondok valamit, de persze névtelenül. Vedd magadhoz, mintha nálad élne..mondd, hogy meggondoltad magad, nem tudsz nélküle élni blabla...vidd le utána nyugodtan vidékre, ha arról van szó, de mindenképp ivartalaníttassátok...akkor a noé által adott papírt le kell pecsételtetni a dokival és alá kell iratni, majd azt kell elküldeni postán a noénak...ezzel igazolod az ivartalanítást, megelőzöd az ellenőrzésüket. Ha ellenőrizni akarnak élőben (bár minket is fenyegettek ezzel a cicánkkal kapcsolatban, de nem tették soha, csak telefonon hívtak fel rákérdezni), felhozzátok a kutyát pár napra és kész...ennyi...nagyon sok kutyájuk van, nem fognak minden egyes ivartalanítást ellenőrizni.
2014. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ezzel nem érdemes seftelni. Ha egyszer mégis arra járnak, és ellenőrzik, ha lebuksz az szerződés szegés, ami komoly következményeket von maga után, és még évekkel később is vissza vehetik a kutyust, akkor meg csak rosszabb lesz.
2014. márc. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!