Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. mennyibe kerül egy berni...

Kb. mennyibe kerül egy berni pásztor kiskutya, ha kennelből vesszük?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem nagyon ismerem ezt a fajtát de kb 35 törkönyv nélkül és kb 50-60 törzskönyvel! De javítsatok ha tévedek
2009. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát én ennél jóval többet hallottam, azért vagyok kíváncsi.
2009. dec. 13. 17:07
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha kennelből veszed,akkor tk-t is kapsz,szóval úgy 60 e-től 100-120e-ig...
2009. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Komoly tenyésztőtől, szemléztetett és szűrt szülőktől fajtától függetlenül olyan 100 ezer forinttól kezdődik egy kiskutya.

Ne vegyél szaporítótól, ha a 100 ezernél olcsóbb, az gyanús. Inkább várj és gyűjtsd a pénzed, mint hogy a szeretett fajtádban azzal tegyél kárt, hogy egy hozzá nem értőtől vagy szaporítótól veszel.

Örülök a kérdésednek, ha már így teszed fel, hogy kennelben mennyi egy ilyen kutya, akkor feltételezem, hogy adsz a minőségre! Remélem így van és sok sikert kívánok, hogy megtaláld a legmegfelelőbb Tenyésztőt! :)

2009. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen "rendes" helyről szeretnénk venni a kiskutyát. Inkább kiadok érte 100 ezret, de tudom hogy egy egészséges kutyát fogok kapni, nem olyat ami esetleg 3-4 év után elpusztul.
2009. dec. 13. 17:18
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Nagy örömmel tölt el, hogy egyre több ember gondolkodik ilyen felelősen, mint Te! Gratulálok, belőled már biztos, hogy jó gazdi lesz, ha így gondolkozol! Jó kutyizást kívánok! :)
2009. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon szeretjük ezt a fajtát, régóta tervezzük, hogy veszünk egy bernit, most úgy néz ki, hogy tavasszal össze is jön. Későbbiekben azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy kennelt alapítunk.
2009. dec. 13. 17:43
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy nagyon helyes hozzáállás! Nem vagyok sem tenyésztő, sem kiállító, viszont abszolút osztom ezt a nézetet,h inkább kifizetek 50-100ezer forintot egy kölyökért csak azért,h ténylegesen tudjam honnan származik, kik a szülei, mire számíthatok jellemben, küllemben, és egészséges lesz az a kölyök. Erre (is) garanciát vállal egy tenyésztő!!

Hozzánk járt ki kutyasuliba egy bernis, ő is 100-140ezret mondott egy kölyökre. Mivel nagytestű, diszpláziára hajlamos a fajta mindenképp meg kell nézni h honnan veszi az ember a kölyköt.

Nyugodtan vedd fel már most tenyésztőkkel a kapcsolatot,h a késöbbiekben könnyebben el tudd majd dönteni,h honnan is hozzátok el a pöttömöt.

2009. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Írhat bárki akinek van tapasztalata ezzel a fajtával.
2009. dec. 16. 07:24
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Én is megerősíteni tudom, hogy az elismert kennelek kölyök ára 100 ezertől indul. Ettől inkább magasabb lehet. Én tavaly márciusban sorakoztam a bernisek közé, előtte az összes interneten megtalálható tenyésztőnek küldtem levelet, kértem árakat. Már az is egy nagyon jó visszajelzés, hogy ki, mennyi idő után és hogyan reagál a megkeresésedre. Nekem nagyon pozitív tapasztalataim voltak. Mivel szerettem volna, hogy már májusban velünk legyen a kutyus, ezért eléggé beszűkült a választási lehetőség. Érdemes jól körbe nézni, vagy akár egy kiállításon is megnézni a kennel tagjait.

Sok sikert a választáshoz és jó bernizést!

2010. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!