Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha leszidom miért vigyorog?

Ha leszidom miért vigyorog?

Figyelt kérdés
A kamasz kutyám ma szétrágott egy papucsot, ezért leszidtam. Persze ha valaki látja ilyenkor hogy viselkedik, azt hihetik, hogy ütöm-verem, pedig soha nem emeltem rá kezet. Remegett, lapított, a szemembe nem mert nézni, majd felhúzta az ínyét, és elkezdett vigyorogni. Nem vicsorogni. Van egy bűnős kutyák nevű videó, ahol egy kutya rendesen vigyorog, na ő most ugyanezt csinálta. Miért csinálják ezt?:)
2014. márc. 6. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
A kutyák nem vigyorognak. az a kutya a videóban (labi) is vicsorog....
2014. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Az én kutyám is vigyorgott, ha leszidtam :) És nem, nem ugyanaz, mint a vicsorgás.

Az állatorvos azt mondta, hogy ez a behódolás egyik jele.

2014. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez nem vicsorgás volt.
2014. márc. 6. 17:50
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

A vicsorgás kismillió dolgot jelent. Többek közt feéelmet is, alárendeltséget és idegességet is....


A kutya NEM TUD MOSOLYOGNI.

2014. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem is mosolygást írtam, HANEM VIGYORGÁST.
2014. márc. 6. 17:54
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt se tud...A felhúzott íny nem vigyorgás...
2014. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Akik itt előttem hozzászóltak, mindig olyan jó válaszokat adnak, csodálkozok, hogy ezzel a jelenséggel még nem találkoztak. Mondjuk elég ritka, én is talán ha három ilyen kutyát láttam. Az egyik a gyerekkori kutyusom. Soha még csak egy morgása sem volt felénk, de volt amikor annyira megörült nekünk, hogy lát, hogy felhúzta az ínyét. Tényleg olyan, mintha vicsorogna, de a testbeszéde tele volt örömmel.

Gyanítom a kérdező esetében ez egy félszeg ellenszegülés volt.

2014. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ilyet anyuék kutyája is csinál!

Bár őnála inkább vicsorgásnak néz ki, de egyáltalán nem támadó szándékkal, iszonyú cukin néz ki olyankor :D

Ő akkor csinálja amikor böködöm az orrát játékból :D

2014. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 sippara ***** válasza:
Ez bizony vicsorgás, félreértés ne essék, az enyém is csinálja, rá is rámondják, hogy "de aranyosan vigyorog", de attól ez még vicsorgás, ami jelenthet kismillió dolgot - a kérdező esetében ellenszegülést, a mi esetünkben pedig azt, hogy a kutya olyan konfliktusban van, amit nem képes egyedül oldani.
2014. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Az agarakra nagyon jellemző ez az ajakfelhúzás. Nem a klasszikus értelemben vett vicsorgásról van szó.
2014. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!