Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok elvinni egy...

Hogyan tudok elvinni egy idegen kutyát állatorvoshoz, hogy megnézze, van-e benne chip? Ilyen helyzetben milyen kötelezettségeim lesznek?

Figyelt kérdés

Nálunk sok az önsétáltató kutya. De egyszer láttam egy olyan németjuhászt, aki nem úgy viselkedett, mint a többi, nekem úgy tűnt, hogy meg van ijedve. Szerettem volna segíteni rajta, de elég tanácstalan voltam, ráadásul félek is a kutyáktól.

Ilyen helyzetben egy vadidegen kutyát hogy lehet elvinni állatorvoshoz, hogy megnézzék, van-e benne chip? Ha pedig elviszem az orvoshoz, akkor onnan nekem kell visszavinnem a gazdájához, vagy ha nincs chip, akkor nekem kell bevinnem a menhelyre? Csak mert autóm sincsen, haza pedig nem vihetem. Viszont ha az ember elviszi az állatorvosig, de nincs benne semmi, akkor már csak nem eresztheti vissza az utcára csak úgy. Vagy ilyenkor az állatorvos magánál tudja tartani, míg érte jönnek a telepről?


Olyan jellegű hozzászólásokat, hogy "de hát miért nem viheted haza, miért nem tudod megoldani?" nem kérek, mert nem tudom hazavinni, és kész.


Az önsétáltatókra többször gondoltam, hogy hívni kéne sintért, hátha a kedves gazdi magába száll egy kicsit, de szerintem mire kiérnek, addigra már a kutya messze jár.



#kutya #chip #talált kutya #sintér #önsétáltató kutya
2014. márc. 6. 08:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ja, de még mázli, hogy ma vacak volt az idő és a kabátomat vettem fel. Megint a kabátom kötőjét használtam póráz gyanánt.
2014. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 8. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!