Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajták a legdominá...

Melyik kutyafajták a legdominánsabbak?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy egyedfüggő is,de gondolom vannak fajták,amelyeknél több domináns egyed kerül ki,mint egy másik fajtánál.
2014. márc. 6. 14:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Én láttam olyat, hogy francia bulldog angol masztiff párosnál a francia bulldog tűnt dominánsnak. De kérdéses, hogy az angol masztiff mennyire volt inkább toleráns (valószínű inkább úgy volt vele, hogy a kis mitugrász gondoljon amit akar). Ez jellemző a nagy termetű kutyákra, hogy a kicsiket "hagyják dominálni".


Én is egyébként inkább a munkakutyákat mondanám dominánsnak. Ott is kifejezetten a pásztorkutyákat. Ők kifejezetten falkaállatok, falkában dolgoztak, szigorú rangsor mellett.

Egyszer egy komondor tenyésztő azt mondta, hogy ahol komondor van, ott mindig az lesz a domináns. Persze ez kissé túlzás, de szerintem 98%-ban elmondható, hogy ahol nagy termetű pásztorkutya van, ott az lesz a domináns. Mind a habitusuk, mind a tekintélyük miatt.

2014. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kutyás közösségben abszolút a shar pei kutyám, pedig középfokú engedelmességi vizsgája van, nem neveletlen. Egyszerűen olyan dominancia árad belőle hogy a legtöbb kutya meghunyászkodik előtte, előbb megadják magukat mint észrevenném hogy megérkeztek, ez iszonyúan látszik, de egy idő után mindig oldódnak és az enyém is játékos, senkit sem bánt de van egy nagyon erős kisugárzása. Ezt nem keverném össze a félelmi agresszióval és neveletlenséggel, na azok a kis falipatkányok.
2014. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%
Kaukázusi, közép-ázsiai (és a hasonló pásztorkutyák), a terrierek eléggé dominánsak, illetve az őrző-védő kutyák (ezek közül leginkább a rottweiler).
2014. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Masztiffokat mondanám még dominánsabbaknak. Sokszor saját kutyámon észlelek hasonlót mint a shar pei-es hozzászóló. Még kölyök a kutyám és mégis a kóbor németjuhász keverékek is hamar elszedik a lábukat mellettünk. Erös kisugárzása van. Másik két óriás testü kutyám is megadja magát neki.
2014. márc. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Aki lepontoz, az talán indokolhatna, hogy miért...
2014. márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%
Azért pontoznak le, mert a válaszolók többsége azt se tudja, hogy mit jelent a dominancia fogalma. Így mindenki lepontoz mindenkit és közben egyre több sületlenséggel van tele az oldal.
2014. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az egyik válaszolónak,aki értelmetlennek tartja kérdésemet,melegen ajánlom,hogy esetleg valami általa értelmesnek tartott kérdést tegyen fel...Hogy az oldal színvonala javuljon...Nem köteles hozzászólni a feltett kérdésekhez,főleg ha nem értünk hozzá,s csak filozofálunk...A többieknek még egyszer köszi.
2014. márc. 7. 09:53
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Ha tudnád mit jelent a dominancia, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést. Ez nem a filozófiáról szól. Szerintem te magad se érted mit kérdezel, legalábbis a kérdésed erről árulkodik és úgy tűnik, tanulni se akarsz, csak éled az életed az általad elképzelt mesevilágban.

"Legdominánsabb" - Nem is lehet fokozni, tehát ez is egy értelmetlen szó. Két egyed közötti rangsorban hogyan lehetne már LEGdominánsabbról beszélni? Ráadásul fajtákat emlegetsz, mikor ez egyedekre vonatkozó fogalom.

2014. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hát ez a dominancia kérdés szerintem még a környezettől is függ, illetve lehet félreérthető. Van a kutyás társaságban egy kutya aki kb olyan lehet mint a shar pei-es válaszoló kutyája, nem bánt senkit, játékos de azért mindenki megadja magát neki. Magabiztos, szimplán odamegy egy kutyához és már övé is a labda meg övé a gang...amíg le nem viszem a kutyáimat. Onnantól abszolút háttérbe húzódik, teljese hason csúszik előttük, pedig ők aztán sose dominálgatnak maguktól. Akkor az a kutya domináns vagy nem? Ha valaki akkor látja először amikor nincsenek lent a kutyáim akkor azt mondja igen, de ha akkor látja először amikor lent vannak akkor azt mondja nem.

Szerintem akkor lehet egyértelműen rámondani egy kutyára, hogy domináns ha már felnőtt, sokféle helyzetben voltatok együtt és még sosem láttad, hogy megadná magát egy másik kutyának, de nem csak akkor amikor minden kutya félreáll, meghátrál hanem akkor is ha konfrontáció van.

2014. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ki Kérem magamnak az en kutyám jól van nevelve és nagyo dominans is.. az mar mas kerdes hogy a dominanciajanak megnyilvanulasa altalam van szabályozva. ...


Nekem amugy a te kérdésed ahogy magyarazod anyit tesz hogy melyik kutyak verekedősek... amire te kivancsi vagy szerintem az inkabb az hogy melyik kutyaknak magasabb az agreszioszintje vagy az ilyen irányban megnyilvanulo dominanciája.

2014. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!