Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veletek volt már ilyen? Miért...

Veletek volt már ilyen? Miért csinálhatta?

Figyelt kérdés

Hosszú és furcsa.

Tegnap reggel vártam a buszt, de késett és vagy fél órát álltam ott. Közben láttam, hogy a szemben lévő oldalon egy nagy németjuhász mászkál, meg is kergetett egy yorkis csajt. Gondoltam is rá, hogy nehogy át jöjjön az én oldalamra. Aztán elment és már nem láttam. Közben ment az idő, a busz nem jött, már késésben voltam és elindultam roham léptekkel be a városba. Egyszer csak szembe jött velem a kutya, meglátott, rágyorsított és közben nézett rám. Tudtam, hogy hozzám jön, nem is volt akkor éppen senki az utcán. Nagyon megijedtem, hogy most mi lesz. Nem mertem lassítani, nehogy azt lássa rajtam, hogy megijedtem. Amikor odaért hozzám akkor befordult mellém és elindult velem. Teljesen közel a lábamhoz és közben néha megszaglászta a kezem mert pont ott lógott a fejével egy vonalban. Nagyon féltem akkor már, hogy miért jön velem és nehogy beleharapjon a kezembe vagy a combomba. Aztán 5-10 perc után már oldódtam mert láttam hogy nem akar bántani, de nem értem miért jött mellettem. Volt, hogy kicsit előrébb ment de pár méter után bevárt és mikor beértem akkor jött velem megint. Jöttek szembe közben néha emberek és nem is foglalkozott velük, de rajtuk látszott, hogy azt hiszik az én kutyám és olyan rosszallóan néztek rám, gondolom, hogy miért viszek póráz nélkül ekkora kutyát. Jött egy srác is egy keverék kutyával pórázon. A mellettem lévő elkezdte nézni őket és befeszült. Látszott a srácon, hogy ő is azt hiszi, hogy a kutyám és olyan félve, kérlelően nézett rám, hogy fogjam már meg vagy szóljak rá. Nem tudtam, hogy most mit mondjak, hogy nem az én kutyám bocs sietek vagy mit kellett volna csinálnom? Megfogni azért nem mertem volna, ki tudja mit reagál rá. Ők kimentek már az útra és mikor melléjük értünk a kutya odaszaladt az övéhez és összemorogtak. Én mentem tovább, nem állhattam meg, nagyon kellett sietnem és ha megállok akkor sem tudtam volna mit csinálni. Visszanéztem és láttam, hogy a németjuhász már ott hagyta őket és rohan utánam. Akkor megint megijedtem, olyan nagy és félelmetes volt. Amikor utolért megint beállt mellém és jött velem. Majdnem 40 percig jött velem, aztán egy kereszteződésnél lefordult. Nagyon furcsa élmény volt, ha lehet erre ezt mondani, mintha lett volna köztünk valami kapcsolat de mégis félelmetes volt. Tegnap egész nap ő járt a fejemben és elhatároztam, hogy ha hazafelé meglátom és odajön akkor megpróbálom megsimogatni és ha barátságos akkor esetleg felviszem magamhoz. Már nem volt ott és ma sem láttam.

Szerintetek miért jött velem olyan sokáig? Volt már valakinek ilyen? Ha látnám még fel merjem hozni magamhoz?


2014. márc. 6. 14:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egyszer kísért engem haza így egy nagy keverék. 2 km-t jött mellettem, aztán még vagy fél órát várt a kisajtóban. Akkoriban nem tudtam volna hova bezárni, meg a menhely is csak ideiglenes befogadókkal működött.

Viszont van az utcánkban egy német juhász és egy vizsla akik elég gyakran meglógnak, őket többször vittem már így haza. A vizsla kifejezettem könnyű eset, elég a combomra csapni és jön lábnál :)

2014. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!